Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru"

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 28. led 2014 20:21 #134024

• Rauco
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Pánové, taky by mě zajímalo jak je to s výměnou u syncra. Mám 2,4i (96)
Po dálnici jsem to dneska sypal na rovince 160 ale točilo se mi to až to pěkný nebylo (teda podle zvuku).
Chtěl bych to aby se to míň točilo a ideálně aby klesla spotřeba.
Kdesik jsem slyšel (jedna paní povídala), že se tam dá nacpat 5tka z Octávky, ale podle toho co tu čtu, tak asi těžko.
Jste teda někdo v kontaktu s panem Syxtou, že by nám to víc vysvětlil a nebo tak nějak? Myslím, že nás tato otázka trápí skoro všechny

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 24. bře 2014 14:02 #137466

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Transportéráku jak se jezdí kámošovi s dlouhou pětkou? náhodou neutrousil z čeho to soukolí je? mě se nikde nedaří sehnat soukolí ani info. díky
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 24. bře 2014 17:57 #137475

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
No když si projdeš tabulky, tak ti vypadnou hned tři převodovky v O2G co mají znatelně delší pětku oproti DQR a EEZ určených pro motory AHY a AXG. A ve spojení s dlouhým difem... ;-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 24. bře 2014 18:54 #137477

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
jj to jsem koukal, ale jde mi spíš o konstrukční hledisko... tj. aby padly vnitřní průměry na hřídele popř. šířka kol apod.. Pokud mi někdo potvrdí že jsou tyto rozměry pro 02G stejné obecně, jdu do toho... Ale s diferákem sixta nehýbal? tím myslíš dlouhý už pro DQR? ? dělal jen pětkové soukolí jestli se nepletu... díky

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 24. bře 2014 22:20 #137493

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Ten kdo to dělá to děla na kšeft, takže ti sem težko padnou kódy dílů. Chvilku jsem u tetky etky a wikiny seděl a celkem mi to dáválo i smysl a vše do sebe zapadalo, ale chuť se do toho pustit bohužel ne, ta třeba příjde s montáží nové dvouhmoty. :-)
Diferákem jsem myslel origo pro DQR, takže s nim také nehýbat.
Čistě pořešit jen a jen poměr na pětce.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 24. bře 2014 23:21 #137502

Přesně tak. Pouze pětku měnil. Bohužel ani já sám nevím, co tam p.Sixta dal. On si to jen změřil a hned věděl co tam bude pasovat. Však to dělá denně že? Jinak kamarádovi se s tím jezdí pořád stejně dobře. Chtěl bych to pořešit i pro sebe ale sám nevím co koupit abych to neměl rozebraný nekonečně dlouho páč s autem jezdím defakto denně. No a ta chuť se tak nějak taky nedostavuje :( Ale když vidím, jak to má tichý a tu jeho spotřebu...No prostě paráda ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 25. bře 2014 07:06 #137513

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
o to prohození soukolí nejde, to se dá a chuť i je vzhledem k výsledku :D , už jsem to hledal i po ebay.de jako set ke koupi jak tu někdo psal a nic. Blbý je že mi nikdo soukolí nenechá jen oměřit když ho objednám a nehodí se... Vono to ve výsledku ani nemusí být vlastně z 02G, podle toho poměru který by se líbil a hned je to špatně... No nějak se k tomu dostat musím.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 13. dub 2014 13:27 #138544

Čau kluci,
taky řeším tento problém. Prodal jsem mulťáka a teď mám transportér 2,5 tdi 65 kw,údajně čip. Jede pěkně,ale ta 5 . . . .
To je mazec,to mi rve uši už při 110. Pokud by šla udělat delší 5,respektive vyměnit jen něco v převodovce,tak by to bylo fajn.
Nějaké zkušenosti? vyřešil tento problém už někdo?
Dím Martin

6 stupńová převodovka T4 14. dub 2014 13:47 #138588

Dobrý den,
T4 2,5 TDI, 65 kW má pravděpodobně převodovku 02B, takže byste si ji mohl nechat upravit na 6 stupňovou.
http://www.eurotuning.cz/images/image/en/optimizing/index.html
Pokud nám pošlete kód převodovky, nabídneme Vám odstupňování.
EuroTuning

Naposledy změněno: od eurotuning.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 14. dub 2014 15:21 #138593

Martine,kolik ti to točí na tech 110? ja mám to samý a neni to tak strašný.
80km/h-2000
90km/h-2200
100km/h-2400
110km/h-2600
120km/h-2800
130km/h-3100
140km/h-3400
150km/h-3600
160km/h-3800
je to +-,budíky něco proměřují
Multivan Generation 111kw

6 stupńová převodovka T4 14. dub 2014 20:52 #138615

Dobrý den,
děkuji za nabídku. V případě,že by přestavba šla,co to obnáší finančně? Aby to mělo u takového vozu význam.
Děkuji
Hnik Martin

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 14. dub 2014 20:57 #138617

Ahoj,
Při 100km/h 2800
110km/h 3100 - 3200
To máš 65 kw? Ale asi jinou převodovku,zřejmně ze 75kw. Jinak to není možné:??
Jezdím na 16 kolech,v tp15,nevím jak dalece to může proměřovat. Mám ho týden,tak ho zkoumám. Předtím 2,0 lpg mulťák.

6 stupńová převodovka T4 15. dub 2014 00:14 #138646

Cena je 27.800 Kč (bez DPH), montáž během jednoho dne (bez demontáže převodovky z auta)...

Význam to rozhodně má, převody sériového auta jsou navržené tak, aby s plným nákladem přejelo "Alpy", ale tak asi jezdí málokdo... většinou jezdíte s malým nákladem a po rovné silnici, kde vás sériové zpřevodování "nutí" jezdit ve zbytečně vysokých otáčkách...potom je nejenom vyšší hluk motoru a vyšší spotřeba, ale vyšší otáčky motoru způsobují i jeho rychlejší opotřebení...

Naposledy změněno: od eurotuning.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 15. dub 2014 08:52 #138652

mam 65 kw,převodovka s plechovým výkem a zpátečka k sobě a dopředu,takže ta,co tam má být....,spíš mám delší diferák :)
možná tam máš skřín z 2.4d,ta je krátká,jinak nevím :(
Multivan Generation 111kw

T4 - převody 15. dub 2014 09:51 #138656

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Jindro schválně jukni na kód převodovky, máš kvalty na 65kW fakt celkem dlouhe. ;-)

Vygenerováno za 0.294 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/