Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. zář 2010 07:48 #50112

Mě se dnes v noci zdálo, že jezdím Karosou MHD. Jestli to zní takhle, poslechni tdiracinga :!:

...jo, a to se mi zdálo že jsem jezdil B731...fuj, a šlo mi ztuha servo...pak mě budila žena že chrápu a v ten moment :arrow: zlatý autobus.
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 21. zář 2010 23:17 #50259

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
Možná na to budou i nějaké prášky........ Antikarosovit.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 02. lis 2010 16:38 #54070

Zdravim panove,

Tak mi prave ve spanelsku prdlo pouzdro (45) na jednu kulicku. Prikladam fotku. To stare je rozlomene napul, to nove uz jsem tam nasadil (nahral jsem ho ve vrici vode predtim).
Tak pokud se to nekomu stane, aspon uz budete vice tusit o co jde. Poznate to jednoduse, jedine co vam pujde zaradit je 3. a 4. rychl. stupen.

Dotaz: Jak ted dostanu tu kulicku (42) do toho pouzdra (45) ??? Ta kulicka je dost velika a nejde dovnitr. Jedine co mne napada je to pouzdro (45) i s drzakem (44) polozit na zem a tu kulicku (42) tam i s celou radici tyci (20) zarazit dovnitr (proste bouchnout po tom velkym kladivkem).
Jen se bojim aby nepraskla ta tycinka (43) co tu kulicku drzi.

Je tady nekdo kdo uz to resil? 8-)

Diky panove!
Přílohy:

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 02. lis 2010 19:45 #54090

Tak jsem to tam nasilim naklepl. Pouzdro jsem nahral, a celkem to slo. Jen mi to neprislo jako zrovna nejsetrnejsi zpusob...
Přílohy:

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 02. lis 2010 19:58 #54095

• Tygr
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
A kolikrát to děláš do roka ty a on to dělal poprvé a ještě prosil o radu. :-k =D>
Tygrbus T3 1.6 TD Multivan
Foto na http://www.tygrlibodrice.rajce.net

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 02. lis 2010 20:28 #54116

když jsem to dělal, tak jsem si to také docela užíval. Jel jsem podle VW návodu, ale za 15 minut a na autě, bych to nedokázal.
Myslím, že ten postup mám ve druhém PC v práci. Pokud to najdu, tak to sem zítra hodím. Třeba to někdo ještě využije. D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Naposledy změněno: od Mr.KOČKA.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 03. lis 2010 15:11 #54193

Hosi nejsem tu moc dlouho a osobne se tady s nikym neznam, ale nevim proc se tu rozcilujete porad s nejakyma reklamama? To vam tolik vadi, ze tady nekdo nabizi pomoc (par lidem vytrhl trn z paty) a pritom se tim zivi? Ja osobne jsem moc rad ze tu takovy clovek je, protoze vzdy velmi presne odhali pricinu problemu a velmi odborne poradi co s tim a dokonce doporuci znacku vyrobku ktery pouzit. OK! D:_)10

moderatore/admine sry za zasirani, uz jsem chtel reagovat na opravu karoserie bez lakovani, ale ted uz to muselo ven :oops:
__(O)________(O)______

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 09. lis 2010 20:42 #54729

• Fuxxo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim pani T-ckari. Mam sluzobnu T4 99-devinu, 1,9 TD 55KW, typ prevodovky netusim. Ked som auto preberal malo najazdene 410 000km, aktualne 490 000 km. Skutocne kilometre by som vsak priradil niekde ku 700 000.. Auto som preberal uz s tym, ze treba podradovat rychlosti (5>4, 4>3 ...) s medziplynom. Nerobilo mi to problem, nakolko mam nejaky ten rok odjazdeny na Prage V3S a V3S M2. Proste z vyssieho do nizsieho rychlostneho stupna nezaradim ani ked si olizem oba lakte naraz. S medziplynom to ide ako po masle. Ked to skusam bez medziplynu, tak radiaca paka ako keby narazila na nieco tupe... Ziadne skripanie rychlosti ani pri vyvynuti vacsej sily. Proste tam nejde ten kvalt narvat ani silou. Rovnaky problem je v stoji, ked nevrci motor. Nezaradim nic okrem 1, spiatocky a 5. 5 mi ide normalne aj bez medziplynu zaradit. Tie umele puzdra na radiacej pake su vymene vsetky, ktore sa dali pozhanat u nas v mototechne t.j. tie 2 gulicky, umele ulozenie tej mensej z nich. Ostatok nevieme pozhanat.. Neviem v akom stale je olej ani kolko ho v prevodovke je, to sa chystam v sobotu skontrolovat. Aby som nezabudol, tak rychlosti smerom nahor idu pekne na jedno vytlacenie spojky, problem je len z vyssieho na nizssi stupen, popripade z netutralu do 2.; 3.; a 4.; rychlostneho stupna. Vedeli by ste mi poradit co s tym moze byt? Vela ludi hovorilo, ze synchrony a vela ludi hovori, ze keby su to synchrony, tak mi to nejake ani smerom hore ani dole.. Ked to nejde len pri podradovani, tak to musi byt udajne ina chyba... tak ja naozaj neviem. Vedenie dopravy na firme o to nejavi nejaky extra zaujem, ale mna to uz zacina trapit, ze tam bude len nejaka drobnost a ja si budem vycitat preco som to nepozrel skor, alebo preco som sem nenapisal skor... Dakujem za akukolvek radu a akekolvek otazky ochotne zodpoveim :)
VW T4 Caravelle 2.5 TDI 111KW - Služobné
AUDI S3 8L Quattro, 1,8T 154KW, HDS, KAT OFF - pomaly opravujem po predchádzajucom majiteľovi
Praga V3S M2 - kamoška na všetko :)

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 09. lis 2010 21:16 #54752

• pája
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Prosím o radu. Po zařazení vyskakuje 1 a 3 rychlost, vždy při ubrání plynu zařazená rychlost vyskočí. Zavěšení motoru je v pořádku, seřízením táhla řazení jsem zkoušel najít polohu, kde bude rychlost držet, bohužel je to neseřiditelný. Po odpojení táhla řazení a ručním zařazení na převodovce rychlost taky vyskočí. Při ručním řazení 1 a 3 rychlosti na převodovce jsem zjistil, že zařazení probíhá ve dvou krocích aretace, po dořazení se řadící páka na převodovce vrátí o jeden krok zpět a to je okamžik, kdy rychlost vyskočí. Pokud budu držet řadící táhlo na druhém kroku, který už asi není aretován kuličkou, rychlost drží. Převodová kola a ozubení jsou bez opotřebení, hřídel jsem měl rozlisovanou a vše je ok. Výřez v řadících vidličkách je lehce omačkaný od palce, který je ovládá.
Pokud má někdo s tímto problémem skušenost, budu rád, když pomůže..

Doplňuji: VW T4 2,4D ,km 540tis, rv 2000

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. lis 2010 15:13 #55686

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
ja mam na vas tiez jeden dotaz. ked nastartujem auto, dam neutral a pustim spojku pocujem take jemne chrastenie..ked stlacim spojku tak to prestane. myslel som si, ze to bude spojkou, ktoru som bol nuteny tak ci tak vymenit, ale po vymene sa nic nezmenilo. ostava teda prevodovka? Inac ked sme uz pri tej prevodovke, ked idem na 1tke, huci to - asi uz vybehane lozisko. Ostatne kvalty idu normalne potichu. Moja otazka znie: oplati sa vymenit komplet prevodovku, alebo to rozobrat a menit loziska? (ma to uz 420t km), pripadne ak by ste niekto mali doma pouzitelnu prevodovku na 2.5i 81kw ACU syncro za rozumnu cenu, dohodneme sa ;)
A este by som sa chcel na jednu vec spytat: ked idem a mam zaradeny akykolvek kvalt a pustim plyn s autom to tak neprijemne trhne ako keby bola niekde vola...robi to len v urcitych otackach. Moze to byt diferencial? :roll:
PS: nie som odbornik, tak sa prosim na mne moc nesmejte, ak som napisal nieco zle D:_)9
vdaka
T4 2.5i

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 21. lis 2010 22:31 #55840

• pája
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak to tady máme napsaný, stálo to trochu víc práce než je běžné. Dvakrát dem. převodovky z vozu, dvakrát rozborka na stole. Problém byl ve velké vůli v řazení, seřízení řazení pod řadící pákou nepomohlo a jiná možnost už nebyla, v kolech ani synchro spojkách problém nebyl, zoubky byly bez poškození. Převodovky opravuju běžně, problematiku skříní T4 celkem znám, bohužel po první montáži po revizi skříně závada zůstala. Dal jsem tu dotaz :help a nic.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 22. lis 2010 20:26 #55922

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
este ma napadlo, ked to uz bude otvorene, je mozne vymenit 5.kvalt? chcel by som dat trosku tazsi prevod, aby to nemalo pri 120km/h 3500ot. Je to mozne, mate s tym niekto skusenost? A kde by som to zohnal? vdaka :drunken:
edit: alebo je to blbost pri syncro prevodovke (kvoli zadnemu diferaku)?
T4 2.5i

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 28. lis 2010 19:23 #56403

• humpi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
zdravim vsetkych. tak mne to chrasti presne opacne tj. ked vytlacim spojku. ked ju pustim tak je to lepsie ale stale to pocut. ked zatlacim na paku (ako by som chcel zaradit) ale spojka nie je stlacena tak je ticho.
stretol sa s tym niekto ?
vdaka za kazdu radu.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 29. lis 2010 12:11 #56481

Zdravim všechny klubáky
Problém s převodovkou na 2,5 syncro 95
při couvání došlo k zasukování převodovky ale zustala zaseknutá rychlost dopředu a nešla vyřadit. Dnes ráno se mě rychlost podařilo vyřadit ale převodovka je hlučná. Ale více za studena po cca 2min se mírně sklidní. To hučení jsou zřejmě ložiska ale jde spíš o to proč došlo k zaseknutí rychlosti a zda to spolu souvisí.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 01. pro 2010 16:23 #56706

zdravím,mám stejný problém akorát mi při uvolnění plynu vyskakuje dvojka a když
s autem jede někdo jiný třeba manželka tak je trošku problém...Já si na ty
vydličky netroufnu,je tu někdo kdo by mě to za rozumný peníz opravil?
jsem od Hodonína-JM,díky

Vygenerováno za 0.227 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/