Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. bře 2014 14:35 #137906

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Hranice je tuším 75°. Takže pro studený motor nepodstatné. :-k To co popisuješ ti nezávidím, podobně tvrdohlavou D3jku jsem taky měl, naštěstí šla do světa.

Jedině zkusit dát čidlo plamene a vodní čidla z jiného, 100% funkčního bufa. A otestovat.
Jinak nevím, tohle je taková ta radostná duchařina od které prchám.

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. bře 2014 17:32 #137914

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3

BenediktVX napsal: Přicházím s dotazem :?:

Mám D3WZ. Mám přepojené hadice, takže mi přídavné čerpadýlko tlačí vodu přímo do D3WZ. Zapínání čerpadýlka mám na nezávislý spínač. Čidlo venkovní teploty mám odpojeno. Napětí na pin od tohoto čidla a na pin od alternátoru přivádím přes vlastní spínač. Mám vyřešeno i zvýšení napětí na sepnutí na cca 13,5 V. Mám i danou diodu mezi drátky k naftovému čerpadlu, takže bliká zároveň se cvakáním čerpadla (zároveň dělá kontrolu zapnutí D3WZ, protože jednou problikne při zapnutí jak kontroluje D3WZ obvody).

A teď problém.
Někdy se D3WZ po zapnutí naprosto normální sekvencí rozjede a valí. A někdy jen trošku pohne ventilátorem v sobě a ozkouší čerpadlo nafty - a pak už nic. Takto třeba i 10 zapnutí po sobě nijak víc nereaguje. Z toho pak zkusím zapnout třeba další den a zase jakoby nic se normálně rozjede. (Nafty vždy nad polovinu nádrže.)

Čím to může být, že to tak hapruje? Není třeba nějaká minimální teplota vody, kdy je ochoten zapnout?

Díky :-k

měl jsem obdobný problém a nikdo to nedokázal opravit...stálo mě to nervy a vyhozené tisíce !!!...bohužel jsem ještě v čechách nenarazil na opravdového profíka přes bufíky(všichni jsou to jen měniči dílů a laboranti)...tak jsem koupil použitý se zárukou z německého servisu a maká jak má(cena 4 tis Kč za buf po repasi je velmi přívětivá)

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. dub 2014 15:40 #137989

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
No nevím jestli tio bude Tvůj případ, ale u mně to byl zatuhlej moturek dmychadla. Honil jsem to dost dlouho, ale už vím na tuty že to bylo tím. Přitom venku chodil jak fík ale nejhorší to bylo v mrazech, V teple v dílně naběhl stokrát a ráno venku v mrazu jen protočil a nic. Tahal jsem i novou silnou kabeláž atd. ale stále stejně. Někdy šel někdy ne. Až po novém dmychadlu mám klid. Ono stačí když trošku drhne a už se nespustí. asi jednotka vyhodnotí velký odpor či co a nespustí zážeh #-o
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 02. dub 2014 18:43 #138033

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
V mém případě to začalo ventilátorem,po dvou dnech opět závada a pro změnu "možná" závada na řídící jednotce a také "možná" závada na tepelných čidlech....ale vše jen možná,preventivně to vyměnit a poté se uvidí..ale než se toto opravdu potvrdí,tak zaplatit za zbytečné rozebírání,testování,laborování atd....a to mi sdělily ve všech mnou kontaktovaných rádoby "PROFESIONÁLNÍCH" servisech nezávislých topení !!!
Tak proto tvrzení,že u nás v čechách pořádné "servismany" přes topení neseženeš !!!

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. dub 2014 12:47 #138072

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
No ono to tak někdy je, že se nedá jednoznačně říci že je to zrovna tohle!!!!!!! :(
Kolikrát jsou stejný stejný příznaky, ale úplně jiný příčiny!! mně se ventilátor taky točil, by se dalo říci bez odporu, ale někdy jako by šel trochu ztuha a to stačilo aby už nenaskočil. A když to udělá jednou z deseti startů tak se to fakt blbě hledá. :!:

Naposledy změněno: od Finida.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. dub 2014 13:35 #138077

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Asi tak, on si každej myslí, že když si to dá servisu, že si tam z něj sednou na prdel a hned mu řeknou co to mu je, kdy to bude opravený a nejlépe zadarmo. Tyhle bufiky maj naběhaný tisíce hodin v celkem šílených podmínkách a nic nevydrží věčně. Když je chladno, tak bufa spínám několikrát denně a ten muj sviňák od Ebru 1z50 sepnutí nesepne a nevim proč. Zda při slabší baterii, nebo nízké hladině nafty, nevim. Kdo chcete spolehlivost, tak webasto, bohužel tam je servis někde jinde.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. dub 2014 18:15 #138088

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Jen jsem popisoval české "profesionální" servisy a servismany !!!..A dle tvé odpovědi jsem se asi trefil do ČERNÉHO !!!

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. dub 2014 18:20 #138089

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Slabá baterie taky dělá svoje! Když zapnu bufa a nechám ho běžet hodinu, tak mi podruhý už taky nenaskočí. Je tedy pravda že baterie není stopro nabitá, jelikož jsem letos v zimě moc nejezdil a na nabíječce byla taky už před nějakým časem :oops: :oops:

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 03. dub 2014 21:59 #138100

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
V kolika servisech si to měl, že plácáš takové moudra a házíš všechny do jednoho pytle???
Co s tím má mechoš dělat, když mu buf na stolici běhá jak má a diagnostika nic špatného nehlásí? Dat nové dmychadlo, nebo rj? No mám dost...

Finida: Péťo abych řekl pravdu, tak mi to opravdu hlava nebere, mám oba bufiky na druhou baterku, topím celou noc horkovzducem, ráno vypnu horkovzduch, zapnu vodoucha a ten topí jak prokoplej. Dojedu na dílnu, večer bufa sepnu, běží 10minut a vypne. :-k Tak ho vypnu dálkou a za 5minut opět zapnu a ta ludra běží jak za mlada. Jestli nějaká vlhkost mění odpory na čidlech, nevim. :-k Sice to nedělá pravidelně, ale občas zahapruje. Vzhledem k životnostem komponentů se vcelku i divim, že ještě vůbec funguje. Líbilo by se mi webasto co jsem napastil do pracanta, to chodí opravdu luxusně. Bohužel mě odrazují ceny nahr.dílů. :-k
U webasta jsem docela čučel jak se chová při přehřátí, nespadne jako ebr, vychladí se a opět zahoří.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 04. dub 2014 13:34 #138121

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Dva servisi osobně a s dalšími dvěma jsem "naneštěstí" pouze komunikoval a výsledek vždy stejný-bufík bežel nejdéle den,dva a záruka žádná !!! Nikdo z "laborantů" se neobtěžoval ho vyzkoušet v mínusových teplotách,což byl kámen úrazu a při kterém se buf buďto nerozeběhl a nebo běžel max 10 min.
Za "údajně" opravený bufík jsem celkem vysolil něco přes 3500 Kč a výsledek stejný jako před opravou....A po konzultaci s "laborantama" mi bylo řečeno,že je ještě potřeba vyzkoušet vyměnit jednotku,kabeláž,čidla atd...tak to bych se pomalu dostal na cenu nového topení...
A "sousedi" mi rovnou řekli,že stím mají zkušenost-dělá to jednotka a málokdo ji umí opravit(přeletovat)...a po dotazu,zda mi tedy opravý můj buf mi řekli že ano(se zárukou),a že mají na prodej po repasi se zárukou za 4000 Kč-tak jsem neváhal a mám klid a vše chodí jak má.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 26. dub 2014 21:38 #139161

• Othon
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 1
Potřebuji vyndat příhřev motoru a nějaký čas jezdit bez něj.Je nutné nějakým způsobem zaškrtit přívod nafty do jednotky,popřípadě jak nejlíp? Je tam ještě něco co bych neměl opomenout než se pustím do vyndání? Přemýšlím čím nejlépe proklemovat hadice s vodou,nejjednodušší by pro mě bylo udělat to z měděný trubky,ale nejsem si jistej zda by tam nedošlo k nějaké chemické reakci po styku s chladící kapalinou,je to samej hliník atd... řešil jste to někdo?

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. dub 2014 10:13 #139167

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Měď tomu rozhodně neublíží. Ale... kousek trubky nemá holendr "osazení", takže hadice by ti mohla teoreticky sklouznout. Prakticky to drží, ale sponky raději vůči sobě zajisti alespoň el.zdrhovačkou. Tím, že tam dáš jen rovnou trubku musíš hadice maličko nakroutit , tak dej bacha aby do nich neklepala převodovka, kdyžtak je chytni k držáku bufa.

Přívod nafty, "hadicku" zkus ucpat kulatinkou, nebo šroubkem, jen aby tam nemohl bordel.

Stejně tak hlavní konektor zabal proti prachu a vlhkosti, tedy když budeš jezdit bez bufa nějak dýl. ;-)

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:

Poděkovali: Othon

Naposledy změněno: od Maršoun.

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. dub 2014 11:46 #139170

• Othon
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Obdržená poděkování 1
Trubku udělám přesně namíru s koleny,kdyžtak udělám nakonci pertl a bude to místo osazení.Jinak jsem tam viděl kousek od předehřevu a kousek od ventilatoru čerpadýlko na vodu,k čemu je? :) Ja jestli by nešlo použít k cirkulaci manualně spinanymu předehřevu?:) Kdyžtak to vyfotim až tam zase budu lízt...

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. dub 2014 14:03 #139174

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
To je čerpadlo pro dochlazovani motoru. Da se celkem snadno použít pro funkci nez.topení, ale záleží v jakém je stavu. Přivřev je náchylný na průtok vody. ;-)

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 02. čen 2014 22:21 #140733

Ahoj všem,
někdo vyndal z mého transportéra příhřev. Zůstal tam kastlík,čidlo venkovní teploty,hadice jsou propojeny trubkou. Jde mi o to,jestli jsem schopen dát zpět nový příhřev,který jsem pořídil. Jde jen o to,jak vypustit vodu. Dík za všechny rady.
Martin

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/