Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 28. bře 2009 18:55 #13256

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Aleši a to jsi stímhle dokázl něco zařadit když jsi seděl za volantem :) #-o Já bych tipnul že to má dobrý milion za sebou.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 06. dub 2009 20:13 #13816

• Slifa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim.Panove prosim pokrocili jste nekdo s vymenou tech pouzder v razeni??Chtel bych vedet jak narocny je to vymenit a jestli se to necha vubec koupit..A nebo jestli byste me nekdo mohl pomoct s diagnozou myho problemu(popsal jsem to nekde nahore).Jeste bych chtel rict,ze kdyz nahodou tam ty kvalty(na miste)jdou radit,tak staci abych popojel treba jen o metr a uz tam tu trojku nedam!dik
Caravelle 2,4D---2,4TD...o poznání jiná jízda...2,5Tdi 111kw...nebe a dudy

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 07. dub 2009 17:42 #13901

• Kyslik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj potřebuju poradit, mam T4 2,5 TDI 75 kw rok 2001 a po výměně dvouhmoťáku mi asi po 500 km začala rachtat převodovka. Rachtá na volnoběh, když sešlápnu spojku tak ticho jako v hrobě. Pak hučí a 1 a 2 , potom klid. Na zpátečku taky rachot. Rychlosti 1 a 2 jdou trochu ztuha. Nevíte co s tim ? :cry:
Díkys

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 07. dub 2009 18:04 #13902

Vyndat převodovku, rozebrat, vyměnit ložiska. Marek
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 09. dub 2009 07:39 #14002

A co tak do t4 napasovat 6ti kvalt z t5? Myslím, ze to není uplně nemožné...
VW T4 "Transportér" 2.5 TDI 75 kW + chip Lamborghini Verde Ithaca
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW 4motion + chip
VW Polo (6N1) 1.4 44 kW
Přílohy:

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 00:52 #14064

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Nedělal bych to. 6ti kvalty se jim, podle mě, moc nepovedly. Měnil jsem převodovku ve 150.000, byla celá hotová, a nejsem sám. Važte si své 5ti kvaltové téměř bezproblémové T4 převodovky.........
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 06:38 #14065

Njn. Ale myslím, že v mojem případě by asi vydržela asi víc. Mám chiplou 102 a hlavně polovični hmotnost auta oproti t5. Často jezdím po dálnici... a když to točí přes 3 200 pouze ve 130 km/h, tak to není moc fajn... takže stejně bych nějakou převodovku potřeboval, tak bych zkusil z t5.
VW Polo (6N1) 1.4 44 kW

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 07:47 #14066

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Dej tam převodovku ze 111kW
U T5 převodovku bude asi problém že má jinak rozmístěné příruby (usoudil jsem dle obrázku), bude jiný startér (nebude si rozumět se zuby na T4 setrvačníku) a také může být moc mělká, nebo hluboká na T4 setrvačník se spojkou a co poloosy ty mohou být také moc dlouhé, nebo krátké a unašeč vnitřního homokinetického kloubu může mít jiné rozteče. Na druhou stranu, táhla řízení určitě půjdou upravit a zavěšení na karoserii také.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 07:57 #14067

Ano, máš pravdu... tohle vše by se muselo pozišťovat. Ale zase u te 111kw verze dojde ke strate vykonu. Ten 6ti kvalt je lip odstupnovaný. No ještě uvidím... napřed mě čeká podobná rekonstrukce, jak Banána
VW Polo (6N1) 1.4 44 kW

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 08:05 #14068

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Co tam máš teť za kód převodovky? třeba by tam šla dát i delší na 102PS motor, dělalo se několik tipů. Ale Mašlo psal že dokáže dát T4 111kW motor do T5 ... tak nevím zda si dělal srandu, nebo to již zkoušel :mrgreen:

<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.p...t=358&p=12310#p12310 ">viewtopic.php?f=8&t=358&p=12310#p12310<!-- l -->

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 10. dub 2009 08:30 #14070

Je otázkou, jestli by se tam ta převodovka vůbec vešla rozměrově, u T4 je to dost tiptop a ta z T5 je robustnější. Udělat se dá všechno, ale já bych to řešil raději výměnou za rychlejší skříň z T4. Marek :geek:
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. dub 2009 18:34 #14208

• Kyslik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, jaký by mě čekali problémy když bych místo svojí špatný převodovky na 75kw dal převodovku ze 111 kw? Dík

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 14. dub 2009 20:10 #14213

Ahoj, musel bys vyměnit setrvačník, lamelu, přítlačák a 111kW převodovka má delší poměry, pokud něco taháš, bude to do kopce líný. Marek :geek:
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 27. dub 2009 07:36 #14854

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 45

dins. napsal: Prosím o info jak se tedy vyřešilo s těma vibracema.
V převodovce mám dostatek oleje.
Neuvedomuji si ale, ty vibrace začaly možna po výměně toho oleje (daval jse tam original VW olej).
Ty vybrace se mi ozvou při plným výkonu (akceleraci). Je to jako kdybych jel s autem po roletě, ale stačí ubrat hned to ztichne. Zadní diferencial jsem zatim nekontroloval je zima :-(

Tak problém vyřešen. Byla to poloosa.
Špatně viditelná prasklá manžeta poloosy u převodovky.
Vazelina tam už skoro nebyla :-( a jelikož jsem s tím najel cca 5 tis Km tak se to podepsalo i na polose je trochu vyběhaná klec (ze já debil na to nepřisel dřív) :-( .
Po důkladném vymití a vyfoukani písku jsem narval do toho 140g vazeliny misto 120g a vibrace ustaly teda na 95% přeci jenom když chybí kousek olitaného železa tak to nemůže být 100%.
Ale jelikož budu auto šroubovat vepředu dolů tak předpokládám že kuličky budou mít jinou dráhu (než tu vylítanou) a ztichne to jěště víc.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 29. dub 2009 15:43 #15048

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
vyndaval jsem poloosu a to je také záhada, když jedu rychleji po kruhovém objezdu, nebo prudce zatáčím doleva tak se mě z pravé strany od kola ozývá bouchání, tipoval jsem to na poloosu, ale včera jsem jí rozebral je v pořádku, žádný vybroušené dráhy, nebo nečistoty a chodí krásně hladce :-k
Mr.Kočka měl nápad na čepy, ale jsou nové i uložení nápravy, stabilizátoru atd. ložisko je také OK a nehučí ani nemá vůli, ještě mě napadá nohavice na převodovce :-k ale je to možné? má trošku znatelnou vůly jak axiální (asi 2mm) tak i radiální (asi 15°) ... no asi to nechám bouchat 8-)

Vygenerováno za 0.242 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/