Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 29. dub 2009 21:30 #15064

A kontroloval jsi i vnitřní kloub? Já osobně jsem se víc natrápil s vnitřníma kloubama než s těma u kol. Marek :geek:
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 03. kvě 2009 10:18 #15248

Chlapi, prosim o radu. Pri razeni 5ky pocitam zuby a ted navic ta 5ka pri ubrani plynu (treba pri jizde z kopce) zacala vypadavat... nevite cim to muze byt? Diky!
Multivan T4 2.5 TDI 111kW r.2001
Transporter T4 1.9 TD 50kW r.1995 - prodano

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 03. kvě 2009 10:38 #15249

Buď je poškozené pětkové soukolí a synchron, ale podle toho co popisuješ by taky mohl být volný šroub co tu pětku drží, na konci hřídele. Ale ty máš 111kW rok 2001, tak tam ten šroub není. Takže vyndat skříň a rozebrat.Marek :-k
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 11. kvě 2009 15:28 #15762

:help ahoj ide mi strasne tazko prevodovka na 1997 57kW co s tym moze byt ma tato prevodokva nejaku olejovu nadrzku kde sa da vymenit alebo to ide na motorovy olej? ale to sa mi zda blbe ten motorovy lebo ten by mal byt cisto na mazanie motora nie prevodovky za odpovede dakujem. peto
predam diely na T4 2,4D 57kW LONG AAB

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 11. kvě 2009 15:34 #15763

Ahoj, samozřejmě převodovka má svou vlastní náplň oleje, vypouštěcí otvor je dole, na spodku skříně, nalévací a kontrolní šroub zepředu asi v polovině výšky převodovky. Marek :geek:
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 11. kvě 2009 17:51 #15769

a ako sa knemu da dostat? ozaj je to 2,4D a aky je do tej prevodovky najlepsi olej?
predam diely na T4 2,4D 57kW LONG AAB

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 11. kvě 2009 20:07 #15773

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Olej 75W-90 převodová plná syntetika 3litry, zbytek viz. foto ;-)
Přílohy:

Naposledy změněno: od .

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. kvě 2009 10:31 #16222

• svobi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj chlapi,mám problém T4 mi jede jen na 1 a 2,při ostatních stupních auto stojí a rachtá to v převodovce...Bylo to zničeho nic...Tak nevím jestli to je převodovkou,nebo spojkou...Myslím si,že kdyby byla KO převodovka,tak by nešla zařadit žádná rychlost...Vím,že to musím stejně rozhodit,ale chtěl jsem se zeptat,abych věděl s čím mám předběžně počítat?Jinak se chci jěště zeptat,zda bude rychlejší vyndat převodovku-vyndat jí rovnou s motorem,nebo jestli ji vyndavat na autě?Díky moc za rady.Míra

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 19. kvě 2009 10:44 #16224

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Když by to byla spojka tak to nepojede vůbec, bude to převodovka nebo řazení. Mám pocit že stejný případ mě popisoval Honza-VW a ten měl jen vypadlé táhlo řazení z pouzdra.
Skus se podívat na ty pouzdra (dvě kuličky, jedna je uložená v kolovým pouzdru a druhá v hliníkovém domečku na převodovce) jak jsou na konci táhla řazení u převodovky.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 20. kvě 2009 06:38 #16272

• Joy
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, mám klasický problém. Nepravidelný chod motoru (jako by se dusil) na volnoběh a rachtání z oblasti převodovky. Při vyšlápnutí spojky ticho. Podle příspěvků ve fóru a dle mého automechanika horní ložiska v převodovce. Je to pravda nebo to může být něco jiného? Spojka měněna nedávno. Již tady ten dotaz zaněl nejdenou, ale nenašel jsem odpověď. Co je lepší, shánět jinou převdovku anebo nechat opravit? A na kolik taková oprava/koupě přijde? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Případně nevíte někdo o dobrém opraváři převodevek, nejlépe PM, ale klidně i jinde. Mám auto týden a už si to "užívám" :cry: . Díkya za odpověď. Kamil.

PS: Moc se mi nechce do té jiné, mám většinou na všechno smůlu a kupoval jsem jednou takhle převodovku do golfa a po namontávní se ukázala pěkně v hajzlu a chlapík co mi jí prodal zmizel. :lol:
VW Caravelle 2,5 TDI 88kW r.v. 97
VW Multivan 2,5 TDI 111kW, r.v.99
VW Golf II 1,3 40kw (motokára)
MB Sprinter 2,2CDI

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 20. kvě 2009 07:58 #16275

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
S převodovkou zajet ke Kučerovy do Okrouhla :-"
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=203 ">viewtopic.php?f=7&t=203<!-- l -->

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 20. kvě 2009 13:09 #16289

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 28
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/memberlist....ode=viewprofile&u=91 ">memberlist.php?mode=viewprofile&u=91<!-- l -->

myslím,že tenhle Jarda je z Plzně...má servis a vrtá se v Téčkách ;)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 26. kvě 2009 20:39 #16512

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Nevite nekdo cim to muze byt ze u T4ky 2,5 TDi 65kW vypadava 1 a 3 rychlost?
Razeni jde tak nejak hur nez predtim :-) .
Napadlo Me ze to muze delat (jen) ten radici mechanizmus na vrsku prevodovky prisroubovany tremi nebo ctyrmi srouby.

Diky za radu nebo tip...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 26. kvě 2009 21:12 #16518

ahoj me teda klalty nevyskakovali ale sla spatne radit 1. a 3. ajeste zpatecka
tam vubec ne a ne padnout :evil:
no a jak rikas byl povolenej ten mechanizmus na prevodovce :mrgreen: =D>
Transporter 2.5 tdi 75kw+ čip EGR-off,KAT-off
Suzuki Bandit 1200S

T4 - MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA / ŘAZENÍ 26. kvě 2009 21:31 #16525

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Tady ze zacatku tam sly hur ale ted uz i vypadavaji :-)
Kdyz jsem koukal tak tahla od radici paky jsou v pohode..
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Naposledy změněno: od Trcek.
Vygenerováno za 0.222 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/