Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SERVO ŘÍZENÍ

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 03. říj 2011 21:51 #80074

• kobližek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 4
Tak jsem dnes zprovoznoval servo a nakonec jsem menil čerpadlo,ale jelikož mam 91 tak je tam čerpadlo se dvěma šroubeníma a to je drahy a mely jsme v praci čínsky na oktavku tak jsem ho tam nandal a svete div se funguje to.... =D> =D> Díky za rady na forum
EXSilvervan T5 multivan
Caravelle 91 SYNCRO prodáno ZX6R 00 Nubira00 lpg Mrtvolka na vrakáči

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 22. lis 2011 12:43 #83739

• Pepe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Zdar, jak je to prosím s oleji VW TL 52146 vs. G 004 000 M2 (neexistuje i specifikace bez M2, tedy G 004 000?)? Který je syntetický a který minerální nebo jsou oba syntetické? Prodejci zpravidla uvádějí G 004 000 M2 jako alternativní označení TL 52146.

Před několika měsíci jsem měnil zelený olej za syntetický zelený hydraulický olej SWAG No. 99 90 6161, který vyhovuje VW TL 52146, MAN M 3289, atd. T4 MY 2000, r.v. 1999, zelené víčko, původní olej byl zelený.

Při otáčení volantem "na místě" servo docela hučí, ale nevzpomínám si, že by dřív vydávalo nějaké zvuky, možná za studena, ale určitě ne tolik. Cukání žádné, ani krajní polohy se neprojevují jinak, točit jde lehce.

Napadá mě, jestli jsem třeba nevyměnil minerál za syntetiku, což je špatně...

Díky.
VW T4 Multivan 2.5 TDI

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 22. lis 2011 22:18 #83790

ta kapalina je pouze G004000...M2 je tuším pouze balení, tedy 1litr.
I já použil originál XS G004002M2 z KELLY :) a to je co říct :) D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 22. lis 2011 23:07 #83792

• Pepe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Hmmm, díky, radši to co nejdříve vyměním za G 004 000. Stejně - VW G 004 000 je zřejmě syntetika jako VW TL 52146 a většina prodejců uvádí obě specifikace jako ekvivalent. V čem se liší?
VW T4 Multivan 2.5 TDI

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 23. lis 2011 07:32 #83797

• Riksy
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Chlapi nekupujte náhražky, kupte originál. Ve Škodě nebo VW stojí litr 235,- Kč. Neorigo je možná trošku levnější /někdy i dražší/, ale nevyplatí se to. I mi takhle najednou začalo haprovat servo až umřelo. A to po vypuštění originálu a nalití náhrady.

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 29. lis 2011 00:32 #84093

• Pepe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Vjemové rozdíly mezi G 004 000 a VW TL 52146: TL je trochu do modra, je možná o chlup řidší a nepříjemně smrdí, kdežto G004 docela voní ;-) a barva je skutečně zelená.
Vypustil jsem VW TL 52146, vyteklo asi 0,4 l, pak se opakovaným točením na dorazy vytlačilo dohromady asi 0,9 l. Aby zůstalo minimum původního oleje, napustil jsem origo G004000 do sací hadice hadičkou, kterou jsem zároveň "ucpal" sání z nádržky. Na cca 2s jsem natočil motor, čímž se do nádobky vytlačilo něco přes 1 dcl čehosi. To jsem vylil a dolil zbytek z litrovky a mám akorát na max. [Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě, že? :-) ]
Výsledek výměny - lehčí řízení a většinou žádné hučení, jen hodně slabě krajní polohy, tak snad "experiment" s "alternativním" olejem nezpůsobil zásadní destrukci.

Kolik kapaliny je v servo systému u AHY? Ales-X píše 0,8 l, četl jsem někde i 1,1 l. U AHY je delší chladič, tak asi víc... - zajímalo by mě, kolik tam teď koluje původního "TL" oleje.
VW T4 Multivan 2.5 TDI

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 22. úno 2012 13:53 #92075

Ahoj
Mam T4 Caravelle rv2000. Odeslo mi servo, prestalo tesnit a po stranach okamzite po par kilometrech vytekl vsechen olej. Koupil jsem jine na vrakaci u Slanyho na stitku rv 1994 takze nic moc. Po vymene a geometrii kol je rizeni o hodne tuzsi a sem tam cukne jako by zavibruje, ted nevim jestli je to tim servem nebo jak jsem jel bez oleje muze blbnout cerpadlo (neni z nej slyset zadny spatny zvuk), nevite jak to otestovat abych zbytecne nekupoval cerpadlo?

Bukowski

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 01. bře 2012 20:29 #92837

• fajooo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ahoj, zacalo mi tiec servo na T4 2,5tdi r.v.97 a mam moznost zohnat s 2,4 tiez r.v. 97, neviete ci to bude pasovat? aky je rozdiel v servoriadeniach?

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 04. bře 2012 09:41 #93005

Ahoj ,můžete mi prosím poradit???
Jezdím s VW T4 2.4D rv 1997 a žačlo se mi ozývat servo. Je znát částečně stížené řízení.
Když jedu po rovině není takřka znát skoro nic,jakmile projedu mírnou zatáčku tak se s otáčkama motoru ozve ječení serva. Není to pískáníale takové spíš ječení :)
Nicméně kapalina se mi z nádobky neztrácí.
Když vemu rejd jde zvuk silně od řemenice a v dorazu je intenzivnější a škubne volant. Nedávno můj kolega doléval servo olej zelený který byl určen pro VW T4 2.5 benzín z roku 2002. Takjestli se tím taky něco nepohnojilo.Ale kapalina zatím nemizí..
Díky za odpověd,s pozdravem Dan

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 06. bře 2012 11:48 #93137

Tak už i kapalina mizí :-(

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 06. bře 2012 12:00 #93138

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
pro bukowski...tipoval bych to na jiný olej,podobný problém jsem měl u pola,koupily jsme jiné servo a po výměně cukalo,ale když se uplně vyměnila náplň,tak to bylo dobré....jen to chce náplň orig vw,druhovýroba od kelly dělala právě tento problém

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 29. bře 2012 00:20 #95154

Ahoj Vám všem,

dnes kamarád koupil T4 2.4D AAB rv 92. a v telefonu byl z auta nadšený, jen si stěžoval na tuhé servo. V nádobce je bohužel zelený olej (tedy kdysi dávno možná byl :D ) Nepatří pro tyto starší vozy olej červený? I víčko je červené. Nicméně olej nikde neuniká a kdo ví, jak dlouho tam je, jelikož je olej už dost tmavej. Je v tomto případě výměna za červený olej na místě, nebo obratem nastanou komplikace s netěsností? Případně co záměna oleje za jiný může udělat se servo pumpou? Děkujeme všem

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 02. kvě 2012 09:54 #96936

Přátelé, potřboval bych malinko pomoct.
Dělám malou přestavbu a nevím kam dát servo, mohl by mi tu nějaký dobrák vyfotit kde a jak je chycený servo na 2.4D a na 1.9 D nebo TD....
Moc děkuji předem.

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 18. kvě 2012 22:40 #97693

Ahojte všichni, ahoj Mašlo, ten nešťastník s kterému se kterém jsi se Tomovi vyjádřil že asi moc hulí jsem já :) ( a všichni ví že já se striktně držím jen tradičních středoevropských drog (kořalka) Nicméně se chci zeptat, zda někdo taky nemá tuto zkušenost (podotýkám, že za střízliva): jedu po dálnici a volant mi v prstech chodí kousek doleva a kousek doprava pořád asi tak půl centimetru tam a zpět a občas je v něm cítit rachtání. Vtip je v tom že to dělá jen někdy, spíš když je teplo a čepy jsou vesměs měněné a po kontrole v servisu v pořádku. Je mi jasné, že vypadám jak debil, (nebo nějaky hulič :roll: ) ale co už...

T4 - SERVO ŘÍZENÍ 21. kvě 2012 11:25 #97787

• ABART
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 24
Ahoj
Delala mi to "opuchla" guma.Byla uz starsi a udelala bublinu.Zvedni predni kola azkus si je protocit naprazdno.Bylo by to videt
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Vygenerováno za 0.222 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/