Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 31. čec 2008 21:29 #1397

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW Autor tématu
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
nevíte někdo jaký olej patří do převodovky na T4 2,5TDi 150PS a kolik se ho tam vejde? A kudy se tam leje? 8-)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 31. čec 2008 23:01 #1401

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
3litry, 75W90 plná syntetika, napouštěcí imbusouvý šroub zpředu převodovky a vypoštěcí imbusový šroub na dně převodovky pod poloosou ;-)
Edit.: ještě jsem si prohlížel ETKU a je to tak u převodovky s plechovým víkem, pokud máš převodovku s odlévaným víkem tak nalévací šrouby je jinde, ale podle obrázku jsem nepoznal kde, vypouštěcí je na stejném místě. A také podle ETKY tam má být 2,5l oleje, přitom ty 3l mám informaci z VW když jsme jim tam volal, ale také mě řekly že má být hladina oleje v ideálním stavu asi 1cm pod napouštěcím šroubem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 25. lis 2009 20:00 #28421

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
Čauky,mohl by mě prosím někdo poradit ? Chci vyměnit olej v převodovce /mot. ACV 2.5 tdi
75kw r.v. 12.98/a nemůžu nikde dohledat specifikaci VW a API.Našel jsem ve vašich radách CASTROL TAF -X 75W90,ale na mot.2.4,tak nevím.Aby to pak kvaltovalo jak má.Dík za info
paja
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 25. lis 2009 20:17 #28427

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
ten castrol má GL4+, VW 50150 ,ale nevím co tam bylo nalito původně,tak abych neco nevyoslil.
Kdybych někde našel specif.doporučenou VW,tak bych měl klidný spaní. #-o
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 25. lis 2009 23:06 #28459

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
501 50 dám na radu zkušených a hrknu ho tam.dík paja
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 27. lis 2009 07:56 #28569

neporadí někdo jaký převoďák se leje do t4 1.9 D?dik mira

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 30. lis 2009 13:42 #28908

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
mala skušenost: při cca 450 000km najeto na jeden olej puvodní jsem se rozhodl Hermině udelat radost a olej jsem vyměnil a origo VW. Vytekla světle hněda šileně smradlava tekutina kterou jsem nechal na dilně že ji nekdy přileju na olej do kotle. po ujeti 200km je převodovka začala ozivat na ložiskach a docela ve mě hrklo bo se dost blbě shani manulni 2,8 VR6. pomalu do dilny šup na zvedak olej ven a šup tam zase starej smradlavej :!: Trvalo to asi měsic než se zklidnila ale už to neni co to bejvalo sem tam se ozve. A proto zvažte než olej vyměnite :-k
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 30. lis 2009 16:06 #28920

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 657
  • Obdržená poděkování 3
já bych ho neměnil,ale při kvaltu a ubrání plynu je slyšet takovej hvízdavej zvuk.dělá to 4ka
aj 5tka.přidám plyn a všechno v poho.Tak jsem myslel že olej pomůže.Mělo by to mít nalítáno cca 170tkm.Jestli můžete poradit,budu rád.Dík paja
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 30. lis 2009 16:53 #28923

  • MASO
  • Avatar uživatele MASO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 405
  • Obdržená poděkování 0
Teď to akorát řešim jestli vyměnit nebo nebo. Několik lidí mi už řikala ať to radši neměnim.
Takže koukám, že se na to asi vážně vyprdnu a udělat to nenechám.
Transmulťák 111KW
Tel.: 608023088

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 30. lis 2009 17:12 #28925

já tedy měním průběžně...tedy, vyměnil jsem po nákupu a po cca 50000km znovu.

Teď trošku "zaseru" tohle téma, ale s výměnou jsem si již také naběhl, ale u brzdovky. Jenže co s tím, brzdovku rozhodně bylo potřeba vyměnit, voda už moc nebrzdí, takže jsem vyměnil..........
Nejprve odešel zadní brzdič, potom ložisko na spojce. :( Nadával jsem jak špaček, nasranej jsem byl neskutečně, na sraz do Brna jel cliem.
Na druhou stranu jsem si rovnou ve 260000 vyměnil 2hmotu, zavěšení motoru a nějaké simerinky. Investice ukrutná, ale teď můžu mačkat spojku malíčkem a jsem spokojený :)
Jen jsem podcenil spodní silentblok na převodovce, což mi ukrutně štve!!
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 15. led 2010 22:11 #33606

Převodovku jsem rozštípnul roztočenou nedotaženou poloosou, tak jsem ji musel vyndat bez rozebrání nechal zavařit, vyčistil technickým benzínem a dal nový olej o parametrech jak zde píšete. Namontoval jsem ji zpět a od té doby jezdí jako za starých časů. d:_(
octavia 1.9 tdi
multivan T4 2.5 tdi
Tabbert Comtesse 490

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 04. čec 2010 14:12 #46128

Potřebuju dolít olej do převodovky(5kv., 2.5TDi 99'). Při té příležitosti uvažuji o tom, jestli ho místo dolití rovnou nevyměnit, protože nevím, co tam je a co tam tedy ideálně dolít. Prošel jsem si diskuzi a jak jsem vyrozuměl, tak norma oleje by měla být VW 501 50 a pro výměnu vyhovuje např. Castrol TAF-X 75W90 GL4+ nebo Agip Rotra FE 75W90 GL 4. Zarazilo mě ale, že někdo mění, někdo naopak od výměny originální náplně odrazuje.

Měl bych tedy 2 dotazy:
1) Jaký olej konkrétně dávala do převodovek továrna resp.používají značkové servisy pro dolévání nebo při opravách a bylo by tedy ideální ho tam dolít?
2) Jaký je technický důvod olej neměnit? To, že nějaká převodovka začala po výměně hučet na ložiscích beru spíš jako důsledek zanedbání předchozí péče resp. velkou míru opotřebení, než že by to mohlo být způsobené výměnou oleje(jinak by to znamenalo, že by se např.opravená převodovka nedala nalít novým olejem :-) ). Jediná možnost by asi byla, že je v původním oleji něco, co v běžně dostupných olejích chybí(třeba něco pro změnu vlasností oleje, jako se například přidávají přísady do některých LSD diferenciálů), ale to mi přijde nepravděpodobné, když je uvedena norma a nic víc výrobce neuvádí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 04. čec 2010 16:44 #46136

Prostě jestli jsi se rozhodnul měnit olej v převodovce (dolití ať Tě ani nenapadne), tak jdi do VW a nech si podle typu VWozu vyskladnit origo olej. Vše ostatní je prostě risk.

D:_) Když to uděláš jinak, můžeš potom zkusit inzerci, občas tu nějaká převodovka je. OK!
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 04. čec 2010 18:06 #46138

Díky za reakci. V zásadě si rozumíme, taky se mi jen dolévat neověřené do neznámého nechce. O výměně tu ale zase jsou dost zvláštní příspěvky.
Proto bych právě potřeboval odpovědi na ty moje dvě otázky od někoho opravdu znalého, aby mě třeba v budoucnu nečekala ta inzerce. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEVODOVÝ OLEJ 02. led 2011 23:44 #59922

Neměl by někdo fotku místa, kudy se nalévá? Ještě nemám auto projité. Na webu jsem něco našel, ale poskládané v autě to vypadá jinak.
Přiznám se, že jsem liní a nechce se mi v té zimě někde lozit.

Děkuji
VW T4 CARAVELLE 2.4D 57kW AAB 1991
AUDI 100C4 AVANT 2.6 V6 LPG 1994
Renault R19 1.7 LPG - Prodáno
Renault Clio 1.2 - Prodáno
Wartburg 353 DeLuxe - Prodáno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.264 sekund

Login