Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 09:49 #100912

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
zdravím vespolek, jsem v koncích a potřebuju poradit s demontáží převodovky ...

Po 2 letech jsem se konečně pustil do opravy převodovky na svojí T4 2.4D Syncro r.v.92, protože se chystám i na celkovou údržbu (rozvody, spojka, přetěsnění všeho možnýho, čepy, brzdy, atd, atd...), auto jsem dal na špalkyu, odstrojil jsem celý předek a teď chci vytáhnout motor. Původně jsem myslel, že ho vytrhnu i s nápravou, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a pokusil jsem se vytahnout jen celý agregát (motor s převodovkou). Narazil jsem ale na 2 problémy:
- nevím jak povolit zadní úchycení převodovky ke konzolce silentbloku, nemůžu se tam kvůli vývodu na zadní náhon ničím dostat, a kdyz už se tam dostanu a nasadím oříšek goly, tak není dostatek prostoru. Golu mám myslím dobrou, ale prostor, který tam je sotva pokryje její vůli... Poraďte mi prosím někdo jak se to dělá. Povolujete silentblok nebo ty dva šrouby na uchycení převodovky ke konzoli silentbloku? Už mi z toho hrabe, mám 100 chutí vyříznout zevnitř v autě v podlaze okýnko a povolit to zevnitř...

- druhá věc je, že přesně nevím jak nejlíp odpojit převodovku od poloos. Povolil jsem zatím 4 ze 6ti (?) torxů na vnitřním kloubu, ale v knize píšou povolovat vnější kloub, tak nevím. Nechci aby se mi vysypaly nějaký kuličky, ty klouby z T4 jsem rozebraný nikdy neměl... Myslel jsem, že povolím ty šrouby na vnitřním kloubu (unašeči), pak uchycení těhlice od spodního ramene, trošku to odtlačím a bude to... Je to blbě?

Poraďte prosím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 15:32 #100924

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
vidim, ze se syncrem asi moc zkusenosti neni... :?

zkusim koupit tuhle racnu, mohlo me to napadnout driv...

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 17:21 #100930

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Jestli si nedokážeš poradit a nebo nemáš potřebné nářadí, tak se do toho nemáš pouštět. A jestli si myslíš, že tento motor vyndat je problém, tak jsi ještě pořádný motor neviděl.
Pokud myslíš silenblok mezi převodovkou a nápravnicí, tak to odšroubuj pod převodovkou.
U poloos povol u převodovky (6x torx) a nechej je na autě. Nic Ti nevypadne ani nevyteče.
VW T4 Caravelle VR6 103kW, 1997, LPG Tartarini, komplet Projekt Zwo (PRODÁNO)
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long, 2006 + interiér Multivan + LPG Landi Renzo Omegas (PRODÁNO)

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 18:47 #100936

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
zajimavy, tuhle odpoved jsem presne cekal... mam zkusenosti se strojema od skodovek pres zetory az po V3S, s T4 ted zacinam, takze kecy ze jsem nevidel motor si nech od cesty...

Takze: pri povolovani tech torxu na vnitrnim kloubu jsem zavadil o manzetu, ktera spadla a vytekl olej. Klouby u T4 se nemazou tukem? Po povoleni tech 6ti torxu se ten kloub nerozpadne?

Co se tyce demontaze toho motoru - naradi mam myslim dostatecny, zatim mi vzdy stacilo, golu mam od proxonu, asi se delaji jeste s mensi vuli v zubech, ale zas tak casto v dilne nedelam, aby se mi racna za bura vyplatila...

Silentblok pod prevodovkou? Videls nekdy prevodovku u T4? Jeden silentblok je vepredu, druhej vzadu, pod neni zadnej. ten vepredu je jasnej, k tomu vzadu se neda rozumne dostat protoze prekazi unasec pro zadni nahon. Jsou tam tri srouby 2x sroub na 18tku klic u prevodovky a jeden na 21ku klic na silentbloku u napravnice.

Neverim, ze se to da povolit bez demontaze tooh unasece (odpojeni kardanu nestaci) nebo bez specialniho naradi. K tomu hornimu sroubu se dostanu skrz asi metrovej nastavec, ale je tak utazenej, ze neni v mych silach ho na tak dlouhym nastavci povolit, uz to moc pruzi...

Jako jestli je resenim gola za 10 tisic, tak to radsi vyriznu flexou v podlaze to okno... Ale doufal jsem ze ne...

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 20:34 #100949

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Myslel jsem, že tam máš držák viz. foto, ale pak jsem kouknul do Etky a je tam ten krátký. Musíš povolit ten šoroub, na který směřuje červená šipka (klíč č.21) - zezadu je navařená matka (aby jsi to náhodou nechtěl přemoci).
Když odpojíš hardy-spojku na kardanu nebude tam místo?
[attachment=0:3jrxgn2l]<!-- ia0 -->Antrieb_Getriebe_Pendelstab_ausbauen.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:3jrxgn2l]

Jinak pod manžetou má být samozřejmě vazelína a nic se nerozpadne (pokud není KO).

To nářadí co máš určitě stačí :drunken:
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long, 2006 + interiér Multivan + LPG Landi Renzo Omegas (PRODÁNO)
Přílohy:

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 20. čec 2012 20:44 #100950

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ten drzak takhle nemam jako ty, zkusim sundat tu hardy spojku, to bude asi ono, pak dam vedet jak jsem dopadl. Budu mit urcite dalsi dotazy... Tak zatim diky... :drunken:
Cela ta akce me ceka jeste jednou u druhyho T4, kteryho mam na dily (prevodovka, atd...), takze napodruhy uz to snad bude lepsi :(

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 22. čec 2012 00:00 #101021

Dotaz, odešla mě spojka, zřejmě lamela, co se musí odmontovat při výměně lamely, ložiska a přítlačného kotouče? Nějaký postup ? Klouže spojka a nejde řadit zpátečka. Věděl by někdo jak je to náročné, případně co pohlídat, aby se něco nerozpadlo. Dík D:_)10

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 22. čec 2012 14:34 #101034

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ja porad nerozumim tomu oleji po odepnuti manzety vnitrniho kloubu poloosy. Urcite se vzdy delaly tyhle klouby "suchy"? Nedokazu si predstavit, jak nekdo predemnou plni kloub olejem... Me to pripada jako mokrej kloub, a vytekl mi prevodak... Knizka od Etzolda je peknej hnus, tam plno veci chybi, o syncru tam neni skoro ani slovo...

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 22. čec 2012 18:02 #101041

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Olej? :shock: tam by měla být jen vazelína :-k
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 23. čec 2012 10:16 #101079

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak celej agregat (motor i s prevodovkou) jsou venku. Jardovi dik za nakopnuti, mohlo me napadnout sundat tu hardy spojku hned...

Poloosy jsou taky standardni, z prevodovky nic netece... Asi se predchozi majitel rozhodl, ze namaze poloosy olejem, mozna to tam nejak natlacil injekcni strikackou, buh vi... V pravej bylo tak 3dcl oleje, leve je plna tuku jak ma byt...

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 23. čec 2012 10:31 #101080

• raketa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
chtel bych se jeste zeptat - je na prevodovce nekde vyrazen jeji typ? Pokud jsem to na netu nasel dobre, mel bych mit typ ARL nebo ARF. Zatim jsem na prevodovce ale nic takovyho nenasel, ani jinou tripismennou zkratku...

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 23. čec 2012 10:38 #101081

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 23. čec 2012 12:55 #101089

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6

raketa napsal: ja porad nerozumim tomu oleji po odepnuti manzety vnitrniho kloubu poloosy. Urcite se vzdy delaly tyhle klouby "suchy"? Nedokazu si predstavit, jak nekdo predemnou plni kloub olejem... Me to pripada jako mokrej kloub, a vytekl mi prevodak... Knizka od Etzolda je peknej hnus, tam plno veci chybi, o syncru tam neni skoro ani slovo...

<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=999 ">viewtopic.php?f=24&t=999<!-- l -->
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 14. zář 2012 14:35 #103845

• Varan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj chci se zeptat rosi mi olej u výpušťáku na převodovce, kolik oleje tam má být a kde je nějaká měrka kde to zkontroluji kolik ho tam je díky

T4 - VÝMĚNA PŘEVODOVKY 12. dub 2013 21:53 #118642

Ahoj vsem,prosim o radu :help .Na mem aute 2,4D AAB rv 97 mam prevodovku typu FJS(z 2,5tdi 75kw) :?: :shock: :?: a je po ni prd,rachoti na volnobeh a po vypnuti motru se ozve takove tupe bouchnuti.Co je vlastne vse potreba vymenit kdyz bych tam chtel dat zpet origo z 2,4D?(do kopcu je to line jak svina) :-k A nebo se pokusit sehnat opet z 2,5tdi? #-o :-k Nevim co a jak dal,penez malo..... D:_)23
VW T5 2,5TDi 96KW 6mist

kdyby nekdy, nekdo neco tak GSM:608460737
VAG,CO-cko a ruznej vercajk mam...

Vygenerováno za 0.233 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/