Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 09. bře 2017 18:09 #174688

• Bilík
  • Uživatel
Jistě. Je zima a stropem jde jen chlazení. V zimě se nechladí, ale topí. Tak pro to :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 12. čen 2017 21:04 #177676

• Vwfans
  • Uživatel
Ahoj, potřeboval bych prosím rady koupil jsem T4 2.5 Tdi 75kw manuální klima. Původní majitel mi tvrdil že klima je OK že mám pouze koupit odpor který je pod předním nárazníkem udělal jsem tak,ale klima fouká jako normální větrák. Navíc když zapínám tlačítko A/C jednou svití podruhé ne a takto pořád dokola, relé pod palubovkou slyším že cvakne.
Mohl by mi prosím někdo napsat od jakých věcí mohu začít hledat než se vydám někam do servisu? Díky Jakub

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 27. čen 2017 10:13 #178032

• Tombucek87
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zdar

Víte někdo jakou kombinací kláves na climatronicu se dostanu do diagnostickeho režimu?

IMG_20170626_143033_2017-06-27.jpg

Zkoušel jsem návod od skodovky a to se mi nedaří jelikož je tam popsaná jednozonova klma.

Dik

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 27. čen 2017 10:25 #178034

• Tombucek87
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
CAU mohu ti poslat nějaký základní popis a funkci klimatizace ze které by jsi měl být schopný vyčíst a ověřit jednotlivé součásti.
Princip je stejný at už je to skodovka VW nebo audi.
Následující uživatel poděkoval: macT5

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 14. zář 2017 13:43 #179785

• Olda2
  • Uživatel
Zdravím, mám Caravellu 75 kw, rok 2000 a Climatronic - mám pocit, že špatně fouká na sklo (málo). Někdy po startu začne foukat na nohy i když má nastaveno že na sklo, občas nefouká nikam a až po opakovaném zmačknutí tlačítka ventilátoru či okna začne foukat. Ale asi málo, Také mi display neukazuje šipky na nohy a tělo. Poradíte mi někoho v okolí Kladna, kdo by mi mohl poradit, pomoci či s kým bych mohl porovnat funkci a potvrdit si zda je to vlastnost a nebo chyba. Děkuji

Re:T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 28. kvě 2018 16:51 #185121

• Jenda88
  • Uživatel
Zdravím, nefungovala klima sice všechno seplo ale studený vzduch nikde . Tak jsem nechal doplnit klimu, ale beze změny. Prý jsem tam měl 1100 g ... sepne to v motoru i vzadu ale nenechadí. Díky za každou radu 2.5tdi 75kw 1997 climatronic
Poslední úprava: 28. kvě 2018 16:53 od Jenda88.

Re:T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 28. čen 2018 23:23 #185880

• Honzis Caravelle
  • Avatar uživatele Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Asi se všechno neseplo. Zapni klimu a sáhni na trubky v motorovém prostoru. Jedna by měla být horká, druhá studená... Pokud ne, neběží kompresor. Takže je buď problém v něm, nebo v relé co ho ovládá. Hledej, číslo toho relé tady určitě je. Zkus do něj párkrát klepnout, možná se budou dít věci (ale nespravíš to tím :-) ).

Jinak připojení kompresoru je docela dobře slyšet, je to poměrně ostré a hlasité cvaknutí, skoro bych řekl kov na kov.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 17. led 2019 22:34 #190097

• matheuw
  • Uživatel
Ahoj,

mám dotaz k manuální jednozónové klimatizaci, která mi doteď na autě nikdy nefungovala. Vzhledem k tomu, že příští týden jedu se svou t4kou na půl roku do Afriky, tak jsem se rozhodl jí dát do kupy.
Současný stav je ten, že klima běží ale vevnitř nefouká studený vzduch. Opravář, se kterým jsem to teď dělal neměl dneska dostatek média tak tam napustil jen cca 700, bude to tím? Když jsem nastavil nejchladnější možný vzduch tak s i bez klimy pořád foukal znatelně teplejší než jak bylo dneska venku. Ta tlustší trubka je úplně studená, ta druhá je trochu teplá. Pokud to není jen tím, že tam je málo média tak co by tam mohlo být za problém? Ptám se teď proto, že médium budeme mít až o víkendu a v úterý v noci už mám vyrážet tak abych kdyžtak měl ještě čas koupit nějaký díly, pokud to bude potřeba. Dík za každou radu!

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 22. led 2019 19:22 #190184

• Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Tenká trubka je kapalinová - ta má být teplá. V tlusté je plynná fáze a ta má být studená. Tedy, chladící okruh ti zřejmě funguje. Pokud to fouká i tak teplo, podívej se, jestli ti fungují takové věci jako klapky ve vzduchotechnice, kohout na vodě do topení a tak.. Prostě si do té klimy topíš...

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 08. dub 2019 15:08 #191564

• Wolfi
  • Uživatel
Možná blbej dotaz ale T4 Multivan má dvě klimatizační jednotky a nebo je to v podstatě jen dvouzonovka s jedním okruhem chladiva? Jde mě teď zejména o plnění a čištění klimošky.
Multivan T4 syncro AXL 2,5 TDI 96kw

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 08. dub 2019 16:38 #191566

• Bosna
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Má dvouzonovou kliimu,takže jeden kompresor,jedna náplň.
T4 multivan syncro 99
Následující uživatel poděkoval: Wolfi

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 10. dub 2019 09:44 #191584

• Přibyl
  • Uživatel
Ahoj, mám dotaz, nechal jsem si udělat rozvody a vyměnit klíňák po ujetí cca 50km se mi řemen přerval tak jsem zvedl auto hodil dolu kryt a pustil jsem se do kontroly kompet řemenic. A u klimakompresoru jsem schopnej otočit řemenici ale takovým způsobem že se toží jen ta část s drážkama zbytek se nehne. Tváří se to jako přidřené navíc se vedení hýbe cca o 0,5cm ze strany na stranu. Může todle způsobit zadřený kompresor? Nebo to jen odpálilo spojku klimatizace?
VW T4 Caravelle 2,5 TDi Syncro Long 2002 (AXL)
Poslední úprava: 10. dub 2019 09:57 od Přibyl.

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 11. dub 2019 21:27 #191617

• Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 32
Ahoj,
dokud nezapněš klimatizaci, tak by se neměl točit prostředek - tedy netočís s kompresorem, na to tam je ta spojka. Jestli se ta remenice mele, tak se ti rozsypaly loziska remenice, kompresor muze byt v poradku.
Následující uživatel poděkoval: Přibyl

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 17. dub 2019 16:25 #191688

• Přibyl
  • Uživatel
Dík za info, bohužel dnaska frčela Carevella na zdvih a kompresor je total... Bohužel to znamená výměnu celého systému klimatizace a to bude drahé :-/
VW T4 Caravelle 2,5 TDi Syncro Long 2002 (AXL)

T4 - KLIMATIZACE - MANUÁLNÍ KLIMATIZACE / CLIMATRONIC 17. dub 2019 19:06 #191691

• Bosna
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Nechápu proč bys měl měnit celej system,když je v háji kompresor.
T4 multivan syncro 99
Poslední úprava: 17. dub 2019 19:06 od Bosna.
Vygenerováno za 0.239 sekund

Login