Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 03. čec 2013 10:07 #124079

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Nemáš jen zajebanou levou mřížku? Jukni "za provozu" kolik ti ukazuje vnitřní teplota. Tj.teplota v interiéru.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 03. čec 2013 21:02 #124101

  • rxe
  • Avatar uživatele rxe
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0
ak to malo byt na mna teplota ukazuje dobre aj vonkajsiu aj vnutornu. no skusim vybrat zadny ovladaci digi panel . ako sa vybera zo stlpiku.diik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 04. čec 2013 22:10 #124137

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Obdržená poděkování 1
2 "kadecka.lukas": Chladiva tam předpokládám je dost. U cívky vím na 100%, že je vadná, alespoň na konektoru.

Jinak cívka z mé spojky kompresoru 7D0 820 805 H (AHY) má vnější průměr 103 mm a výšku 32 mm (komplet celé cívky, samotné "vinutí" má asi 28 mm).
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. čec 2013 22:03 #124255

  • rxe
  • Avatar uživatele rxe
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0
cawte .vybral som zadny digi panel dal nazad a aj tak nefunguje mal niekto tu taky problem. ? inak funguje vpredu climatronic ovladanie na zadne sedadla, len ten zadny panel nejde svieti no neukazuje a neda sa stym ovladat.diik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 08:35 #124293

Mám problém climatronic dvouzona a zadní topení místo aby foukalo tak nasavá nesetkal se někdo s tím

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 12:02 #124297

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Obdržená poděkování 1
2 Boža66: Takže ve schůdku u šoupaček vyfukuje? Jestli se směr zvduchu nezměnil z ničeho nic, není přepólovaný ventilátor (jestli nemá ochranu / diodový můstek)? Asi by takhle nefoukal tolik. Nebo porucha předřadníků na tělese topení...?
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 12:56 #124299

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Obdržená poděkování 1
Oprava cívky elektromagnetické spojky kompresoru hotova a konečně opět klima klimá :wrench: .

Bez kleští na segerovky bych cívku ani nesundal. Chvíli jsem se snažil, ale pak je šel koupit :-) . Rovné jsou asi lepší, koupil jsem obyč za 55 peněz a paráda :-) .
[attachment=2:1bm6z8nu]<!-- ia2 -->01_kleste_na_segerovky.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:1bm6z8nu]

Podle popisu na T4-wiki.de jsem vydoloval starou pojistku na místě podle fotky. Původní jsem bohužel poškodil nebo jsem nerozpoznal označení. Tuším ale, že měla zelené popisky. V GME jsem koupil odpovídající nevratkou tepelnou pojistku v rozsahu 100 - 150 °C - dostupné byly 131 a 142 °C, nakonec jsem se rozhodl použít 131 °C. Sice u ní píšou 2A/250V, ale v datasheetu je 7A/50V, takže pro proud cca 4A je naprosto dostačující.
[attachment=1:1bm6z8nu]<!-- ia1 -->02_civka_bez_tepelne_pojistky.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:1bm6z8nu]

Takhle jsem zabudoval novou pojistku
[attachment=0:1bm6z8nu]<!-- ia0 -->03_civka_s_novou_tepelnou_pojistkou.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:1bm6z8nu]

[ Pokračování příště ;-) ]
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 13:23 #124301

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Obdržená poděkování 1
[ Dokončení minulého příspěvku (limit počtu obrázků). ]

Nová pojistka po zalití epoxidem. Použil jsem dvousložkový epoxid Alteco na chladiče, výfuky a pod., ten by měl vydržet pracovní teplotu
[attachment=1:3kvdpcqn]<!-- ia1 -->04_civka_zalepeno_epoxidem.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:3kvdpcqn]

Na poslední fotce je cívka zpět na kompresoru. Po vytvrzení jsem epoxid trochu přebrousil a přetřel žáruvzdorným Alkytonem (750°C).
[attachment=0:3kvdpcqn]<!-- ia0 -->05_civka_na_kompresoru.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:3kvdpcqn]

Matici na zajištění talíře spojky jsem dotáhl na 25 Nm s původní samojistnou maticí na trochu barvy. Podle T4-wiki, jak posílal "philip" je utahovací moment jen 20 Nm.
Po nasazení drážkového řemenu, což mi dalo docela zabrat :-) , vyzkoušeno zdá se, že D:_)1 še funguje, jak má :-) .
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 13:41 #124303

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
=D> =D> =D> D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 14:22 #124305

Parada! Tomu rikam navod jak usetrit spoustu penez... OK!
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 14:40 #124306

Zdravím!
Také gratuluji k opravě cívky a chtěl bych se vás zeptat na jednu věc.
Nefunguje mi na Caravellce Climatronic (nechladí).
Po přepnutí klimatizece na AUTO se kompresor nesepne, ani se nerozjedou ventilátory.
VAG píše něco jako Čidlo teploty zadního výměníku zkrat na kostru a porucha ventilátoru zadního topení.
Ventilátor topení už mám venku (byl zatopenej), ale kde hledat čidlo teploty zadnínho výměníku nevím :-(
Mohl by mi někdo z Vás prosím popsat, kde mám to čidlo hledat a kde by se dalo případně koupit nové?

Díky, Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. čec 2013 20:22 #124316

Pepe napsal: 2 Boža66: Takže ve schůdku u šoupaček vyfukuje? Jestli se směr zvduchu nezměnil z ničeho nic, není přepólovaný ventilátor (jestli nemá ochranu / diodový můstek)? Asi by takhle nefoukal tolik. Nebo porucha předřadníků na tělese topení...?

Měnil jsem předek po bouračce a nové větraky a myslím od tý doby že to tak dělá climatronic bliká ale chladí na vagu zatím nic zkusím zítra napíchnout je to totální překopavka ze social edition na climatronic atd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 12. čec 2013 08:58 #124325

  • kasuh
  • Avatar uživatele kasuh
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 537
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 17
Pepo jseš ďábel gratulace =D>
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 12. čec 2013 09:12 #124326

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Ale v topeních a v druhém výparníku jsou "vrtulky" co honí vzduch na principu odstředivky, takže i kdyby se točila obráceně, tak by měla foukat sice míň, ale i tak z výdechů. Nebo? :-k

B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 29. čec 2013 20:41 #124880

Tak nějak nebyl čas napíchnout na wag a nová závada 140 relé cvaká jak o život a to i na econ jen mi ted napadlo jestli to nemuže dělat čidloo voody naposledy to psalo snímače teploty G62

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.160 sekund

Login