Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 25. led 2009 16:02 #7766

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
v T4ce se nikdy 6kv nedělal a ani ho tam nikdo dávat nezkoušel...aspon co pročítám i zahraniční fora...
Pokud chceš aspon mít "dlouhou" převodovku,tak koukej po Multivanu se 111kW (150PS)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 05. bře 2009 18:01 #11234

tak lidi, mám T4 r.v 99 1.9 TD ,nevíte někdo o rychlejší převodovce?

Díky

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 05. bře 2009 18:23 #11235

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Nevím co tam máš přesně za kod převodovky:
http://busgoons.com/index.php?option=co ... &Itemid=27
ale myslím že to bude něco převodově podobného jako u 2,4D a to by ještě sneslo, převodovku od 2,5TDI 65kW a je také ještě na jednohmotý setrvační a má stejná táhla k řadící páce.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 05. bře 2009 19:06 #11240

aha,myslel sem,že z výběrem převodovky to bude jednoduší, tak tedy myslíš tu 2,5TDI 65kW?

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 05. bře 2009 20:36 #11249

• Jaryn
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mám taky jednu T4 s 1.9 TD. Uvažoval jsem o něčem podobném- zrychlit. Půjčil jsem si nejprve 17" kola, simulovalo to prakticky rychlejší převodovku. auto však neuvěřitelně zlenivělo, cítilo opravdu i ten nejmenší kopeček, pořád jsem řadil, než se to rozhýbalo- věčnost. Soudruzi z BRD to mají asi dobře vypočítaný... :|

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 05. bře 2009 23:00 #11285

taky bych se obával rychlejší převodovky na tenhle motor , mám ten samý , odstupňování se mi zdá ideální , jenom na dálnici by to chtělo šestku

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 06. bře 2009 11:25 #11305

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
problem pomalych přebodovek je tu někde už hodně rozepsaný! Ale v celku jde o to, jaká konkretni skřin tam je.U 1,9 TD jich znam asi 6 typu. Nejde 100% zjistit podle typu a čisla zda jde opravdu o tu konkretni převodovku ,protože zhruba každa 5ta je už nejak upravovana hlavně pokud jezdila v čechach nebo polsku. jednoduchy spusob jak zjistit popřipadě zrychlit převodovku je sundat plechove vičko na pětce a spočitat zuby. Pak se da popřípadě upravit pětka do rychla.A co se tyče 6-ky na T4? mel jsem jednu tady z NSR ale byla rosypana komplet přes ložisko na 5-ce. Takře taky nic moc.JO a ty převody na 5ce jsou stejne jako u golfa pasatu atd atd. jen zvolit ten spravny poměr. P.S. Každa změna na převodech ma své "+i-"
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 06. bře 2009 19:04 #11327

HM takže to asi nechat tak jak to je :-k

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 12:05 #12030

Zdravím, tak řeším další zadrhelík.
Za studena když sednu do auta tak na 2jce a 3jce při přeřazení cítím zuby. Jakmile se auto zahřeje je to pryč. Když řadím s meziplynem je to taky pryč.
motor je 150tka, najeto 105t(udajně poctivých), skřín má novou nápln...čím to muže být?...přítlačák? skřín?

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 13:43 #12037

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
Spojka vypíná tak jak má (kdesi uprostřed chodu pedálu)?
Jsi 100% jistý,že ti do převodovky dali olej ,který tam opravdu má být?...vypadá to jako by tam byl olej hustější a za studena nemakají synchrony tak jak by měly....
Množství oleje je v převodovce zřejmě také OK.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 13:45 #12039

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Vyběhaná pouzdra v táhlech od řadící páky.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 17:21 #12047

karlosVW napsal: Spojka vypíná tak jak má (kdesi uprostřed chodu pedálu)?
Jsi 100% jistý,že ti do převodovky dali olej ,který tam opravdu má být?...vypadá to jako by tam byl olej hustější a za studena nemakají synchrony tak jak by měly....
Množství oleje je v převodovce zřejmě také OK.

Dělal mi to člověk kterýmu věřím na 100procent a je to člověk co si dost zakládá aj na originálních dílech a naplních.
Zajímavé je že mi to delalo i ještě se 102jkou, to by ukazovalo na ty táhla.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 17:23 #12048

Ales-X napsal: Vyběhaná pouzdra v táhlech od řadící páky.

Jelikož mi to delalo aj dokod jsem měl v autě 102jku tak myslím že by ty tahla mohli být příčinou..jen je zajímavé že jen za studena teda.
dají se ty pouzdra koupit? a je to na převodce nebo spíš u kulisy?

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 19:20 #12056

Dle mé zkušenosti to je olej,dej tam něco řídčí olej a bude vše v pořádku

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. bře 2009 19:22 #12057

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Mě to také zlobí jen za studena, myslel jsem že to jsou synchrony, ale bylo mě řečeno že to jsou jednoznačně pouzdra v táhlech, údajně se na to prodává opravná sada všech pouzder, ale nikde jsem jí neviděl, ale v práci mám vypsaný seznam těch pouzder z ETKY, ale bude to jen na 1.9D a TD, 2,4D, 2,5TDI 65kW, ostatní převodovky mají táhla řešená jinak.

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/