Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 14. čec 2012 20:20 #100559

• shrekzv
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
ked si stracal vykon asi nemas napln, blika to ked je v pameti nejaka chyba
T4 Caravelle 1998, VR6 103kW LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 14. čec 2012 20:36 #100562

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Na hodinkách k bufíku si nastav nějaký čas a bude po blikání.
Klimatizaci nech doplnit - na tyto případy se prodává sada 3ks bombiček a aplikační pistole s manometrem. Pokud chybí málo, tak s tímto z dovolené přijedeš a pak necháš zjistit místo úniku. V létě to vozím v autě:
http://www.drive-cz.cz/autoklimatizace/ ... ation-kit/
VW T4 Caravelle VR6 103kW, 1997, LPG Tartarini, komplet Projekt Zwo (PRODÁNO)
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long, 2006 + interiér Multivan + LPG Landi Renzo Omegas (PRODÁNO)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 15. čec 2012 09:51 #100578

oka diky moc....takze to znamena ze kdyz napln klesne pod nejakou hodnotu tak se klima uz nepusti?...a jak poznam kolik mam doplnit nebo jaka by mela byt hodnota na tom manometru abych to nejak neprefoukl?...jeste jednou diky moc..snad to tady v chorvatsku nekde sezenu

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 15. čec 2012 12:12 #100581

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Přesně tak, když ten tlak klesne pod nějakou hodnotu, tak to už nesepne kompresor.
A kolik tam máš dát?
Pokud toho chladiva uteklo málo, stačí tam doplnit trochu z bombičky, ale pokud to uteklo všechno, nezbude Ti než najít místo úniku a naplnit celý systém.
Ovšem na dovolené se to bude hledat a opravovat špatně.

Najdi nějaký servis, oni to napíchnou na plničku a hned uvidí, kolik tam máš chladiva.
VW T4 Caravelle VR6 103kW, 1997, LPG Tartarini, komplet Projekt Zwo (PRODÁNO)
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long, 2006 + interiér Multivan + LPG Landi Renzo Omegas (PRODÁNO)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 15. čec 2012 12:39 #100584

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zapneš klímu a dopĺňaš pomaly náplň.
Keď začne normálne chladiť, stačí.
Takto podľa citu to robia profíci, fakt som to na vlastné oči videl.
Profíci ešte pomocou IR teplomeru merajú teplotu vzduchu v mriežkach a testujú priebežne, či je studená jedna rúra.
T5 - Vivaro - Transit - 307

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 17. čec 2012 13:52 #100667

oka..dekuju moc vsem..zkusim vyresit dle navodu..akorat se mi moc nechce do servisu v chorvatsku..jednou jsem tu kdysi resil neco s autem a ze by si jako neumely rict o penize tak to zas neeee)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. čec 2012 18:04 #101288

..tak muj problem stale trva..zjistil jsem ze mi odletl takovy ten ventil co je na klimakompresoru(nevim jak se to jmenuje)jako pojistka kdyz se klima moc natlakuje tak prave tento ventil pousti pretlak ven...nevite nekdo zda by dal sehnat samostatne a kde?
byl jsem v mcd a nikdo mi nebyl schopen poradit,nemohu bez toho naplnit klimu a zjistin pricinu pretlakovani,nevite treba o nekom kdo se specializuje na klimatizace a umel by poradit nebo sehnat diky Cenda

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. čec 2012 18:47 #101290

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Viem Ti len povedať, že v Opli sa to dá objednať, cena 17 EUR.
Predpokladám, že aj vo VW to bude tak.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 27. čec 2012 05:59 #101303

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
[youtube][/youtube]

zdravím, mám dotaz. Jak odzkoušet jestli se mi spouštěj ventilátory na druhou rychlost při zapnutý klimě? Když pustim klimu tak se rozběhnou oba na první a zatim jsem nezažil že by se pustili na druhou. Mám AC klimu, rok 02. Jo a ještě, žaluzky mám na jednom ventilátoru úplně otevřený a na druhým přivřený, ale zase ne úpně zavřený? je to tak dobře... Jinak předpokládám že přes akční členy diagnostikou to u AC klimy zkusit nejde. Díky Lešek
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 30. čec 2012 07:50 #101378

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Zaluzie by ti měly chodit stejné, je to v závislosti na teplotě pod kapotou. Jinak sahary vyzkousis že vytáhnes konektor v chladiči a propojís nejdřív jeden a potom druhý kontakt s tím třetím co tam je.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 30. čec 2012 21:54 #101410

Zdravím pánové, teď jsem se vrátil z dovolené a moje klimatizace mě absolutně položila a jsem marod. Mám manuální klimu a bohužel to fouká jen ze předu, vzadu pouze venkovní vzduch žene. Takže abych auto vychladil, tak jsem měl pořád naplno zaplé fukary přední a po této zkušenosti bych rád nějak dodělal,aby mi to chladilo i vzadu a já tudiž nemusel celé auto chladit jen ze předu. V zadu bohužel trubky od klimy nemám. Dodělával to už někdo, aby chladil i zadek? Co je vše potřeba?? předem děkuji za odpověď
Volkswagen Caravella T4 2.5 TDI 111KW

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 31. čec 2012 21:57 #101452

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
díky a ještě mám dotaz. přes ty předřadný odpory pod chladičem to leze na tu první rychlost a na druhou bez nich (bez zaplý klimy)? Takže klima to spojí na tu jedničku a bežej a až leze teplota, neuchladí to jednička tak přes to čidlo se sepne dvojka? Klima si sama po tý dvojce šahnout neumí? třeba podle tlaku chladícího media? díky lešek
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 02. srp 2012 06:23 #101515

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Spína ti to podle teploty tak když budeš mít venku treba 30 a zapnes klima tak ti sahara sepne naplno na druhou rychlost.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 10. srp 2012 23:57 #102102

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zaujímavá diskusia.
Ja dorábam klímu do 2.4D, chcem sa spýtať niekoho, kto klímu má - keď sa zapne chladenie, začnú bežať ventilátory na I. stupeň.
Otázka - sú vtedy žalúzie zatvorené? (motor je studený)
A ak sú zatvorené, ako je vtedy riešený prietok vzduchu cez kondenzátor?

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 14. srp 2012 22:18 #102337

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Zdar borci,dnes se mi zbláznila klimoška,měl jsem nastavené cca 25 stupňů a najednou mi vzadu ze spodního ofuku začal fučet teplý vzduch a zárověň mi fouká studený vzduch z ofuků ve stropnici...toto dělá od 24 stupňů,do 24 stupňů to fouká pouze zezhora...caravelle 2,5 TDI-75 KW,rok 2000,climatronic
budu rád za každou odpověď

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/