Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. zář 2010 07:36 #51134

• philip
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

marsoun napsal: Měnič proto,protože sviňa vodouch D3WZ se pod 12v vypne! Tj.
Když se ráno probudím pošlu sms do auta,ta sepne vodoucha,
vodouch si sam sepne nafové čerpodlo,to sepne vodní čerpadlo.....
voda se ohřívá... a pak klesne napětí pod 12v a vodouch si přestane
dáfkovat naftu,vychladíse a vypne.
proto ptřebuji zvednout napětí na vodouchu.
Myslím že D4W a D5W už šlape i pod 12V
D3WZ je určený jen pro běh s motorem

Jen by mě zajímalo jak jsi to tehdy vyřešil mam asi stejný problém protože pokud auto stojí trošku déle nesepne mi předehřev vloni jsem koupil novou AKU tak to najíždělo v pohodě 8-) ale letos je to to same a pokud mám auto napichnuté na udržovací nabíječcce tak předehřev zapne úplně v klidu. Teď jsem dodělal zpoždění zapnutí (cca 40s) ventilátoru klimatroniku ale stejně asi při tom počátečním spuštění poklesne napětí a předehřev nenajede. A podle servísáka z EBER... s tím hlídání poklesu napětí nejde nic udělat. Tak nevím :?:
Multivan 2,5 TDI+ - rodinný wagen
BMW R1100GS - na cestu necestu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. říj 2010 17:12 #51338

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Pajo mas to pekny:) asi to taky tak udelam, jeste se chci zeptat, jakej je tam pristup? jako na protazeni toho dratu az nahoru k vypinaci? Zatim sem se v tom nestoural.
VW T4 Multivan 75kW

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. říj 2010 18:50 #51347

• paja
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
Je to uplně v poho,práce na hoďku aj s pivčem.Konektor máš hned u baterky,protahneš se průchodkou vedle některýho kab.svazku,na palubce odcvakneš krycí plasty/ okolo vypínačů plus popelník a okolo ovládání topení/,pomůžeš si kouskem drátu ,natahneš kabely,nacvakáš konektory,naimplantuješ vypínač /asi 30 kč/ :-k A JE TO :drunken:
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. říj 2010 23:45 #51425

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28

philip napsal:

marsoun napsal: Měnič proto,protože sviňa vodouch D3WZ se pod 12v vypne! Tj.
Když se ráno probudím pošlu sms do auta,ta sepne vodoucha,
vodouch si sam sepne nafové čerpodlo,to sepne vodní čerpadlo.....
voda se ohřívá... a pak klesne napětí pod 12v a vodouch si přestane
dáfkovat naftu,vychladíse a vypne.
proto ptřebuji zvednout napětí na vodouchu.
Myslím že D4W a D5W už šlape i pod 12V
D3WZ je určený jen pro běh s motorem

Jen by mě zajímalo jak jsi to tehdy vyřešil mam asi stejný problém protože pokud auto stojí trošku déle nesepne mi předehřev vloni jsem koupil novou AKU tak to najíždělo v pohodě 8-) ale letos je to to same a pokud mám auto napichnuté na udržovací nabíječcce tak předehřev zapne úplně v klidu. Teď jsem dodělal zpoždění zapnutí (cca 40s) ventilátoru klimatroniku ale stejně asi při tom počátečním spuštění poklesne napětí a předehřev nenajede. A podle servísáka z EBER... s tím hlídání poklesu napětí nejde nic udělat. Tak nevím :?:

Použil jsem měnič napětí 12V-15V a šlapalo to jako víno, ale po výměně autobaterie a svíčky v bufu to šlape i samotné. Ale nedokážu říct čím to bylo :-k .
Ale s měničem to je 100% jen se musí dořešit vypínání, nemůžeš to vypínat měničem ;)
páč se to musí při vypnutí dochlazovat ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 04. říj 2010 21:50 #51506

• novic
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všichni, já má také krátce T4 rv. 2000 kde je příhřev D3WZ, pojistka v pořádku, čidlo je zrušené od minulého majitele, našel jsem kablík, ale když uvedené drátky k čidlu propojím, tak se stejně nic neděje, ať s motorem nebo bez. Koukal jsem na kontakty k čerpadílku paliva, jsou jako nové. Tak nevím co s tím, jak to vyzkouším aniž bych to vyndával. díky

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 04. říj 2010 22:11 #51511

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 69
Musis to zkusit propojit kdyz mas studeny motor a nastartovano...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. říj 2010 20:39 #51787

• novic
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
to jsem také vyzkoušel, ale ani to nehlesne. budu to muset vyndat a prohlédnout. ani čerpadýlko nepulzuje.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. říj 2010 21:28 #51796

vše v tomto topení řídí ŘJ a nespustí se pokud má závadu čerpadlo vody nebo nafty to vyskoušej přímo a pokud pobeži tak svíčka nebo dmychadlo nebo je zablokovaná ŘJ v horším připadě je po ní #-o
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. říj 2010 21:40 #51800

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
tak tak jak rika Lada, jen D3W vodni cerpadlo neresi, videl bych to na tu svicku, je to asi nejcastejsi zavada, procti si toto vlakno a budes vedet jak na ni ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 09. říj 2010 13:26 #51976

Ahoj nemáte nekdo schéma zapojeni hadic příhřevu s climatronikem na ACV díky. nejak se porad nemůžu dobrat ke spravnemu zapojeni.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 09. říj 2010 14:02 #51977

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak uz jsem taky sikula :lol:
je to docela dobra vychytavka, mel sem to udelat uz driv:)
VW T4 Multivan 75kW
Přílohy:

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 19. říj 2010 10:37 #52857

chlapci.jen par rychlych technickych dotazu.
prihrev motoru
-spina pri jaky teplote?me i kolem 8 na studenym motoru
-do jaky doby bezi nez vypne?je to podle teploty motoru?
-ted je po ranu cca 4plus.jak dlouho tak zhruba trva nez se to ohreje na 90 na budiku?

jde mi jen o to,zda mi funguje jak ma.
Shanim LZ brzdic T4 2.5TDI 75kW-Lucas
A6.C4 2.5tdi,G3VR6,WR400F,FE450,RSV100MILE,APRILIA SR

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 19. říj 2010 13:40 #52861

Jarous napsal: tak uz jsem taky sikula :lol:
je to docela dobra vychytavka, mel sem to udelat uz driv:)

cim jste timto docilili,jen ze vyradis cidlo,tudiz zamezis startu bufiku kdyz jen prejizdis preparkovavas.bylo by fain to udelat i opacne.aby sis zatopil do motoru i kdyz ti to cidlo neudela samo
Shanim LZ brzdic T4 2.5TDI 75kW-Lucas
A6.C4 2.5tdi,G3VR6,WR400F,FE450,RSV100MILE,APRILIA SR

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 20. říj 2010 09:45 #52970

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8823b5f939

když si pročteš tohle, tak si dokážeš odpovědět :) ...je to jen asi 57 stran. Vše potřebné se dá ovšem najít tuším okolo šesté D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. říj 2010 11:22 #53473

Tak se mi konečně podařilo rozchodit toho bufa, vyměněno pár dílů a už hučí a ani nečudí ;)
Problém mam teď akorát s rošiřující sadou na nezávislé topení (staré hodinky s 2 čudlíkama), nejdřív to nefungovalo vůbec a na hodinkách jenom blikal display. Dle rady p.Šípa Bylo třeba nastavit čas, což se po vyčištění kontaktů čudliků podařilo a vše se zdálo vpořádku.
Ale když topení zapnu tak se automaticky vypnou všechny ventilátory, což je docela hloupý :-k .
Potom sem zkoušel nastavit čas zapnutí a včera ráno auto topilo, sice bez ventilace ale dneska netopilo vůbec. #-o
Nemáte někdo s timhle typem zkušenosti a jestli je možný tuhle sadu dovybavit dálk. ovládáním?
dík za rady. :help
Přílohy:

Vygenerováno za 0.228 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/