Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 24. kvě 2008 12:46 #366

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj.
Poradíte někdo kde si mám nechat ( správně a kvalifikovaně )
vyměnit olej v aut. převodovce DXS ?
Mám odkaz na http://www.kaps.cz , ale jelikož jsem z KV scháním někoho poblíž.
Dík za radu.
D.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 24. kvě 2008 21:16 #368

Ahoj,jsem z Teplic,mám také automat a stará se mi o to jeden moooc šikovnej mechanik,který tomu opravdu rozumí,dosud žádný problém.Tomáš 777849735 :ugeek:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 11. čen 2008 22:07 #759

  • racek
  • Avatar uživatele racek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj!

Měl jsem automat v americkém autě a pamatuji si, že velmi dobrou pověst v servisu automatických převodovek obecně má servis FRESL v Praze 5 - Chuchli. Dělali tam všechny značky i pro další servisy. Pokud se pravidelně mění olej a filtr, slouží automat bez problémů cca 250 000 km. Později vyžaduje víc. Zanedbáním se to dá snadno zničit! Nepodceň to.

Petr
Poděkovali: Karlos.1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 17. čen 2008 11:24 #867

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj.
Díky za zkušensti a rady.
Budete-li ještě někdo vědět něco kolem výměny oleje v automatu
popř. o repasy převodovky - hoďte mi to prosím sem do fóra.
Dík.
D.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 13. říj 2008 22:44 #2667

  • puky
  • Avatar uživatele puky
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Mám T4 Multivan 2.4 D s automatickou převodovkou. Spokojenost maximální ale spotřeba je přece jen vyšší. Občas bych si rád z delšího kopce zařadil N ale pořád se nemůžu nikde dopracovat jestli to převodovce škodí nebo ne. Osobně si myslím že ne, protože při běžícím motoru je přece v činnosti olejové čerpadlo a převodovka se maže. Ale je to můj názor a zatím mi ho nikdo nepotvrdil. Jestli máte někdo zkušenost poraďte. Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 13. říj 2008 23:16 #2670

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
já ti to nepotvrdím také....ale já bych to nedělal,ono se na Neutrál nemá jezdit ani s manuální převodovkou bo soukolí a poloosy nejsou v záběru a tímhle ježděním na N vznikají vůle atd..

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. říj 2008 09:06 #2674

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Pokud máš palubní počítač, tak si schválně zkus momentální spotřebu při jízdě z kopce na volnoběh a s neutrálem. Já to mám na neutrál 0,6 l/100 km a na volnoběh 0,0 l/100 km. Proč to tak je, to netuším. :o
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. říj 2008 23:35 #2689

  • Snakee
  • Avatar uživatele Snakee
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
Na to jednoduchá odpověď. Při zařezené rychlosti dochází k odpojení vstřikovacího čerpadla. Což znamená spotřeba 0. :lol:
2,5 tdi 7 mí­st, 102 sříbrní koně­ a 1 bejk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 15. říj 2008 10:48 #2694

  • racek
  • Avatar uživatele racek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím!
Měl jsem automat v jiném autě (Chrysler Voyager) a na stejnou věc jsem se informoval v servisu. Bylo mi sděleno, že vyřazení na neutrál za jízdy není problém, ale automat v režimu D si podle procesoru jede sám na volnoběh podle konkédní situace, čímž jakoby spoří i v místech, kde bychom sami měli něco zařazeno. U mého auta bylo ještě "D v kroužku" (sportovní nebo i zimní režim), kdy auto naopak brzdí motorem a volnoběžku nespouští, zároveň řadí při vyšších otáčkách. V tomto režimu to žere určitě víc. Nevím, jak to má s automatem Transporter, ale myslím, že zařazováním neutrálu z kopce nic neuspoříš. Jo, a prý se mená přeřazovat, je-li motor v tahu. Jak jsem koupil, tak prodávám. Hezký den.
Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 15. říj 2008 20:38 #2701

  • puky
  • Avatar uživatele puky
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
No ale ta pohoda. Ono to není jenom o šetření ale dost mi vadí když jedu třeba v Německu po dálnici 3 km z kopce a musím to držet pod plynem. Tam bych to vyhodil a jede to samo a ještě rychleji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 15. říj 2008 20:48 #2702

  • Bazarník
  • Avatar uživatele Bazarník
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1421
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 15
to je taky pravda, nicméně, když tak na tím přemýšlím, vůbec na neutral nevyřazuju, ikdyž někam dojíždím, vždy brzdím kvaltem a podřazuju.
Ale zase, pokud jedeš 3 km s mírnýho kopce- proč ne.
FB: Karate Blansko - sportovní tým

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 16. říj 2008 16:12 #2722

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ahoj,já jezdím s Mercedesem e420 s automatem.Je to pohoda a výkon ale ta spotřeba.Pídil jsem se a bylo mi řečeno,že se z D" na N" dát může a je fakt,že to ušeří u mojí V8 třeba i 3 l na 100km.ALE když se přeřazuje na D ,tak dostává převodovka štos.Nemám dobrý pocit tak nevyřazuju.Nejhorší je,že v Mercedesu nemaj šajn.No jo,je to 10 let starý.Třeba ve VW budou chytřejší.Fakt je ale ten,že kdyby se to nesmělo,tak by byla na řadicím ústrojí zarážka jako z N" na R".To třeba za jízdy nejde...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 16. říj 2008 20:20 #2748

  • puky
  • Avatar uživatele puky
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Máš naprostou pravdu, ale s tím zařazením D to není takový problém. My co jsme se učili jezdit ještě na autech bez synchronu (mám na mysli nákladní) tak zvednout potom otáčky tak aby o tom převodovka vůbec nevěděla to není problém. Každopádně děkuju za názor, moc mi pomohl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 12. pro 2008 22:55 #5099

Zdravíčko,

Mám VW Transporter T4 2.5TDI r.v.2000,100koní, automatická čtyřstupňová,najeto 190.000. Stala se mi taková nemylá věc, před tejdnem sem jezdil na vesnici tady u známých, zastavil jsem na hodinu. Nastoupím po hodině, nastartuji zařadím, vše jako vždycky a když přidám plyn auto se ani nehne, dupu na to a nic. Nevíte někdo co by s tím mohlo bejt? Asi takhle těžko co? Ale z ase jsem slyšel že tyhle čtyřstupnový převodovky jsou hodně poddimenzovaný pro tak velký auto. Jinak jsem byl s tou převodovkou uplně spokojenej, ještě jsem před tejdnem udělal čip a lítá to jako blázen:)A taky mi říkali lidi, že okolo těch 200.000 to maj ty převodovky za sebou a chtějí větší investici, tak nevím.

máte někdo zkušenost z předěláním automatické převodovky na manuální? . Je to možné? asi je to možné.A nevíte kdo to dělá? Jsem ze Severních Čech. Děkuji za každou odpověĎ. Případně kolik to bude přibližně stát? Počítám převodovka, nový poloosy, poštelovat počítač, pedály elektronický, řadičku a takový ty věci a samrozřejmě práce. CO myslíte? Díky za reakce.

A také, jestli nevíte někoho kdo by prodával komplet převodovku manuální v dobrým stavu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 12. pro 2008 23:32 #5103

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292

puky napsal: Ahoj. Mám T4 Multivan 2.4 D s automatickou převodovkou. Spokojenost maximální ale spotřeba je přece jen vyšší. Občas bych si rád z delšího kopce zařadil N ale pořád se nemůžu nikde dopracovat jestli to převodovce škodí nebo ne. Osobně si myslím že ne, protože při běžícím motoru je přece v činnosti olejové čerpadlo a převodovka se maže. Ale je to můj názor a zatím mi ho nikdo nepotvrdil. Jestli máte někdo zkušenost poraďte. Díky.

Prosím tě, ani náhodou, v žádném případě to nedělej, nevyřazuj!!!!! Na N můžeš jet max rychlostí 30 Km/h na co nejkratší vzdálenost = odtah z dálnice apod. Automat jsem měl ve Vitu - nevyřazovat!
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.238 sekund

Login