Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 05. led 2015 20:01 #149191

jo vcera vecer me taky napadlo ze by mohla myt treba o zub min v tu chvily by to potrebovalo vetsi otacky no vzal sem si jeste pumpu od febi a mam kdyzpozici jeste od grafu obe uplne novy no zejtra se podivam spocitam zuby a kdyztak prohodim jeste ze sem si tam nechal lezet tu starou na porovnani kazdopadne dekuju za nazor kazdopadne mam i novej radiator ale stou palubkou se mi nechce ted rvat no mrknu na pumpu a kdyztak to skonci palubkou a radiatorem topeni v tu chvily tam bude aspon vsechno novy :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 09. led 2015 17:20 #149437

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Ahoj, mam potize s kamaradovo autem a zadnim topenim to pod podlahou.

Normalne ma knoflikove ovladani na palubce dve kolecka na zadek napojeny do el. svazku
jeden na rychlost vetraku a druhy na teplotu.

Potiz je v tom ze vetrak funguje jen na max. otacky (posledni poloha) a topeni at se steluje jak se steluje
tak jde varici vzduch.
Jelikoz ma 3 male deti tak je to na prd.
Menil jsem na tom jen zadni radiator protoze ten stary tekl.

Nenapada v cem by to mohlo byt ? Ty rezistory u topeni jsou rezavy jak svina tak nevim jestli muzou byt KO.
Ale co vubec netusim jak funguje ta regulace teploty dozadu :-(.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od dins..

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 17. lis 2015 15:38 #160348

Ahoj prosim nevíte jestli umi někdo opravit a rozchodit ten mali větráček v climatroniku ? Mám 2.5 TDI 2000 rok syncro. Moc děkuji káva.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

motorček kurenia T4 caravelle 19. pro 2015 21:16 #161208

  • Lacik
  • Avatar uživatele Lacik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
:sick: čaute neviem si rady s motorčekom kurenia, starý sa mi podarilo horko tažko vybrat po demontáži šuflika, airbagu, a povoleny pravej strany pristrojovky, no ani za ten svet tam nemožem nazad pretlačit ten nový , koli tomu plechu čo je ako vystuha pristrojovký, tu pristrojovku treba celu vybrat ?????????? dikí za radu


Tady jsi ale v T5, přehodím tě do T4.
Dávej pozor, kam to píšeš.
Lada T5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 26. led 2016 06:45 #162423

  • wacker
  • Avatar uživatele wacker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, prosím o radu z řad zkušených....mám climatronik a nejede ventilátor topení co je pod podlahou za spolujezdcem. Při zapnutí ventilátoru na panelu climatronik jde slyšet cvaknutí relátka. Pod autem jsem byl zatím jenom na čumendu, nic jsem ještě neměřil. Jsou tam dva konektory jeden dvoupin a jeden třípin. Dvoupin je asi k čidlu výměníku a třípin je napojený na odpory (červená krabka) na samotný ventilátor je dvoupin konektor. Pokud chci vyzkoušet ventilátor napřímo tak plus i minus patří na dvoupin konektor ventilátoru nebo je kostra někde jinde? A odpory jsou zapojeny jak? Vedou tam tři dráty, předpokládám, že některý z nich je veden na ventilátor (regulace otáček). Prosím o radu co a jak měřit na odporech. Díky!


Tak opraveno, ventilátor ven, motorek ven, očištění od rzi a promazání, jedna pružinka co přitahuje uhlík byla uhnilá, nahradil jsem ji pružinkou z čínské propisky, tak uvidím jak dlouho vydrží :)
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
MZ 150
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od wacker.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 26. led 2016 13:19 #162455

Mno nevím jak to máš ty, ale já to teď před zimou dělal a pokud si dobře pamatuju tak před samotným ventilátorem je "zásuvka" a mi tama vedou jen 2 dráty takže rozpojit a připojit + a - (je jedno jak točit se bude i obráceně) a odzkoušet, jinak vytáhnout ho ven je sranda páč vruty v plastu sem měl totál zarezlý a hlavička na šroubovák už nebyla- tak pilka a zářez na šroubovák, pak vydělat a aspoň tříramenej stahovák a stáhnout (vrtuly-spíš takový kolo), no a promazat a funguju dál,práca na dvě hoďky.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 26. led 2016 14:31 #162458

  • wacker
  • Avatar uživatele wacker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
ahoj Tome, mám to stejně...takže vyhrň rukávy a hurá dolů z barbořiny do práce, mě se do toho moc nechce, protože ještě mám rozpraskaný ruce od brzdovky :), a co ta červená krabka? tu jsi měl v pohodě? mám obavu, že problém bude tam.
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
MZ 150
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 26. led 2016 15:20 #162459

Jé zdar, já úplně zapomněl že jsi to ty, já s tou krabičkou nic nedělal, mám za to že tam jsou jen nějaké odpory k tomu řízení rychlosti větrání od climatroniku ale víc bude asi vědět tak Honzis nebo někdo "kovanější", víš co já to jen proměřil, rozdělal, namazal a fungovalo dál.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 17. kvě 2016 03:05 #167121

Hezky vecer, potrebuji poradit, na moji T41995 2.4 AAB motor s klimatizaci, mam ve predu pod maskou, dva velke zelene odpory na takove konzolce a jsou uplne rozpadle korozi. V etce a na netu je to popsane jako 70195926B a taky jako 70195926D- Predradny odpor, elektromotor-ventilator chladice cena asi od 950-1500,- vyrobce napr.VEMO.
A potom je tu soucastka MEYLE Odpor, vnitřní tlakový ventilátor (100 800 0036) cena 580,-.Parametry odporu uplne stejny, konektory uplne stejny, jsou tyto odpory stejne, nebo je v nich nejaky rozdil, krom nazvu???
Dik Honza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Showfun.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 19. kvě 2016 21:39 #167234

Dobry vecer, otazka ohledne predradneho odporu vyresena. Odpory jsou stejne, schodne parametry akorat to ma dva ruzne kody.
Tak jen pro info az, se to nekomu rozpadne jako me. sehnal jsem ho za 581,- z jednoho obchodu v Zabehlicich v Praze. :)
Zdravim Honza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 19. kvě 2016 22:45 #167242

  • alik.jes
  • Avatar uživatele alik.jes
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 111kw
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 2
Si sehnal použitej?
T4 111kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 23. kvě 2016 01:59 #167348

Ahojte, neeee odpory jsem koupil nove.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 02. čen 2016 20:08 #167727

Zdravím, potřebuju radu. pročetl jsem snad už všechno, ale nenašel jsem muj problém. Pridavne topení, to co funi do ofuku na nohy dozadu mi jede pořád na plný výkon. Samozrejme že topí, takže nic moc. i když vypnu komplet větrání, tak jede. Prosím nevíte někdo co s tim. Jinak auto je multivan 2001,mám climatronic. Díky za každou radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 13. zář 2016 17:08 #170340

Zdar chlapy.
Potrebujem poradit ako vybrat ventilator topeni. Uz to tu bolo ale riesili ste to pri novej palubovke.
Ja mam cravelle 1993 s klimou, bez airbagu. Ventilator som vytiahol z toho velkeho cierneho plastu (rozvadzac vzduchu)´.
Nejde ale vybrat uplne, je tam malo miesta hlavne hore. Povolil som aj palubovku naoravo- 2 sroby a kovovy plech, ale nech hybem ako chcem nejde von a nechcem ho zlomit
Musi ist dole palubovka alebo ako ste to riesili?
dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jesus-pd.

T4 - TOPENÍ / VĚTRÁNÍ 24. říj 2016 14:25 #171261

Dobrý den , mám problém s T4 r.v.2001 1,9 TD, kod motoru ABL. nemá klimu a topení nechce topit do palubky, zadní topení topí v poho. Ve předu topí jen při zvýšených otáčkách motoru(3000-4000 ot.). Už jsem vyměnil : pumpu 2 krát SKF i FEBI, radiátor a termostat, chladič, čidla teploty obě dvě. Je problém, že nejde voda do radiátoru, ovládání studená teplá, funguje, i šoupátko funguje... Odvzdušnovacím šroubkem jde horká voda, bez vzduchu, ale dále do radiátoru už se nedostane... Opravdu už nevim co s tim, jsem zoufalý!!!. Prosim o radu. Děkuji Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Peetr T4.
Vygenerováno za 0.262 sekund

Login