Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 13. bře 2009 17:28 #11944

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ještě drobný dotaz, myslíte si, že by tam šla použít i převodovka jiného typu (samozřejmě i s jinou řídící jednostkou? Řídící jednotka převodovky je někde samostatně uložena?

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 17. bře 2009 10:19 #12301

  • riko
  • Avatar uživatele riko
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
a neví někdo z vás jaký je problém vyměnit celou aut.převodovku za jinou?nebo kdo to dělá na Moravě?nebo kdo jí umí opravit?

a je více typů aut.převodovek?dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 24. bře 2009 09:40 #12776

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
ahoj.
řídící jednotka aut. přev. je uložena pod pojistkami na levém podběhu pod kobercem
kabeláž vede k převodovce a do pojistkovky

dle typu a výkonu motoru lze kombinovat určité (zaměnitelné) druhy aut. převodovek

při výměně oleje (Shell donax TX - dextron III : cca 240,-/l)
určitě vyměnit:
olej. filtr (500,-)
těsnění olej. vany (400,-)
gufero hydroměniče (300,-)

přeji hodně štěstí ;)
D.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. zář 2009 12:15 #23203

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
Koukam Doliiku že maš(lo) jednotku co ted schanim na vypujčení! Nemaš ji nahodou 2X? DIK
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 29. led 2010 08:38 #34850

Ahoj,
poradí mi někdo jak je to s převodovkami u T4, kolikastupňové se dělali u jakých ročníků, jak je to s automatem-který druh automatu tam je a kolikastupňový. Má někdo osobní zkušenost s automatem a jeho živiotností, resp. potížema? Chci vyměnit Peugeot 307 za T4, jenomže P je v automatu a přítelkyni jsem slíbil, že další auto bude taky automat (jinak by mě nevozila z hospody:))

dík
Libor
Kdo, když né my?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 29. led 2010 09:08 #34851

jsi mi mohl napsat SZ na stromkařích... :) . Na automat zapomeň, zrovna u T4 není zrovna povedený.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 29. led 2010 09:19 #34852

..jsem věděl, že tě tady najdu a tohle patří sem a né na Stromy D:_)1 Proč není povedený? jsou s tím potíže, nebo jde jen o spotřebu? Teď mám 4 stupeň systém porsche se to jmenuje myslím=s možností jakoby sekvence a je to naprosto pohodové ježdění...ale je to "francouz"
Kdo, když né my?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 29. led 2010 09:50 #34855

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
T4 je dost rozumna volba ale automat v ni je opravdu velmi ošemetna zaležitost mel jsem V6 204\PS v automatu a nebyl problem ale taky tady mam asi 4 ks převodovek z automatu co jsme měnili za manual jelikoš zakaznik nebyl schopen najit takovy servis na automaty aby mu to jezdilo vždy nejaky problem! je to asi 50/50 spokojenych a naopak. Mě osobne se s tim jezdilo super ale bylo to skoro nove a předvaděčka z nemecka :!: A bohužel tady v česku se opavujou auta do bazaru tak aby z nej alespon vyjeli #-o :snoty: radeji T4 kolem roku 2000 2,5tdi 102PS manual. to je odskoušeny dřič :-"
P.S. VR6 v manualu je stejně NEJ :-" :-" :-"
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 23. úno 2010 20:34 #37310

Zdravím a prosímm o radu

mám vadnou automat. převodovku nechce změnit z 3 na 4 rychlost.
jedu max 120-130 5000otáček více z toho nedostanu.
někoho kdo by mě poradil čím to a co vyměnit?měnič?lamely?
popř. postup při demontáži převodovky nikde jsem to nedohledal...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od davidautocz.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 23. úno 2010 21:14 #37324

  • MASO
  • Avatar uživatele MASO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 405
  • Obdržená poděkování 0
Tak tohle mi auto mi dneska popisoval po telefonu kámoš z Mariánek.
Docela náhoda. Shánět auto pro sebe, tak do toho jdu. Ale já už pořídil.
Transmulťák 111KW
Tel.: 608023088

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. bře 2010 19:20 #38824

davidke napsal: Dobrý den chlapci (a děvčata),

zdravím Vás jako nováček tohoto fóra. Koupil jsem Multivan 2,5, 75kW, s automatem DXS, r.v. 12/98. Najeto má nyní 180000 a podle všeho se zdá, že je to pravda. Potom, co ujedu cca 20-30 km začne převodovka prokluzovat a motor nejde do tahu ale jen do otáček. Na diagnostice to píše závadu "Mechanická porucha uzamčení měniče". Olej byl nyní vyměněn, starý byl černý a byl cítit spáleninou, filtr zanesený (zřejmě do 180000 km nikdo neměnil). Po výměně oleje se na prokluzování nic nezměnilo, vše při starém. Prostě studené to jede parádně, po ohřátí prokluz. Ve firmě KAPS p. Tomšič je mínění, že o měnič spíš nepůjde, že prokluz bude vadou převodovky. Tu oni nespravují, protože u Multivanů jde o velmi nevděčnou záležitost a oprava neměla často účinek. Takže poměrně beznadějné sdělení.... Mám naději, že by to mohlo být jen měničem? Nebo raději vyměnit převodovku za manuál? Co radíte?



Díky


David

Ahoj Davide, pokud bys měl zájem, tak budu vyndavat automat z mojí Caravelly, co jsem teď dotáhl z Německa, je to 2.5 tdi 75 KW a rok výroby je 12/98, mám jí namontovanou zatím v autě a šlape na jedničku, mohl by sis jí vyzkoušet. Bohouš z Karlových Varů 602101075

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od zrandekluk.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. bře 2010 19:27 #38825

AngelsBoy napsal: Zdravíčko,

Mám VW Transporter T4 2.5TDI r.v.2000,100koní, automatická čtyřstupňová,najeto 190.000. Stala se mi taková nemylá věc, před tejdnem sem jezdil na vesnici tady u známých, zastavil jsem na hodinu. Nastoupím po hodině, nastartuji zařadím, vše jako vždycky a když přidám plyn auto se ani nehne, dupu na to a nic. Nevíte někdo co by s tím mohlo bejt? Asi takhle těžko co? Ale z ase jsem slyšel že tyhle čtyřstupnový převodovky jsou hodně poddimenzovaný pro tak velký auto. Jinak jsem byl s tou převodovkou uplně spokojenej, ještě jsem před tejdnem udělal čip a lítá to jako blázen:)A taky mi říkali lidi, že okolo těch 200.000 to maj ty převodovky za sebou a chtějí větší investici, tak nevím.

máte někdo zkušenost z předěláním automatické převodovky na manuální? . Je to možné? asi je to možné.A nevíte kdo to dělá? Jsem ze Severních Čech. Děkuji za každou odpověĎ. Případně kolik to bude přibližně stát? Počítám převodovka, nový poloosy, poštelovat počítač, pedály elektronický, řadičku a takový ty věci a samrozřejmě práce. CO myslíte? Díky za reakce.

A také, jestli nevíte někoho kdo by prodával komplet převodovku manuální v dobrým stavu?

Ahoj, pokud bys měl zájem, tak budu vyndavat automat z mojí Caravelly, co jsem teď dotáhl z Německa, je to 2.5 tdi 75 KW a rok výroby je 12/98, mám jí namontovanou zatím v autě a šlape na jedničku, mohl by sis jí vyzkoušet. Bohouš z Karlových Varů - zrandekluk 602101075

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 14. bře 2010 20:16 #38830

  • puky
  • Avatar uživatele puky
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj

Nemůžu radit, protože s opravami automatů nemám zkušenost. A to z toho důvodu, že na mém Multivanu 2.4 D už mám 310 000 km a nevím, že tam nějaká převodovka je. Šlape jako hodiny bez nejmenší závady a to jsem jenom na 180 000 vyměnil olej a filtr. Občas kouknu na olej a to je vše. Jinak automaty dělají v jedné firmičce u Doks a tady je na ně telefon: 487872582.

Puky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 17. čen 2010 13:00 #45129

Dobrý den
Prosím o radu, máme W T4 caravele automat rv.2000 2,5Tdi
závada : aut. převodovka špatně řadí. z 1. na 2 stupeň občas trochu škubne, trojka ok, z 3. na 4tý stupeň řadí moc brzy.
a jeden hloupý dotaz : kde má aut. převodovka měrku oeleje ? popř jaká je správná hladina oleje?
Trochu oleje jsme upustili a byl čistý bez výrazného zápachu po spálení.
Bohužel WT4 máme dva měsíce a jsem naprostý zelenáč co se tohoto vozu týče. :)

Děkuji za Vaše rady
Tomáš Vondráček
Offroad Design
Brandýs nad Labem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA 17. čen 2010 13:25 #45130

kontrola stavu ATF
Teplota ATF by před započetím kontroly neměla být vyšší než cca 30 °C.
– Nastartujte motor.
– Zvedněte vozidlo.
– Pod převodovku položte zachycovací vanu.
– Uveďte ATF na kontrolní teplotu.
Kontrolní teplota: 35...45 °C
– Demontujte uzavírací šroub pro kontrolu ATF v olejové vaně.
-ATF kape z otvoru:
Není třeba doplnit ATF.
– Uzavírací šroub -šipka 1- s novým těsnicím kroužkem přišroubujte momentem 15 Nm. Tím je kontrola ATF ukončena.

Dle mě to ale hladinou určitě nebude.Shodou okolností tenhle problém nedavno řešil můj kamarád a byla špatná šoupátková skříň co je v převodovce.Jestli tomu moc nehovíš,určitě to svěř někomu do servisu a nelaboruj s tím.Jinak to každopádně může být i něco jiného,ale šoupátkový skříně se mění docela často i na jiných typech převodovek.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.225 sekund

Login