Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 18. čen 2013 08:31 #123255

  • philip
  • Avatar uživatele philip
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 97
  • Obdržená poděkování 0
No ja to nechal minuly tyden varit jen mi to unikalo v casti u zadniho topeni. Nakonec jsme ani nesundavali nadrz trubka se rizla koleckem nechal jsme zavarit a pak spojil spojkou na hydrauliku a svete div se ono to drzi OK!
Multivan 2,5 TDI+ - rodinný wagen
BMW R1100GS - na cestu necestu
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 18. čen 2013 13:23 #123273

http://www.autoklima.cz/hlinik-slitiny- ... ovani.html

zkus třeba toto, nemůžu najít ten telefon, který jsem včera sliboval. D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 18. čen 2013 15:51 #123276

  • Hamlet
  • Avatar uživatele Hamlet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Obdržená poděkování 14
Dik zkousel jsem je ale predbezna oprava je 3-4500kc prijde mi to za drobnou dirku spis vlasecnici dost. Cislo dilu je 7D1820 888 Kdyby někdo mel.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 18. čen 2013 18:39 #123289

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Vykopat ven a zavařit! Za cigára ti to svaří kde kdo! Otázkou je, v jakém stavu bude šroubení v půlce auta. :-k
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 25. čen 2013 14:20 #123682

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 1
Zdar, minulý týden mi v největších vedrech vysadila klima :-( . Na VAGu žádná chyba. O víkendu jsem zjistil, že bude chyba v elektromagnetické spojce nebo jen v cívce. Na konektor spojky jde napětí správně, ale nespíná. Odpor cívky, měřený na konektoru na kompresoru, je "nekonečně velký". S kompresorem samotným se dá otáčet. Motor AHY, MY 2000, kompresor asi "7V16" / 7D0 820 805 K / KX.
Našel jsem na AK jen cívku (kód: DK K-7V16-53A, průměr: 103 mm, výška: 27,5 mm). Potvrdí mi někdo prosím, že to je ona, než se pustím do demontáže z auta? Případně, jaká cívka tam má být? :help
Na fóru o T5 Nechladí klima jsem našel zmínku o vadné volnoběžce. Napadlo mě, jestli není "jen" někde vadný kontakt, ale tu řemenici neznám a nevím, co na mě "vyskočí", až povolím tu matici :-) . Na co si mám prosím dát pozor, nejlépe, kdyby někdo měl i fotku, jak řemenice vypadá z druhé strany a kde / jak je cívka. Myslel jsem si, že je cívka napevno na kompresoru "za řemenicí" a když na ni přivedu napětí, přitáhne kotvu spojky, ale asi je to jinak... :? .
Díky moc. Pepe

EDIT: Na T4-wiki.de jsem se dočetl, že mohla odejít tepelná pojistka. Podle odlupujícího se laku na řemenici je možné, že se spojka hřála až se přehřála...
VW T4 Multivan 2.5 TDI
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 25. čen 2013 14:34 #123683

  • philip
  • Avatar uživatele philip
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 97
  • Obdržená poděkování 0
Tady jsou nejake fotky
http://www.t4-wiki.de/wiki/Kompressor_%28Klimaanlage%29 ja resil stejny problem shanel civku atd nakonec jsem to rozhodil a nasel utrepany drat primo u civky tak jsem zaletoval a funguje uz dva roky OK! jsou tam jen dve segerovky co si tak z hlavy vybavuju ;-)
Multivan 2,5 TDI+ - rodinný wagen
BMW R1100GS - na cestu necestu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 25. čen 2013 15:34 #123689

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3

Pepe napsal: Zdar, minulý týden mi v největších vedrech vysadila klima :-( . Na VAGu žádná chyba. O víkendu jsem zjistil, že bude chyba v elektromagnetické spojce nebo jen v cívce. Na konektor spojky jde napětí správně, ale nespíná. Odpor cívky, měřený na konektoru na kompresoru, je "nekonečně velký". S kompresorem samotným se dá otáčet. Motor AHY, MY 2000, kompresor asi "7V16" / 7D0 820 805 K / KX.
Našel jsem na AK jen cívku (kód: DK K-7V16-53A, průměr: 103 mm, výška: 27,5 mm). Potvrdí mi někdo prosím, že to je ona, než se pustím do demontáže z auta? Případně, jaká cívka tam má být? :help
Na fóru o T5 Nechladí klima jsem našel zmínku o vadné volnoběžce. Napadlo mě, jestli není "jen" někde vadný kontakt, ale tu řemenici neznám a nevím, co na mě "vyskočí", až povolím tu matici :-) . Na co si mám prosím dát pozor, nejlépe, kdyby někdo měl i fotku, jak řemenice vypadá z druhé strany a kde / jak je cívka. Myslel jsem si, že je cívka napevno na kompresoru "za řemenicí" a když na ni přivedu napětí, přitáhne kotvu spojky, ale asi je to jinak... :? .
Díky moc. Pepe

EDIT: Na T4-wiki.de jsem se dočetl, že mohla odejít tepelná pojistka. Podle odlupujícího se laku na řemenici je možné, že se spojka hřála až se přehřála...


Nevím,zda ti poradím,ale údajně je kompresor totožný s kompresorem z octavie první generace,tak pokud to je fakt,tak se určitě bude lépe a snad i levněji shánět

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. čen 2013 06:39 #123724

by jsi asi musel změřit průměr, ale myslím, že to stejné není. Ty vycházíš z typu 7V16 kompresoru, který je stejný na milion aut. Myslím, že T4 nemá průměr 103, ale někde okolo 120. Každopádně v KELLLY takový průměr nebyl.
Nechci kecat, protože je to už více než dva roky, kdy jsem to řešil na jednom autě (je v rubrice ukradené :( ). Nakonec jsem mu nadělil celý kompresor D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. čen 2013 14:44 #123749

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Obávám se, že má kocour pravdu. Tj.že 103 je moc. Teď jsem měřil jednu o které vim, že do téčka byla velká a ta má těch 103. :-(
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 28. čen 2013 23:21 #123934

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Trochu lega na zítra. :wrench:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 01. čec 2013 16:28 #124003

Tak si blázen takhle to rozebrat. :-) Kluk co dělá klimi mi doporučil moc se v tom nešťourat, když tam necháš starý těsnění časem ti to ujde. Jinak já auto koupil se zadřenou klimou, tak sem sehnal jinej z koncernovýho auta, ten je nakonem mrtev no na konec jsem tam nacpal kompresor z xantie a maká to. takže kdyby ti šlo o spojku sem schopnej ti jí nadělit... Za nějakou drobnou pochopitelně :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 01. čec 2013 18:36 #124006

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Jj. O-kroužky a ucpávku dávam vždy novou. Kompresor je jinak celkem primitivní, jen je potřeba zachova určitou čistotu a kompresor po složení zadeklovat před vzdušnou vlhkostí. Skládal jem ze třech jeden.
Někde jsem četl, že kompresor přestává tlačit ve vysokých otáčkách pro dosažení max.výkonu motoru. Bylo tam psáno, že elektronicky, ale dle mechaniky v těchto kompresorech odstavuje přirozeně sám dle otáček, takže ho asi nenavrhoval žádnej blb. :-)
Jen mi nejsou jasný redukčáky co jsou uvnitř. Když jsem použil díly z octávky, tak to pořádně nechladilo. Zdá má téčko větší provozní tlak? :-k

Tu řemenici,nebo spíš cívku "elektromagnet" oměř šuplerou a rozměry písni sem. :thx:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 01. čec 2013 22:18 #124016

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 1
Jestli to bylo na mě, tak cívku změřím a dám sem rozměry :-) . V sobotu jsem skončil na segerovce. Bez kleští si říct nedala. Dnes jsem si chybějící nářadí koupil, tak snad se zítra povede :-) .

2 "kadecka.lukas": Díky za nabídku, pokud nezprovozním cívku, ozvu se ti. Spojka jako taková je v pohodě.

Jinak, když jsem sundal řemen, koukám na kladky a ta vodicí nad kompresorem se mi zdá, že se točí strašně ztuha...
[attachment=0:jr8nt7fg]<!-- ia0 -->SAM_2454_v2.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:jr8nt7fg]
Měl by to být díl 074 145 278 E / INA F-231224. Na krytce je sice F-218799 (napínák), ale to spíš někdo vyměnil krytky. Druhá vodicí a napínací se taky netočí "sama", ale tahle, jako by byla přidřená. Může mít "najeto" max 50 000 km. Jak moc volně se má tahle kladka otáčet? Díky.
VW T4 Multivan 2.5 TDI
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 01. čec 2013 23:47 #124022

Jinak asi nemusim psát, že pokud v soustavě neni tlak tak se spojka nesepne... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 02. čec 2013 21:54 #124067

  • rxe
  • Avatar uživatele rxe
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0
ja len tolko mne klima bezi idem tam zamrznut, pri nastavenich 22-23stupnov.blika mi tiez ovladaci panel.pri start ,no vag mi vypisal chybu -00658 fault code- a v preklade to je - Prevádzkový modul a mne nefunguje zadny digi ovladac.tak pod tym kodom to moze byt viacero moznosti ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.209 sekund

Login