Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:10 #48215

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
U 65kW máš všude dost místa ;)
Maličko to zvedni aby ses pod to vešel,oddělej šustplech
sundej kola, odpoj startér a řazení a okolo ty kravinky.
Odšroubuj poloosy od unašečů a nohavici od motoru.
zavěs nebo podlož motor tak aby jsi ho mohl pustit malinko dolů ;)
odělej držení převodovky a povol ji od motoru a maličko s tim všim povol dolů,ale bacha na řemenicu :!: aby se neopřela o nosník :!:
když ti nepude se vymotat se špajzem ven, tak vypust olej a odělej nohavicu, pak vypadne sama :lol: těžko popisovat... hlaně si sežeň ten 12hran ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:19 #48216

Díky moc D:_)10 , zítra du na to pak napíšu jak to dopadlo, ale byl jsem u toho dvakrát když mě to opravovaly. Snad to zvládnu za den :D :) .

Díky

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:26 #48217

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Za den v poho nic na tom neni :) hlavně pomalu nikam nespěchej ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 11. srp 2010 21:42 #48220

Za den se to dá pokud je patřičné vybavení Pokud si nebudeš vědět rady,tak zavolej 602117922
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 04. lis 2010 23:23 #54384

zdar lidi.mam 1.9td.nevíte někdo jestli tam jde dat převodovka z octavky?chci tam dat motor takže bych to dal rovnou komplet.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 07. led 2011 23:17 #60603

Ahoooj lidi
Dokončil jsem úpravy na mé T4,dával jsem do 2,4 d turbo,posledních 14 dní ladil jako blázen čerpadlo a už z toho byl nešťastný že to ve vysokých otáčkách škube ale závada nakonec byla v pitomý naftě,4 měsíce mi auto stálo(dělal jsem ještě úpravy a lak),byla plná nádrž,teď po výměně vstřiků,repas čerpadla,všech provozních kapalin a filtrů.Naše pohonné hmoty jsou tak na topení.A to mám auto kterému jen tak něco nevadí,když dělám nové,to teprv lidi nadávají.Když natankujete v cizině,tak to je potom něco jinýho a u těchto slabších aut je to znát daleko víc.No palivák bude muset asi zase novej a asi i vyčistit nádrž.Takže auto jede,jede dobře ale teď mi už zase nestíhá převodovka,vysoké otáčky už při 120.Rád bych tam dal převodovku z tdi,nemáte s tím někdo zkušenosti,koukal jsem že by tam měla přesně pasovat ze slabé T4 tdi 66 kw,je s nohavicí a to i se stávající spojkou a stejnými poloosami.Nemáte s tím někdo zkušenosti a nemáte jí náhodou někdo doma,i třeba vadnou,stejně bych se do ní podíval,než bych jí tam dal.Vrakáče nemusím,ti zloději neví co by si za 15 let staré díly řekli.Naposledy jsem sháněl výfukové svody na tdi a na vrakáči mi řekl 6000,myslím že to není normální.Chápu že každý chodíme do práce kvůli radosti a penězům :drunken: ale oni to opravdu přehánějí.Takže díky za info pokud se někomu bude chtít a ať vám to jezdí.P.S.Ten můj mazlík je taková citová záležitost,dokud se nerozpadne na prach,neměnííííííííím... :drunken:

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 08. led 2011 08:42 #60613

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
co mas za rok vyroby? Jinak prevodovka z 65kw je skoro to same jako ta co mas. Dal bych z 75kw ale musel by jsi dat i spojku ale sezenes tu prevodovku levneji nez 65kw
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 10. led 2011 21:30 #60895

Ahoj,rok vyeroby mam 95,motor aab,75 kw bude mit i jinou spojku,hydrauliku a myslim i poloosy,vsechno tohle mam zrovna nove,takze bych dal prednost te 65 kw,ta by mela byt uplne stejna ne?

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. kvě 2011 22:12 #72986

Prosím o radu.Mám T4 2,5 Tdi 75 kW 1997.Dostal jsem nabídku ke koupi převodovky ze 150 ps motoru.Potřeboval bych poradit jaké díly je potřeba zakoupit aby byla možná výměna. Děkuji

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 13:54 #73014

Řekl bych, že budeš potřebovat startér, poloosy resp.vnitřní klouby,spojku,setrvák.Sám jsem to chtěl dělat ale zatím jsem se k tomu nedostal.Jinak svezení v takhle předělaném autě mám už za sebou a na delší cesty je to fakt znát, hlavně dálnice.Motor se tolik netočí...Zase je to ale línější v kopcích.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 20:34 #73032

vím určitě že se musí vyměnit komplet poloosy včetně homogenních kloubů.Nejsem si ale jist jestli i spojka,2hmotnostní setrvačník a startér. V tomto se někteří mechanici neshodnou.Potřeboval bych to vědět přesně a za jakou cenu by se to vše dalo pořídit (samozřejmě jeté).Jináč ho mám čipnutý,tak by to mělo mít dostatečný krouták.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 13. kvě 2011 20:54 #73034

Celé poloosy nutně nepotřebuješ, stačí vnitřní klouby.Ty jsou větší.Jinak až se ty mechanici dohodnou tak jestli jim přijde, že spojka 219mm vs.240mm se nemusí prohazovat... :-k Prostě potřebuješ velkou spojku jinak ten startér jaksi nebude mít za co startovat mimo jiné tedy.Kamarád to tady dělal loni a tak vím co potřeboval.Za kolik se to prodává starší netuším.On to dával nový...
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. čen 2011 16:09 #74589

Ahoj nevím nevím do jakého fora psát tudíž píšu sem,mám T4 2.5i syncro auto má najeto cca.230000 km všechno funguje fajn až na převodovku při zařazeném čtvrtém r. stupni se ozývá takový ječivý zvuk asi jako když jedete gazíkem ;) ostatní rychlosti jsou z tiché ,scháním někoho kdo dělá převodovky ,nejlépe z libereckého kraje ,na autě jsem pár věcí měnil ,ale převodovka je pro mě moc velké sousto...převodový olej je měněný ale bezvýsledku...Díky

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. lis 2011 18:55 #83208

Chystám se na výměnu převodovky.Mám převodovku z 75kw.A chci ji dát do auta z 65kw motorem r.v.01.Už jsem se tu někde dočetl že je potřeba vyměnit setrvák,dát taky z 75kw motoru.Ale nevím zda budou pasovat poloosy a táhla řazení a co ještě tam bude za problém? Díky za info.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 14. lis 2011 12:03 #83312

• ron11
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Je zapotřebí poskytnout více informací jaký typ (kód) byla původní převodovka a jaký typ (kód) má ta současná. Převodovky se ozmačují 3 písmenným kódem, který najdeš buď přímo na převodovce, nebo v servisní knížce.

Vygenerováno za 0.221 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/