Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:10 #48215

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
U 65kW máš všude dost místa ;)
Maličko to zvedni aby ses pod to vešel,oddělej šustplech
sundej kola, odpoj startér a řazení a okolo ty kravinky.
Odšroubuj poloosy od unašečů a nohavici od motoru.
zavěs nebo podlož motor tak aby jsi ho mohl pustit malinko dolů ;)
odělej držení převodovky a povol ji od motoru a maličko s tim všim povol dolů,ale bacha na řemenicu :!: aby se neopřela o nosník :!:
když ti nepude se vymotat se špajzem ven, tak vypust olej a odělej nohavicu, pak vypadne sama :lol: těžko popisovat... hlaně si sežeň ten 12hran ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:19 #48216

Díky moc D:_)10 , zítra du na to pak napíšu jak to dopadlo, ale byl jsem u toho dvakrát když mě to opravovaly. Snad to zvládnu za den :D :) .

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:26 #48217

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Za den v poho nic na tom neni :) hlavně pomalu nikam nespěchej ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:42 #48220

Za den se to dá pokud je patřičné vybavení Pokud si nebudeš vědět rady,tak zavolej 602117922
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 04. lis 2010 23:23 #54384

zdar lidi.mam 1.9td.nevíte někdo jestli tam jde dat převodovka z octavky?chci tam dat motor takže bych to dal rovnou komplet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 07. led 2011 23:17 #60603

Ahoooj lidi
Dokončil jsem úpravy na mé T4,dával jsem do 2,4 d turbo,posledních 14 dní ladil jako blázen čerpadlo a už z toho byl nešťastný že to ve vysokých otáčkách škube ale závada nakonec byla v pitomý naftě,4 měsíce mi auto stálo(dělal jsem ještě úpravy a lak),byla plná nádrž,teď po výměně vstřiků,repas čerpadla,všech provozních kapalin a filtrů.Naše pohonné hmoty jsou tak na topení.A to mám auto kterému jen tak něco nevadí,když dělám nové,to teprv lidi nadávají.Když natankujete v cizině,tak to je potom něco jinýho a u těchto slabších aut je to znát daleko víc.No palivák bude muset asi zase novej a asi i vyčistit nádrž.Takže auto jede,jede dobře ale teď mi už zase nestíhá převodovka,vysoké otáčky už při 120.Rád bych tam dal převodovku z tdi,nemáte s tím někdo zkušenosti,koukal jsem že by tam měla přesně pasovat ze slabé T4 tdi 66 kw,je s nohavicí a to i se stávající spojkou a stejnými poloosami.Nemáte s tím někdo zkušenosti a nemáte jí náhodou někdo doma,i třeba vadnou,stejně bych se do ní podíval,než bych jí tam dal.Vrakáče nemusím,ti zloději neví co by si za 15 let staré díly řekli.Naposledy jsem sháněl výfukové svody na tdi a na vrakáči mi řekl 6000,myslím že to není normální.Chápu že každý chodíme do práce kvůli radosti a penězům :drunken: ale oni to opravdu přehánějí.Takže díky za info pokud se někomu bude chtít a ať vám to jezdí.P.S.Ten můj mazlík je taková citová záležitost,dokud se nerozpadne na prach,neměnííííííííím... :drunken:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 08. led 2011 08:42 #60613

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
co mas za rok vyroby? Jinak prevodovka z 65kw je skoro to same jako ta co mas. Dal bych z 75kw ale musel by jsi dat i spojku ale sezenes tu prevodovku levneji nez 65kw
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 10. led 2011 21:30 #60895

Ahoj,rok vyeroby mam 95,motor aab,75 kw bude mit i jinou spojku,hydrauliku a myslim i poloosy,vsechno tohle mam zrovna nove,takze bych dal prednost te 65 kw,ta by mela byt uplne stejna ne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. kvě 2011 22:12 #72986

Prosím o radu.Mám T4 2,5 Tdi 75 kW 1997.Dostal jsem nabídku ke koupi převodovky ze 150 ps motoru.Potřeboval bych poradit jaké díly je potřeba zakoupit aby byla možná výměna. Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 13:54 #73014

Řekl bych, že budeš potřebovat startér, poloosy resp.vnitřní klouby,spojku,setrvák.Sám jsem to chtěl dělat ale zatím jsem se k tomu nedostal.Jinak svezení v takhle předělaném autě mám už za sebou a na delší cesty je to fakt znát, hlavně dálnice.Motor se tolik netočí...Zase je to ale línější v kopcích.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 20:34 #73032

vím určitě že se musí vyměnit komplet poloosy včetně homogenních kloubů.Nejsem si ale jist jestli i spojka,2hmotnostní setrvačník a startér. V tomto se někteří mechanici neshodnou.Potřeboval bych to vědět přesně a za jakou cenu by se to vše dalo pořídit (samozřejmě jeté).Jináč ho mám čipnutý,tak by to mělo mít dostatečný krouták.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 20:54 #73034

Celé poloosy nutně nepotřebuješ, stačí vnitřní klouby.Ty jsou větší.Jinak až se ty mechanici dohodnou tak jestli jim přijde, že spojka 219mm vs.240mm se nemusí prohazovat... :-k Prostě potřebuješ velkou spojku jinak ten startér jaksi nebude mít za co startovat mimo jiné tedy.Kamarád to tady dělal loni a tak vím co potřeboval.Za kolik se to prodává starší netuším.On to dával nový...
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. čen 2011 16:09 #74589

Ahoj nevím nevím do jakého fora psát tudíž píšu sem,mám T4 2.5i syncro auto má najeto cca.230000 km všechno funguje fajn až na převodovku při zařazeném čtvrtém r. stupni se ozývá takový ječivý zvuk asi jako když jedete gazíkem ;) ostatní rychlosti jsou z tiché ,scháním někoho kdo dělá převodovky ,nejlépe z libereckého kraje ,na autě jsem pár věcí měnil ,ale převodovka je pro mě moc velké sousto...převodový olej je měněný ale bezvýsledku...Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. lis 2011 18:55 #83208

Chystám se na výměnu převodovky.Mám převodovku z 75kw.A chci ji dát do auta z 65kw motorem r.v.01.Už jsem se tu někde dočetl že je potřeba vyměnit setrvák,dát taky z 75kw motoru.Ale nevím zda budou pasovat poloosy a táhla řazení a co ještě tam bude za problém? Díky za info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 14. lis 2011 12:03 #83312

  • ron11
  • Avatar uživatele ron11
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Je zapotřebí poskytnout více informací jaký typ (kód) byla původní převodovka a jaký typ (kód) má ta současná. Převodovky se ozmačují 3 písmenným kódem, který najdeš buď přímo na převodovce, nebo v servisní knížce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.127 sekund

Login