Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 07:06 #137598

  • Othon
  • Avatar uživatele Othon
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím,)chci se zeptat,mám v autě předehřev a bufika.Na palubovce hodinky na bufika. Lze nějak sepnout předehřev ručně?Jde mi o to abych si mohl buď nastavit čas kdy sepne a nebo alespoň cvaknout ručně hodku před startováním. Případně jak to co nejlevněji vyřešit/předělat aby to tak šlapalo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 09:29 #137609

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
popis předělání je v tomto vlákně. pročti si ho a odpověď jistě najdeš ;)
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 19:27 #137646

  • Othon
  • Avatar uživatele Othon
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1
tak pročítám vlákno od 1 stránky :D jsem po hodině a pul na 12 straně. Jen malou radu bych teď potřeboval.Chci vědět jak poznám jaký tip toho předehřevu,nebo příhřevu či jak to mam nazvat mám. Mám bufika,dohřev,baterku pod sedačkou,na palubce hodinky s modr. podsvícením s kolečkem.Manualní klima 111kw AHY r.v. 98 caravelle.Příhřev nefunguje,budu ho vyndávat,při tom jsem chtěl pořešit to abych si mohl jednoduše cvaknout knofl před startem v zimě a ohřát motor,nic jiného.Nyní se po nastartování spustí dohřev(tedy tuším,nikdy mi nešel a ani nejde).Jak sem pochopil/nepochopil z vlákna některé tipy příhřevů mají v sobě čerpadlo na cirkulaci vody v krátkém okruhu,některe to nemají,jak poznám co mám?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 20:09 #137648

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Mas d4w pokud mas hodinky na palubce bez kolecka

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 20:31 #137650

  • Mar10
  • Avatar uživatele Mar10
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 727
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 24
trčku, ale on psal že má hodinky s kolečkem... to by znamenalo že má i horkovzduch? nebo to není pravidlem.
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 21:32 #137659

  • Othon
  • Avatar uživatele Othon
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1
Mám hodinky s kolečkem na palubce,ovládají horkovzduch.Mohu s nima nějakým způsobem ovládat i příhřev motoru,který v autě mám?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 21:50 #137661

  • Mar10
  • Avatar uživatele Mar10
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 727
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 24
kolečkem nastavuješ teplotu horkovzduchu. příhřev pracuje automaticky, když spadne venkovní teplota pod 5 stupňů a pak je tu předehřev který si nastavíš na hodinkách, kdy chceš aby se ti zapnul bufík. tady máš odkaz na hodinky k jednotlivým rokům téček a různých typů ... pokud jsem napsal něco chybně, tak ogaři mně opraví. http://translate.google.cz/translate?hl ... Vorwahluhr
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. bře 2014 22:03 #137664

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
nebo majitel těchto ogarek :lol:
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. bře 2014 06:46 #137682

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
Othon, je tu sekce "jak na to" a tam je popsáno ,jak namontovat spínací tlačítko na příhřev motoru .pokut to nenajdeš tak odkaz: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewforum.php?f=75 ">viewforum.php?f=75<!-- l --> . zkus to vyfotit. D:_)12
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. bře 2014 06:59 #137683

  • Othon
  • Avatar uživatele Othon
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1
převeliké díky pane OK! A vyfotit konkrétně co? :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. bře 2014 07:02 #137684

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
To kolecko jsem prehledl :-)
Kazdopadne na tom prihrevu mas na stitku typ.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. bře 2014 08:53 #137691

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Vodní topení/příhřev pro T4 v sobě oběhovku pro vodu neměl. Ta se musí řešit externě. Kdyby si chtěl ušetřit, tak hodinkama s kolečkem pro horkovzduch můžeš ovládat i vodní topení/předehřev motoru. Stačí nějaký inteligentní přepínač, který dáš do volné krytky mezi origo vypínači. ;-) Řešit další hodinky je zbytečnost.

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. bře 2014 20:54 #137878

  • Othon
  • Avatar uživatele Othon
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1
No v podstatě bych hodinky ani nepotřeboval,ale musel bych si tam vždy když pojedu dojit dřiv a cvaknout.Když nad tím přemýšlím,bylo by asi fajn si to nastavit den předem,aby se po ránu sepnul automaticky :) V podstatě jak říkáš,dát tam přepínač,který by uměl přepnout hodinky na horkovzduch(které tam jsou nyní) mezi horkovzduch/předehřev ?Rozumím správně? Jaké čerpadýlko dát k předehřevu? Je nějaké origo,nebo se musí dát jiné (třeba nějakou UPSku :lol: )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 30. bře 2014 21:58 #137884

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Jj.rozumíš správně. ;-) Čerpadýlko můžeš využít origo dochlazovaci co máš pod chladičem. Ale u něj celkem dost záleží na stavu. Nebo na vstup do bufa přidělat jiné. Jukni na http://www.adusservis.cz


Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. bře 2014 14:21 #137905

Přicházím s dotazem :?:

Mám D3WZ. Mám přepojené hadice, takže mi přídavné čerpadýlko tlačí vodu přímo do D3WZ. Zapínání čerpadýlka mám na nezávislý spínač. Čidlo venkovní teploty mám odpojeno. Napětí na pin od tohoto čidla a na pin od alternátoru přivádím přes vlastní spínač. Mám vyřešeno i zvýšení napětí na sepnutí na cca 13,5 V. Mám i danou diodu mezi drátky k naftovému čerpadlu, takže bliká zároveň se cvakáním čerpadla (zároveň dělá kontrolu zapnutí D3WZ, protože jednou problikne při zapnutí jak kontroluje D3WZ obvody).

A teď problém.
Někdy se D3WZ po zapnutí naprosto normální sekvencí rozjede a valí. A někdy jen trošku pohne ventilátorem v sobě a ozkouší čerpadlo nafty - a pak už nic. Takto třeba i 10 zapnutí po sobě nijak víc nereaguje. Z toho pak zkusím zapnout třeba další den a zase jakoby nic se normálně rozjede. (Nafty vždy nad polovinu nádrže.)

Čím to může být, že to tak hapruje? Není třeba nějaká minimální teplota vody, kdy je ochoten zapnout?

Díky :-k
T4 long 9míst - 2.5TDI 1997 tm.zelená - bazarový kup 12/2012

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.197 sekund

Login