Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 21. úno 2014 19:17 #135765

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
To ho chceš testovat na ponku, nebo na autě?

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 22. úno 2014 00:54 #135787

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nee, mám už ho v autě, všem sem myslím zapojil, snad na nic nezapomel, ale prostě spinacem premostene tepl. čidlo sepnu a nic, ani skit...a když sem zkousel promerit konektor nikam nejde 12v...zkoušel sem hlavně hnědý/červený, který beru jako teoretický přívod napětí. Čím více se autě stouram, tím více zjišťují co sem si pořídil za krap...hlavne elektrila je desne napadnuta. Chci nejak zkontrolovat správnost zapojeni el. Ale nevím odkud začít, pod pojistkovkou je takový bordel v drátech ze si připadám jak Anežka v rysi divu, x-nezapojenych konektroru a vím hovno kam s nimy. Kdyby mi nikdo dokázal aspoň trochu poradit byl bych vděčný. Na prihrev si přivést 12v abych se ujistil ze aspoň to...už funguje. Btw: jen tak pro zajímavost...včera sem zjistil, ze pod topenik mám jednotku airbagů...airbagy samozřejmě nikde...a kabely také n. Nastesti se mi aspom podařilo najit ty dva konektory na diagnostiku....byly vycvaknute a shovane v klubku pod pojistkama :shock: b

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 22. úno 2014 08:23 #135793

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
ojej... :roll:

vycvakni konektor...
br... hnědy - stálá kostra - 12V
ro... červený - stálé +12V to jde přímo od baterie přes pojistky
sw... černý - spínané +12V, tam je napětí až po zapnutí klíčku a po propojení čidla pod nárazníkem
bl... modrý - spínané +12V, tam je napětí až když začne dobijet alternátor...

takže buf potřebuje 3x plus a 1x mínus aby naskočil...

Stačí ti to takto? :)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 22. úno 2014 18:32 #135815

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
jj díky 8-)

edit:
ptal sem se kde najdu pojistku..už mam. Zjistil jsem, že vždy když zapnu bufa(tlačítkem nahrazující tep. čidlo) tak pojistka vždy vylítne :( netušim kde je problém...je možnost, že je zkrat i v bufu?

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 23. úno 2014 17:01 #135870

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
odpoj konektor na bufu a pak zapni vypínač-pokud pojistka vylítne,závada je el.instalaci...pokud nevylítne,tak je závada v bufu

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 25. úno 2014 20:55 #135993

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Maršoun napsal: ojej... :roll:

vycvakni konektor...
br... hnědy - stálá kostra - 12V
ro... červený - stálé +12V to jde přímo od baterie přes pojistky
sw... černý - spínané +12V, tam je napětí až po zapnutí klíčku a po propojení čidla pod nárazníkem
bl... modrý - spínané +12V, tam je napětí až když začne dobijet alternátor...

takže buf potřebuje 3x plus a 1x mínus aby naskočil...

Stačí ti to takto? :)

tak sem provedl a buf ani nebufnul :? ...jde nějak zjistit co s nim je? diagnostika?
Jedinné na co si vzpomínám při montáži, že byl trochu více přetočenej kabel od čidla planeme(čidlo vedle svíčko, snad sem ho nazval správně) je možné, že to dělá čidlo? Ani dmychadlo se neroztočí, prostě ani prd :o

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 25. úno 2014 21:08 #135996

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
cirka 20 krát jsem rozebral svého bufa a stejně nikdy nechodil,jak měl...nechal jsem ho i u odbornílů a stejně po pár dnech opět blbnul-pokud nemáš díly na vyzkoušení,tak to asi do kupy nedáš...všechny snímače se dají proměřit,ale řídící jednotku ti asi nikdo na 100 % neproměří...
sehnal jsem jiný se zárukou a od té doby mám klid,stál mě 4 tis Kč a šlape jak hodinky...do teď si nadávám,protože předešlé "rádoby" opravy mě vyšli na stejné prachy a výsledek k ničemu...
ale jestli se v tom chceš dál topit,tak někde v tomto vláknu je podrobný popis funkce a oprav bufíka...strana 21

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 25. úno 2014 21:41 #135999

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
to sem nechtěl slyšet :?
ale dík za odpověď 8-)

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 28. úno 2014 20:02 #136166

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak sem zjistil, že pojistka vylítne vždy až když naskočí motor, tedy začne dobíjet....nenapadá nikoho co by to mohlo dělat? nechci kvůli kravině hned kupovat jiného bufa. Původnímu majiteli PRÝ fungoval, já ho aktivně rozebral vyčisit, přetěsnil, nový sítko, šroubky, píčovinky....a nejde :evil:

možná taková specialitka :D měnil jsem ložiska na el. motorku dmychadla :mrgreen: páš měli děsnej vakl, ale pak sem ho 9v vyskoušel a točil se jak vzteklej, tak zde by chyba být neměla. Jen se bojím zdali není vřiti to čidlo plamene a nějak nemohu najít, jak ho ozkoušet :sorry:

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. bře 2014 08:41 #136188

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
pojistka vylítne i při odpojeným bufu?

v tom návodu by měla být i odporová hodnota jednotlivých čidel...

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. bře 2014 11:11 #136193

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
A nespojilo se Ti nějak plus a mínus na žhavičce???
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. bře 2014 17:36 #136208

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

kusna napsal: pojistka vylítne i při odpojeným bufu?

v tom návodu by měla být i odporová hodnota jednotlivých čidel...

když je bufátor odpojenej, pojistka nevylítne, takže je to tim hajzlíkem

ještě mi napadla jedna věc...mam tam 10A pojistku, není to nějak málo?

zdali se mi nějakým záhadným způsobem nespojilo +- mrknu
Omlouvám se, ale nějak ten návod s odporama čidel nemohu najít :(

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. bře 2014 18:33 #136212

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
strana 40 v návodu

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 02. bře 2014 19:10 #136293

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
..díky

bufa sem vyndal opět na ponk a budu proměřovat #-o

Chci se optat, jak se vyndám jednotlivé dráty z konektoru( mám namysli již výstupní konektor z řídící jednotky)

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. bře 2014 18:33 #136348

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
to je také v tom návodu-pročti ho celej a ušetříš si práci s psaním dotazů

Vygenerováno za 0.221 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/