Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky

T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky 12. bře 2020 10:03 #196847

• Zikky
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj všem, vzhledem k tomu, že z každé strany se ke mě dostávají jiné informace, potřeboval bych si něco ujasnit. Na své T4 mám diferenciál s uávěrkou. Dávali se buď s volnoubežkou a nebo bez. Než jsem tam dal s uzávěrkou, měl jsem diferák s volnoběžkou. Teď tam mám provizorně uzavěrku bez volnoběžky a přemýšlím že ji tam nechám a volnoběžku, pro mě spíš kurvítko, řešit nebudu. Ví někdo jaký je rozdíl mezi diferákem s uzavěrou s volnoběžkou a bez volnoběžky? Jaký vliv má ABS? Jak je to s bržděním a rejdem? Jak funguje 4kolka? Atd. Prostě jaký tam jsou rozdíly. Moc děkuji za případné info zasvěcených.
VW T4 Multivan 2.5TDI 75kw Syncro Westfalia, r.v. 2002
Poslední úprava: 12. bře 2020 10:04 od Zikky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky 15. bře 2020 09:31 #196862

• JaM
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Nejsem na to odborník naslovovzatý, ale jako strojař tuším toto: Volnoběžka je pouze pro vozy vybavené ABS a zajišťuje jeho správnou funkci. Podle mého tedy, pokud dáš do auta s ABS diferák bez volnoběžky, může se stát že v případě aktivace ABS při prudkém brždění bude otáčení kol zadní nápravy ovlivňovat snímače ABS předních kol. Jde totiž o pevné spojení přední a zadní nápravy(přes visco spojku). Naopak při brždění motorem z kopce na kluzkém povrchu ti bude brzdit i zadek. (na to musí pamatovat ti s volnoběžkou, páč pak snadno předek ustřelí...)
Každopádně tato úprava teoreticky zbavuje auto možnosti jezdit legálně po veřejných komunikacích. Ale na běžné technické na to snad nepřijdou.....
Ti znalejší mě prosím opraví-doplní
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480
Poslední úprava: 16. bře 2020 19:58 od JaM.

T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky 19. bře 2020 09:34 #196882

• Zikky
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
Myslíš, že v krajním případě se může stát, že se mi diferák odporoučí do věčných lovišť, když by náhodou došlo na prudké brždění a ABS by začlo pracovat na plno? Úplně si nedokážu představit tu situaci, protože uzávěrka se používá až když je opravdu zle a tam se i rychlost pohybuje někde mezi chůzí a vyklusáváním běžného člověka. Ale samozřejmě třeba někde na ledu, když to člověku ujede a dupně na to na plno, vůbec netuším co by to udělalo. Nemá někdo udělané odpojitelné ABS? Že bych ho v případě, že budu používat uzáívěrku mohl přes tlačítko odpojit?
VW T4 Multivan 2.5TDI 75kw Syncro Westfalia, r.v. 2002

T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky 19. bře 2020 20:31 #196887

• Syncrotdi
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
ABS má svoju poistku, keď ju vytiahneš tak máš auto bez ABS, len ti svieti kontrolka. Takže ak si od postky vyťiahneš vypínač tak budeš mať vypínateľné ABS.
Následující uživatel poděkoval: Zikky

T4 Syncro - rozdíly mezi diferenciály s uzávěrou s volnoběžkou//bez volnoběžky 19. bře 2020 22:58 #196889

• JaM
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Zikky napsal:
Myslíš, že v krajním případě se může stát, že se mi diferák odporoučí do věčných lovišť,?/quote]

Nene, diferáku je jedno, jestli máš ABS nebo ne. Jenom správná funkce ABS je závislá na přítomnosti volnoběžky. Ta se navíc přepíná, když zařadíš zpátčku. Někteří to znají podle nepříjemného lupnutí při řazení ze zpátečky zpět na 1
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480
Poslední úprava: 19. bře 2020 22:59 od JaM.
Následující uživatel poděkoval: Zikky
Vygenerováno za 0.191 sekund

Login