Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru"

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 25. dub 2014 18:43 #139143

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 25. dub 2014 19:02 #139144

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
co na to testování? není na to motor už slabý? ta šestka je opravdu dlouhá...
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 28. dub 2014 17:55 #139212

Ne to určitě není příliš dlouhý převod...převod je navržený tak, aby při běžné cestovní rychlosti 130 km/hod na dálnici byly otáčky motoru v oblasti maximálního točivého momentu (viz. výkonový diagram) a protože se v těchto otáčkách přibližně nachází i oblast nejnižší měrné spotřeby paliva, jízda je nejefektivnější...

současné šestistupňové převodovky mají převody podobné, při rychlosti 130 km/hod na šestku točí motor okolo 2.500 ot/min...


Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 30. dub 2014 11:51 #139269

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 12. kvě 2014 23:25 #139611

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0

Transportérák napsal: Sice se zpožděním, ale přeci. Auto má pár km najeto s tou prodlouženou pětkou. Je to nakonec prodloužený o 300ot. Fotil jsem to starým telefonem a tak omluvte tu NEkvalitu :-(
Dnes jsem s tím jezdil a musím říct, že těch 300 ot. o které to točí míň je fakt paráda. Při klidný jízdě se auto chová fakt krásně a to ticho co v něm vládne při rychlosti kolem 120 je fakt bomba. Jen na maximálku tomu už schází koně a řekl bych, že to jede jak originál 111 kW bez čipu, tedy rovinky 190- až skoro 200 ale ty spíš už ne. Z kopečka jsme to rozhoupali na 210 ale víc to nedá. A to ve 210 jsme teprve na 4000 ot. za minutu. Takže čipnutá na 180 koní je málo. Bejt tam 200 koní, jede to rovinu určitě přes 200 a z kopců??? Majitel je zatím moc spokojenej a spotřeba na dálky spadla říká minimálně o půl litru ale spíš ještě víc...


po všem tom bádání je dlouhá pětka i u mě v autě. Mám orig. 150PS a i to se dá. otáčky mi sedí na chlup s fotkama od transportéráka. 80km/h je rovných 1500ot. co se týče okrsek. Hlavně se auto na dálnici celkově zklidnilo a ztichlo. Teď to budu nějakou dobu testovat tak se snad nic nepo....
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 01. srp 2014 22:22 #142638

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 560
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Transportérák
Mohl by jsi prosím dát info jak slouží kamarádovi prodloužená převodovka v T4 111kW od p. Sixty ?
Co dlouhodobá spotřeba, motor, spojka atd.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. srp 2014 11:57 #142652

Prodloužená převodovka stále slouží jak má a to opravdu tahá stále těžké vleky. Zatím auto nevyžadovalo žádnou opravu co se spojky,převodovky týká.
Spotřeba cca 1 litr oproti krátké převodovce šla dolů.

Lesek: Tak gratulace! Ať ti to teda slouží.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Transportérák.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. srp 2014 12:51 #142653

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 560
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Lesek:
Mohl by jsi prosím napsat po ujetí nějakých km něco bližšího ? Co máš na autě obuto, spotřeba, jak se auto chová - kolik točí při jaké rychlosti a celkový dojem.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 04. srp 2014 10:17 #142672

  • lesek
  • Avatar uživatele lesek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0
mám originál 111kW bez čipu, pneu klasika "buřty" 225/60/16, něco jsem už najezdil a o převodovce nevím jen budu měnit ještě preventivně olej. Celkově je motor na tu pětku víc "zpraženej", to je znát, ale není to nic co by motor neuvezl. Spotřeba jak psal Transportérák šla dolu. Už jsem tahnul i plaťák s autem a dá se to... Pokud se do toho někdo pustíte tak to chce dobrej lis a udělat si nějakej ten přípravek na sundání toho pětkovýho kola. Udělám potom nějaký video jak je to s těma otáčkama, ale je to na chlup stejný jak tu uváděl Transportérák.
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 17:44 #143979

  • durisa
  • Avatar uživatele durisa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 278
  • Karma: -4
  • Obdržená poděkování 11
Má někdo v autě nějakym způsobem prodlouženou převodovku v T4 ACV 75KW? Tím myslím 6tku, prodlouženou 5tku nebo jestli nejde prodloužit převodovku celou? Popřípadě nevíte kdo a za kolik to dělá, nejlépe někde v severních Čechách? 30 000Kč co jsem našel mi přijde trochu moc, navíc jsem v reálu neslyšel o nikom kdo by to měl reálně předělaný a tudíž reference jak a jestli to funguje. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 18:48 #143982

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Tak jestli na to máš tyhle peníze, tak asi řešení je. Je o to hodně napsáno i tady na fóru. Hledej, pomohl bych ti, ale z mobilu....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 21:32 #143993

  • durisa
  • Avatar uživatele durisa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 278
  • Karma: -4
  • Obdržená poděkování 11
Bohužel jsem tu našel pouze upravený 111KW, o 75KW ACV se tu nikde nic nepíše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 28. pro 2014 05:27 #148762

  • wasekd
  • Avatar uživatele wasekd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 0
tak sem pročetl všechny vaše komenty a mám snad nejpomalejší auto :) mám 2.4D AAB a maximální rychlost mám 110km/h takže aby člověk neměl pocit že mu motor vyskočí z auta musí jet těch 80-85 a i to už je rachot. Najedu za rok tak 12 tis z toho 7 karavanem ale když jedu někam dál tak mám pocit že tam nikdy nedojedu Když jedu solo tak se na rovinách rozjíždím zrovna na dvojáka a ani to nepoznám. Nešlo by vyměnit jen tu pětku? nevadí mi že bude větší skok ze 4 na 5 ale chci jet aspon 100 a nemít pedál na zemi. kamarád mi řikal že pětka se dá vyměnit bez demontáže převodovky je to pravda?
T4 1.9D 44kw
T4 2.4D 57kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 14. úno 2015 20:52 #151291

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 735
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Nasel jsem foto...... a pak ze syncro jezdi pomalu.. :evil:
Nevite jak je to s otackama? 111kw motor ma posunute cervene pole o dos vyse v cem je rozdil.
turbo vstriky a po vim spis myslim mechanicky veci. material kliky ...ojnice pistu.. apod.

VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody 12. čen 2015 12:03 #156175

  • krysa
  • Avatar uživatele krysa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj nejakej kontakt na frajery co to dokazou 5kwal na 6 gang dikec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.169 sekund

Login