Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 01. pro 2010 16:26 #56708

• indy
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Co je znamo me, dobrou reputaci s opravou prevodovek mel Marek Mindl, ale urcite tady bude takovych lidi vic.

na busforu.cz bych vedel : MKtech z dolniho Nemci

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 03. pro 2010 21:37 #56930

• hever
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
malá zkušenost co se mi přihodila tento týden ,jelikož mám firemního transportéra a jezdím denně v práci jako rozvoz autodílů tak jezdím 6dní v týdnu 350kiláků za den ,v pondělí bylo všechno docela v pohodě a v úterý se mi začlo ozývat ložisko u pětky tak jsem si hned vzpomněl co se tu řešilo a hned jsem tento problém oznámil na firmě že bude v brzkej době potřeba opravit ložiska ,že ty převodovky umíraji většinou na těch ložiskách jak se tu psalo už mockrát ,no a jako na potvoru mi začlo ve středu sněžit a jelikož jezdim po šumavě a jižních čechách většinou na cestách 2. a 3.tříd tak jsem raději ještě přezul ze zimních gum na gumy s hrotama ,musim uznat že na to že mám předohrab tak ten transportér mě mile překvapil a na těch gumách s hrotama projede absolutně všude ,no ale ČTVRTEK byl pro mě noční můra ,ráno po 100kilákách od mého bydliště se mi začla převodovka znatelně ozývat až to bylo dosti nepříjemné takže jsem se rozhodnul dojéct k domovu ještě 40 kiláků ,po 20kilákách mi uešla zařadit zpátečka tak jsem už tušil opravdovej problém a tak jsem opatrně jel dál a stejně se mi 10kiláků od domova najednou rozsypala pětka-zařazená je ale nereaguje na přidání plynu ,čtyřka dává rány do řazení ,na jedničku a dvojku to "kvičí" jak svině a jediná rychlost co funguje je trojka takže auto teď stojí a já jsem dostal jiný auto ale chci zpátky transportéra a to asi nebude tak jednoduché....jinak mám transportéra plechovku 99rok 1,9TD a podle mého odhadu to vychází že má nalítáho 450000km takže nejspíš budu potřebovat celou převodovku nebo tuhle dát dohromady....jinak pro všechny ,pokud se vám ozývá převodovka už nepatrně tak je nejvyšší čas jí opravit!!! ...moje smůla je že od prvních zvuků jsem najezdil 1500kiláků během 4dní takže nevim jak vy ostatní s tim jezdíte ale moc kiláků to nevydrží...
T4 2,4D DOKA (vlastně 2kusy) ,3xtrabant 600 ,3xtrabant 601 ,barkas B1000 valník ,barkas B1000 odtahový speciál ,barkas B1000 sanitní speciál ,karavan DDR produkce QEK HP500

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 29. pro 2010 00:14 #59325

Mám podobný problém. Týká se 5, rychlosti. Ovšem nedokázal jsem identifikovat okamžik, kdy vypadává. Zpravidla na dálnici (na D1 se nedivím), při rychlosti mezi 90 - 110km/hod. Řekl by, že spíš při přidání, než ubrání plynu. Pokud držím ruku na šaltpáce cítím jak se tomu chce vyskočit.Jako kdyby ji nějaký pístek vytlačoval proti mě. V ten okamžik uberu plyn a jakoby pístek povolil. Když opět přidám, je chvilku klid. Omlouvám se za názvosloví,ale převodovku jsem nikdy u žádného auta neřešil.

1) co to může být?
2) našel by se někdo kdo by to za rozumný peníz opravil, nebo mi alespoň poradil jak na to? (fotonávod, kde co neulomit, kde jaké těsnění atd) ?

Díky, díky, díky !!!
VW T4 CARAVELLE 2.4D 57kW AAB 1991
AUDI 100C4 AVANT 2.6 V6 LPG 1994
Renault R19 1.7 LPG - Prodáno
Renault Clio 1.2 - Prodáno
Wartburg 353 DeLuxe - Prodáno

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. led 2011 20:04 #61781

Prosim o pomoc. Nejspis mi neco luplo v prevodovce a je cela takova jak zapichnuta v blate nema zadny odpor a jde radit jen trojka a ctyrka. Ani zpatecka nejde. Cim by to mohlo byt? Za tyden odjizdim do Francie a auto je vice mene nepojizdne! :-( ((
T R A N S P O R T E R - IV syncro 2.5 lpg a T 2 B ;)

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 20. led 2011 19:29 #61864

• friťák
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
ahoj prosim o radu jaky olej do prevodovky 2,5tdi 111kw?a kolik :)
T4 MULTIVAN 2.5 TDI 111KW,T2 1,8 51KW V REKONSTRUKCI http://sajmone4.rajce.idnes.cz/

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 21. led 2011 16:39 #61918

Tak jsem to dnes zkusil.. musim rict ze takove peklo pristup jsem jeste nezazil. Po 2-hodinnovem mrznuti venku, ulomeni jedne hadicky privodu chladici kapaliny mnoha reznych ran na rukou potu z cela a zaplavy chladici kapaliny smichane s krvi jsem zvolal seru na to. Zavrel kapotu a v pondeli jedu do servisu. Neni to vubec takova sranda jak vsichni pisou. Ba naopak je to vazne peklo.

Stanislawsky napsal: Zdravim panove,

Tak mi prave ve spanelsku prdlo pouzdro (45) na jednu kulicku. Prikladam fotku. To stare je rozlomene napul, to nove uz jsem tam nasadil (nahral jsem ho ve vrici vode predtim).
Tak pokud se to nekomu stane, aspon uz budete vice tusit o co jde. Poznate to jednoduse, jedine co vam pujde zaradit je 3. a 4. rychl. stupen.

Dotaz: Jak ted dostanu tu kulicku (42) do toho pouzdra (45) ??? Ta kulicka je dost velika a nejde dovnitr. Jedine co mne napada je to pouzdro (45) i s drzakem (44) polozit na zem a tu kulicku (42) tam i s celou radici tyci (20) zarazit dovnitr (proste bouchnout po tom velkym kladivkem).
Jen se bojim aby nepraskla ta tycinka (43) co tu kulicku drzi.

Je tady nekdo kdo uz to resil? 8-)

Diky panove!

T R A N S P O R T E R - IV syncro 2.5 lpg a T 2 B ;)

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 06. úno 2011 17:13 #63717

tak už jsem to identifikoval....od nalití 2l převodového oleje do suché převododvky se to zlepšilo. Najel jsem přes 2500km. Rychlost mi vyskočila asi 3x a vždy, když jsem jel rychleji než 50km do pravotočivé zatáčky - nájezdy a sjezdy z dálnice atd...

Hlučnější trošku je,ale řadí hezky. Kde hledat chybu? Radši 100x prevenci než jeden problém ;-)

Díky

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 06. úno 2011 19:21 #63727

Jen pro představu, když mi poprvé vypadla rychlost, okamžitě jsem sjel všechna fóra a zjišťoval, kde je problém. Našel jsem kontakt na pána, který dělá převodovky a volal mu, kdy má volný termín. Pán mi poradil, ať první věc kterou udělám, doleji olej. A že když i potom to bude špatné, ať k němu dorazím. Evidentně má zkušenosti a pomohlo to.
A to, že rychlost vyskakuje při průjezdu pravé zatáčky skutečně nebude ložiskem nebo olejem.
Problém bude jinde. A ten evidentně řeším.
Nicméně tvoje rada typu "bla bla bla, dej to hned do servisu" mi v řešení moc nepomohla.

Ale i tak díky

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 08. úno 2011 14:55 #63905

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2

tdiracing napsal: Dá se to udělat ale stojí to peníze,počítej s tím že sou potřeba vyměnit dvě kola a jedno jev průměru kolem 5000 kč

a nebude treba menit prevodovy pomer aj v zadnom diferaku? Lebo mi bolo povedane, ze prevodove pomery musia sediet, neda sa len tak nahradit prevodovka za inu... A tym, ze by sla dlhsia 5tka, by sa to zmenilo. Ci to nehra rolu?
T4 2.5i

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. úno 2011 14:35 #64754

OK, moje chyba.
Omlouvám, jen jsem nečekal, že tady na fóru, kde se snažíme poradit si svépomocí a ušetřit nějakou kačku, uslyším, "dej to do servisu". Ještě jednou pardon.

Auto mám asi 2 měsíce, takže s jeho skutečným stavem se teprve seznamuji.
Proto ta situace s olejem a tak.
Tady na fóru jsem četl, že většina problému začíná u ložiska.
Co se týče vyskakování rychlostí, tak horší variantou jsou prý smeklá ozubená kola.

Dokážete mi někdo poradit, která varianta co stojí a jestli to jde vyměnit svépomocí?

Jak je to s tím propojením převodovky a diferenciálu?
Nemáte někdo výkres, ať se orientuji?

Děkuji !!!

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. úno 2011 20:34 #65843

prosím o radu, jde mi děsně ztuha řazení na T4, nejhorší je 5 a zpátečka. Děkuji za radu.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. úno 2011 23:34 #65894

Lehni pod auto a zespodu pod řadící pákou uvidíš ten kvedlací mechanismus s pouzdrama. Normálně benzínem a štětcem důkladně očistit a znovu namazat, ani to nemusíš rozebírat. Kvalty tam budou skákat samy. U 1,9 TD se dostaneš z motoru i na táhla u převodovky, taky promazání neuškodí.
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 21. úno 2011 21:30 #66161

OK! ;)
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 28. bře 2011 15:16 #69601

Opravuje někdo z vás převodovky? Výměny ložisek a tak?
Mám kontakt na servis i cena se mi zdá fajn,ale jsem tak zvědavej kluk, že bych to chtěl vidět a něco se přiučit.
Kdyby byl někdo ochotný věnovat mé převodovce nějaký čas a trpělivost a vzal mě do učení....
Samozřejmě ne zadarmo.
Díky

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 30. bře 2011 22:21 #69846

Ahoj lidi,mam takovej malej problémek,převodovka 2,4d,pri puštění spojky na volnoběh mi to rachtá v převodovce na 5 kolečku,když vyndám páté kolo na zkoušku je klid.Teď jsem si dával novou převodovku EWB,kompletně jí rozebral,všechny nová ložiska,den si hrál s vymezením vůlí,dal dohromady a problém je stejný,řadí super,jede super ale zvuk při volnoběhu u pětky nepříjemný,na hřídelích ani dif.vůle nemám to vím stopro,stará převodka byla na trnu taky úplně bez vůle.Napadá mě jedině pětkové soukolí,dá se to nějak vymezit,může rachtat max.synchron nebo soukolí ne?Neřešil jste to prosím někdo.KLidně koupím nové ale nechci zbytečně protože ta pětka neměla známky opotřebení.díííky...

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/