Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru"

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 25. dub 2014 18:43 #139143

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 25. dub 2014 19:02 #139144

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
co na to testování? není na to motor už slabý? ta šestka je opravdu dlouhá...
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 28. dub 2014 17:55 #139212

Ne to určitě není příliš dlouhý převod...převod je navržený tak, aby při běžné cestovní rychlosti 130 km/hod na dálnici byly otáčky motoru v oblasti maximálního točivého momentu (viz. výkonový diagram) a protože se v těchto otáčkách přibližně nachází i oblast nejnižší měrné spotřeby paliva, jízda je nejefektivnější...

současné šestistupňové převodovky mají převody podobné, při rychlosti 130 km/hod na šestku točí motor okolo 2.500 ot/min...

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 30. dub 2014 11:51 #139269

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 12. kvě 2014 23:25 #139611

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Transportérák napsal: Sice se zpožděním, ale přeci. Auto má pár km najeto s tou prodlouženou pětkou. Je to nakonec prodloužený o 300ot. Fotil jsem to starým telefonem a tak omluvte tu NEkvalitu :-(
Dnes jsem s tím jezdil a musím říct, že těch 300 ot. o které to točí míň je fakt paráda. Při klidný jízdě se auto chová fakt krásně a to ticho co v něm vládne při rychlosti kolem 120 je fakt bomba. Jen na maximálku tomu už schází koně a řekl bych, že to jede jak originál 111 kW bez čipu, tedy rovinky 190- až skoro 200 ale ty spíš už ne. Z kopečka jsme to rozhoupali na 210 ale víc to nedá. A to ve 210 jsme teprve na 4000 ot. za minutu. Takže čipnutá na 180 koní je málo. Bejt tam 200 koní, jede to rovinu určitě přes 200 a z kopců??? Majitel je zatím moc spokojenej a spotřeba na dálky spadla říká minimálně o půl litru ale spíš ještě víc...

po všem tom bádání je dlouhá pětka i u mě v autě. Mám orig. 150PS a i to se dá. otáčky mi sedí na chlup s fotkama od transportéráka. 80km/h je rovných 1500ot. co se týče okrsek. Hlavně se auto na dálnici celkově zklidnilo a ztichlo. Teď to budu nějakou dobu testovat tak se snad nic nepo....

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 01. srp 2014 22:22 #142638

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 36
Transportérák
Mohl by jsi prosím dát info jak slouží kamarádovi prodloužená převodovka v T4 111kW od p. Sixty ?
Co dlouhodobá spotřeba, motor, spojka atd.
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. srp 2014 11:57 #142652

Prodloužená převodovka stále slouží jak má a to opravdu tahá stále těžké vleky. Zatím auto nevyžadovalo žádnou opravu co se spojky,převodovky týká.
Spotřeba cca 1 litr oproti krátké převodovce šla dolů.

Lesek: Tak gratulace! Ať ti to teda slouží.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Naposledy změněno: od Transportérák.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 03. srp 2014 12:51 #142653

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 36
Lesek:
Mohl by jsi prosím napsat po ujetí nějakých km něco bližšího ? Co máš na autě obuto, spotřeba, jak se auto chová - kolik točí při jaké rychlosti a celkový dojem.
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 04. srp 2014 10:17 #142672

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
mám originál 111kW bez čipu, pneu klasika "buřty" 225/60/16, něco jsem už najezdil a o převodovce nevím jen budu měnit ještě preventivně olej. Celkově je motor na tu pětku víc "zpraženej", to je znát, ale není to nic co by motor neuvezl. Spotřeba jak psal Transportérák šla dolu. Už jsem tahnul i plaťák s autem a dá se to... Pokud se do toho někdo pustíte tak to chce dobrej lis a udělat si nějakej ten přípravek na sundání toho pětkovýho kola. Udělám potom nějaký video jak je to s těma otáčkama, ale je to na chlup stejný jak tu uváděl Transportérák.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 17:44 #143979

• durisa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Má někdo v autě nějakym způsobem prodlouženou převodovku v T4 ACV 75KW? Tím myslím 6tku, prodlouženou 5tku nebo jestli nejde prodloužit převodovku celou? Popřípadě nevíte kdo a za kolik to dělá, nejlépe někde v severních Čechách? 30 000Kč co jsem našel mi přijde trochu moc, navíc jsem v reálu neslyšel o nikom kdo by to měl reálně předělaný a tudíž reference jak a jestli to funguje. Díky

Re:T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 18:48 #143982

• kunec
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 25
Tak jestli na to máš tyhle peníze, tak asi řešení je. Je o to hodně napsáno i tady na fóru. Hledej, pomohl bych ti, ale z mobilu....

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 07. zář 2014 21:32 #143993

• durisa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Bohužel jsem tu našel pouze upravený 111KW, o 75KW ACV se tu nikde nic nepíše.

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 28. pro 2014 05:27 #148762

• wasekd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak sem pročetl všechny vaše komenty a mám snad nejpomalejší auto :) mám 2.4D AAB a maximální rychlost mám 110km/h takže aby člověk neměl pocit že mu motor vyskočí z auta musí jet těch 80-85 a i to už je rachot. Najedu za rok tak 12 tis z toho 7 karavanem ale když jedu někam dál tak mám pocit že tam nikdy nedojedu Když jedu solo tak se na rovinách rozjíždím zrovna na dvojáka a ani to nepoznám. Nešlo by vyměnit jen tu pětku? nevadí mi že bude větší skok ze 4 na 5 ale chci jet aspon 100 a nemít pedál na zemi. kamarád mi řikal že pětka se dá vyměnit bez demontáže převodovky je to pravda?
T4 1.9D 44kw
T4 2.4D 57kw

T4 - převody,"kvalty",stálý převod "rychlost/otáčky motoru" 14. úno 2015 20:52 #151291

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 43
Nasel jsem foto...... a pak ze syncro jezdi pomalu.. :evil:
Nevite jak je to s otackama? 111kw motor ma posunute cervene pole o dos vyse v cem je rozdil.
turbo vstriky a po vim spis myslim mechanicky veci. material kliky ...ojnice pistu.. apod.

VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136
Přílohy:

T4 - převody 12. čen 2015 12:03 #156175

• krysa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj nejakej kontakt na frajery co to dokazou 5kwal na 6 gang dikec

Vygenerováno za 0.314 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/