Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 31. čec 2013 00:58 #124923

• zdemyr
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
zdravím. poradí někdo? když pustím klima,kolísá chod motoru. znat je to při volnoběhu. díky za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. srp 2013 10:24 #125294

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Páni zkušení,lze vyčistit odpadovou trubičku klimatizace na vozidle bez její demontáže? :sos: ...Poslední dobou se mi mlží přední okno po vypnutí climatronicu,a pokud nechám běžet auto s klimou cca. 30 min na místě,tak mi zpod auta nekape žádná nakondenzovaná voda...díky za každou radu,moc se mi nechce rozebírat celou palubku kvůli jedné hadičce :headeshot:

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. srp 2013 10:58 #125297

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

kusna napsal: Páni zkušení,lze vyčistit odpadovou trubičku klimatizace na vozidle bez její demontáže? :sos: ...Poslední dobou se mi mlží přední okno po vypnutí climatronicu,a pokud nechám běžet auto s klimou cca. 30 min na místě,tak mi zpod auta nekape žádná nakondenzovaná voda...díky za každou radu,moc se mi nechce rozebírat celou palubku kvůli jedné hadičce :headeshot:

ta trubička je za středovým kastlíkem... je zahnutá do S (takovej tenkej husí krk) a spodem se tam těžko dostane, tak jedině vyndat kastlík a zkusit "prošťouchnout"... jestli je to ale v tom trychtýřku pod výparníkem, budeš muset rozebrat klima jednotku. Jinak někdy voda teče hodně a někdy málo skoro neteče. je to podle atmosferický vlhkosti. Měla by ti kapat i za PZ kolem z druhého výparníku (pokud máš klimatronik)... a ještě co jsem vysledoval u T4 to tam ztéká různě po nápravnici až na spodní kryt motoru a vykapává třeba až někde u kola. A okno se někdy mlží než vyschne výparník ve voštinách a i přesto je kondenzát odvedenej trubičkou v pořádku. lešek
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. srp 2013 12:33 #125299

Ahoj téčkaři,potřebuji poradit s dvouzonovou automatickou klimou.Klima přestala najednou fungovat tak jsem kontroloval stav media,chybělo tam 300 tak jsme to doplnili na 1100,ale klima zase nejde.Tak jsme to napíchli na Vag a naskočila tam porucha - snímač teploty zadní vyhřívací jednotky G 154.Prosím o radu kde se tento snímač nachází , kolik stojí a taky jestli se s tímto někdo setkal.Mám T4 2.5 Caravelle 111kw r.v 2002.Dík za odpověd :sos:

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. srp 2013 12:58 #125301

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
G154 viz obr, je to u výměníku na vytápění v podlaze před druhou řadou sedaček, ale kvůli tomu že by nešla klima?
Přílohy:

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 10. srp 2013 17:25 #125337

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3

lesek napsal:

kusna napsal: Páni zkušení,lze vyčistit odpadovou trubičku klimatizace na vozidle bez její demontáže? :sos: ...Poslední dobou se mi mlží přední okno po vypnutí climatronicu,a pokud nechám běžet auto s klimou cca. 30 min na místě,tak mi zpod auta nekape žádná nakondenzovaná voda...díky za každou radu,moc se mi nechce rozebírat celou palubku kvůli jedné hadičce :headeshot:

ta trubička je za středovým kastlíkem... je zahnutá do S (takovej tenkej husí krk) a spodem se tam těžko dostane, tak jedině vyndat kastlík a zkusit "prošťouchnout"... jestli je to ale v tom trychtýřku pod výparníkem, budeš muset rozebrat klima jednotku. Jinak někdy voda teče hodně a někdy málo skoro neteče. je to podle atmosferický vlhkosti. Měla by ti kapat i za PZ kolem z druhého výparníku (pokud máš klimatronik)... a ještě co jsem vysledoval u T4 to tam ztéká různě po nápravnici až na spodní kryt motoru a vykapává třeba až někde u kola. A okno se někdy mlží než vyschne výparník ve voštinách a i přesto je kondenzát odvedenej trubičkou v pořádku. lešek

TAK JSEM TEDY ODSTROJIL STŘED.PANEL,HADIČKU PROFOUKNUL A UVIDÍME...KAŽDOPÁDNĚ DÍKY ZA RADU =D>

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 17. srp 2013 21:52 #125592

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
tak po pár dnech zkoušení a testování mohu říct,že se pročištění odpadové trubičky osvědčilo-již se mi čelní okno nemlží :-"

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 18. srp 2013 22:23 #125616

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak to jsem rád, že to pomohlo... taky to někdy zkusím preventivně pročistit.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 14. zář 2013 11:55 #126623

Zdravím Vás
Máte někdo zkušenosti s doděláním zadního ovladače pro klimatronic? Mám rok 97, zelený budíky a chtěl bych si dát ovládání i do B-sloupku za řidiče. Jde to? Nebo mám smolíka? Díky za odpovědi.
Multivan 2,5 TDI, 75 kW
Morewood Makulu
Norco 125 Dirt

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 23. zář 2013 10:11 #126997

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Čaues,
chtěl bych Vás poprosit o radu. Koupil jsem TDI 75kw, rok 95 s klimou...ta o všem nejde. Hrabal se v tom nějaký kutil, hlavně v elektrice, je tam neorigo tlačítko klimy(aspoň tak vypadá).

-Měl byste někde foto, jak má vypadat origo spínač u této klimy?(topení mám ještě posuvné páčky, né kolečka)

-Elektro schéma klimy...měl byste někdo?, nebylo připojené spínání el. magnetické spojky na kompresoru, chybělo relátko klimy a ten pofiderní spínač....chtěl bych vše zkontrolovat.

-Exituje nějaké ETK pro VW, něco jako:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... ay/browse/
..pro bmw

Dík moc, sem začátečník s T4 tak budu rád za každou radu 8-)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 23. zář 2013 11:25 #126999

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Zkus se proklikat tímhle, třeba ti to pomůže.
http://translate.googleusercontent.com/ ... uKyRtXdigA
etka se dá pořídit, je v ní takřka celý koncern VW, nejsnadněji asi z ulozto.cz
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 24. zář 2013 13:05 #127068

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Maršoun napsal: Zkus se proklikat tímhle, třeba ti to pomůže.
http://translate.googleusercontent.com/ ... uKyRtXdigA
etka se dá pořídit, je v ní takřka celý koncern VW, nejsnadněji asi z ulozto.cz

bohužel sem nic na wikišuku nenašel :( nikde sem ani nenarazil na T4 se starou přístrojovkou, která by měla klimu...trochu se bojím, že je to dodělávaný bastl #-o

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 25. zář 2013 21:26 #127190

• vwiki
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
zdravím mám klimu s posuvnýma páčkama a žádnej vypínač tam nejni.Horní páčka z leva je 0 pak asi tři polohy s vločkou a další bez vločky.Na těch polohách s vločkou se zapíná kompresor.Spodní páčka je nateplotu.Kolečko na větrák má 4 rychlosti nemá nulu.Když se posune horní posuvná s polohy 0 větrák se roztočí a asi se otevře klapka vzduchu z venku.Je to plechovka 2.4d r.v.95 v plný výbavě.Klima je orig. a funkční.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. zář 2013 09:47 #127215

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

vwiki napsal: zdravím mám klimu s posuvnýma páčkama a žádnej vypínač tam nejni.Horní páčka z leva je 0 pak asi tři polohy s vločkou a další bez vločky.Na těch polohách s vločkou se zapíná kompresor.Spodní páčka je nateplotu.Kolečko na větrák má 4 rychlosti nemá nulu.Když se posune horní posuvná s polohy 0 větrák se roztočí a asi se otevře klapka vzduchu z venku.Je to plechovka 2.4d r.v.95 v plný výbavě.Klima je orig. a funkční.

:-k to uplně nepobírám...takže klimatizace se spíná některou poloh na ovládání rychlosti klimatizace? Větrák nejde nikdy vypnout, když nemá polohu "0"
Nemohl bych tě poprosit o foto?

Dík 8-)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 26. zář 2013 10:00 #127218

• jerrykx
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
A ještě jedna otázečka, co spíná kompresor? jak už sem psal nikdo se v tom rýpal....na drát od kompresoru má být napojen tlakový spínač od klimy?..spínač je tuším 4pinový, 2 kabely od 2pinů vedou do kabiny a dva jsou v motorovém prostoru. Jeden kabel myslím spíná ventilátor a jeden právě kompresor, ale nejsem si tím jistý a nevím který spouští co...proto by se hodilo schéma \:D/ ....v knížce "jak na to" klima není :o

Vygenerováno za 0.310 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/