Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 05. čec 2013 20:16 #124158

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
To máš asi příhřev. Jukni co je na štítku. Bude tam asi D3W Z
O druhé baterce si počti tady: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=273 ">viewtopic.php?f=29&t=273<!-- l --> ;-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. čec 2013 06:15 #124164

  • Lewis
  • Avatar uživatele Lewis
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Diky za odpoved. Kouknu na to a napisu, jen mi prosim napis kde mam hledat ten stitek.
je to presne tohle co mam v aute a zespod mam maly vyfuk.
predem moc dekuji za info

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... -PdLfa7ZPa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. čec 2013 09:11 #124166

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Hodinky máš bez regulace, tak to bude na 99,9% D3WZ, nebo D4WS a nebo i D5WZ/S. Bufa najdeš na dně motorového prostoru na levém nosníku "na straně co je baterka" v rohu pod chladičema. Štítek je hned na "víčku".
A k té druhé baterce, kdyby jsi tam měl origo bufa D4WS, tak ti nepujde právě kvůli druhé baterce, protože je napojen právě na ni. Záleží na tom, jak a co tam máš a nemáš zapojené! Pod sedačkou máš stopy po druhé baterce? Tj.držák,káble,relé? Když né, tak to je jen rozšířená sada pro origo příhřev D3WZ a v tom případě to je napojené na motorovou baterii. Jukni kolem motorové baterky, někde tam možná najdeš domontovanou sadu relátek a to by byla právě ta přestavbová sada.

B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 29. čec 2013 21:18 #124883

Zdravím všechny
mám problém s příhřevem , mám D3WZ a tuto zimu přesstalo z ničeho nic fungovat. Chtěl bych se připravit na zimu a proto bych ho chtěl sprovoznit. Jen mi jde o to kde začít.
Na čerpadlo mi jde stálých 12V ( i po vypnutí klíčku) , na druhém kabelu nic _ pokud připojím kostru v čerpadle cvakne , ale nic se neděje. Má v něm cvakat stále , nebo jen jednou pro otevření.
NA čidle se mi po zapnutí klíčku objeví 12V a pokud nechám čidlo zchladi , sepne .
Na konektoru od rříhřevu jsem nic neměřil , ani nevím co kde naměřit.


Děkuji , za jakoukoliv radu
Jsem s pozdravem Beny

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 29. čec 2013 22:59 #124890

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Začni kontrolou svíčky uvnitř bufiku. Ta většinou odejde jako první. ;-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. čec 2013 18:32 #124911

Juknu na ní , jen se chci zeptat, zda čerpadlo tedy funguje jak má nebo už tam je problém ( zda v něm má cvakat stále nebo se jen po přivedení napětí otevře ).
Předem díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. čec 2013 20:24 #124917

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
Čerpadlo je pulzní, takže musíš přerušovat proud aby dávalo, takže je v pořádku!
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. čec 2013 20:29 #124918

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Musí cvakat jak o život dle impulzů z bufa. Když nemá naftu, tak to je slušná kovárna. Ale jak je v háji něco na bufu, tak si ani neštěkne!
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. čec 2013 20:29 #124946

Zatím díky za radu , Zkusím vyndat a rozebrat bufa. Jen mi ještě napadlo , není náhodou bufo vypínáno v závyslosti na teplotě vody v okruhu? Pak by tam muselo být nějaké čidlo. Nebo je přímo v bufu? Jde mi o to abych ho zbytečně nevykopl a nebylo to nějakou pojistkou , nebo nějakým čidlem.
Jak jsem psal , já na čerpadle mám stálých 12V , ale kostru ne . Pokud ji připojim svou - pouze v něm cvakne. To znamená že impulzy by měl řídit sám bufík.Mě jde pouze o to , zda bufík není ovlivněn ještě třeba tím čidlem teploty vody(ale to nevím kde je - domnívám se že v bufíku )
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. čec 2013 22:33 #124952

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Bufik má v sobě 3čidla. 1x čidlo plamene, to hlídá teplotu výfukových plynů. 2x čidlo teploty vody, jedno hlídá vstup vody a druhé výstup. S nima bývá problém až když už buf běží. I kdyby se ti voda v motoru vařila, tak "OK" bufik profoukne, tj.že si provede kontrolu a bude čekat na ochlazení vody! Bufik je "soběstačnej", krom venkovního čidla pro automatickej příhřev a dobijení "také jen u příhřevu" ho nezajímaj ostatní čidla co jsou na motoru a chladičích. To, že nedělá nic značí, že je v háji svíčka, nebo sežranej motorek a nebo v pánu řídicí jednotka. V háji mohou být i samotná čidla, které by jsi měl také proměřit. Začni tou svíčkou, nekomplikuj si to! :-)
Svíčku tam dej origo a naebo keramiku. Sice stoji nesmysl, ale zas to bude pár let šlapat.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. srp 2013 00:42 #124957

Mám tu samou žádost a prosbu.Moc děkuji za odpověd

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. srp 2013 22:20 #124988

Díky , chystám se to o víkend vykopnout. kde jsou čidla - a co mám na čidlech naměřit.
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. srp 2013 22:26 #124989

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
odpor, tabulky jsou tady někde ve vlákně ;-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. srp 2013 15:18 #125163

  • Risa
  • Avatar uživatele Risa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 0
Cus chlapi,
mam rozsirovaci sadu na nez. top. Mam d3wz a ted jsem zkousel a sam se nezapne. Ani kdyz spojim obe baterie, abych vyloucil, ze ta pod sedackou je KO.
Rozbehne se jen pri nastartovanem motoru, pak chcipnu a bufik normalne maka dal.
Jen se proste nezapne-nevim jestli nenazhavi nebo co... Ale kdyz ho zapnu, tak v nem zahuci, ale cerpadylko nezacne davat(necvaka). Kdyz je nastartovano-vsechno jede normalne. Loni v zimne vsechno funkcni.
Diky za rady.
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. srp 2013 20:07 #125221

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Napětí, napětí, napětí! Vem měřák a změř na kolik padá napětí na bufiku při startu. Neni tak dlouho co jsem to řešil na jednom horkovzduchu. Někdy naskočil, někdy ne a když už naskočil, tak třeba i po 6minutách od sepnutí hodinek. Za vším byl vyhřátej konektor pojistky.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.184 sekund

Login