Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 02. lis 2009 18:09 #26802

• fafion
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, přátelé! Chtěl jsem se zeptat zkušených na toto: Pokud dám pravý rejd a couvám, tak mi od levého kola jde klapavý až bouchavý zvuk. Neozívá se vždy ale asitak v 90ti %. Při opačném rejdu a couvání nebo jakékoli jízdě dopředu se zvuk neozívá. Co by to mohlo být a kolik by stála cca případná oprava? Dá se s tím jěště bez rizika jezdit nebo se to musí sofort vyměnit? Děkuju moc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 02. lis 2009 19:58 #26812

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Co popisujes vypada na kloub na poloose... Jeste to vydrzi ale chtelo by to do budoucna vymenit...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 06. lis 2009 17:13 #27308

kloub se dá zlikvidovat běhel 20 kilometrů po běžné silnici, osobní zkušenost. Během 100 tis. km jsem měnil už všechny cca 2-3x.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 06. lis 2009 18:49 #27311

• Rob
  • Avatar uživatele Rob Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
záleží asi hodně na značce kloubu. Mám zkušenosti, že od prvního klapání to ujede klidně ještě 3000 km. Ale těžko říct, co to je za značku, bylo to tam ještě za minulýho majitele. A to sem jezdil na silnicích v černý hoře a jinde, tam sou teprve offroady:)
Ale bude se to zhoršovat, neboj:) Radši vyměň, jak to půjde. Pokud si trochu zručnej a děláš to poprvé, tak máš za víkend hotovo. Pokud už si na autě pár oprav dělal, věřím, že budeš mít hotovo za odpoledne.
Akorát mi teda nejde do hlavy, jaktože to dělá jen při otočení na jednu stranu. Je ten klapavý zvuk uměrný rychlosti (tzn. otáčkám kol)?
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 13. bře 2011 23:54 #68014

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Praskla mi manžeta na vnútornom kĺbe na pravej strane. Dá sa vymeniť priamo na aute, žeby som napr. len poloos odšruboval od prevodovky a stiahol vnútorný kĺb alebo musím dať dolu celú polos a urobiť to na stole? :roll:
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,5TDI 1997 75kW Caravelle

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 15. bře 2011 21:17 #68152

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Vsechno jde :-)
Ale nejlepe se ti to bude delat kdyz si vyhodis poloosu z naboje a sundas venkovni kloub...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 15. bře 2011 23:00 #68163

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Nakoniec som dal poloos dolu. Kvoli prístupu som musel dať dolu najprv čerpadlo serva a aby som sa ľahko dostal von, zhodil som tlmič. Vnútorný klb šiel dolu v pohode. Dnes som ešte čo-to natrel, zajtra to zložím. :drunken:

VW T4 1,9TD 1995, 50kW

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 16. bře 2011 22:31 #68229

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Už je to hotové. Akutát by som odporučil podoprieť to horné rameno. Ide to potom ľahšie poskladať. Ja som si urobil provizornu podperu, ale mi ju neskôr vystrelilo a tak som si musel pomôcť so zdvyhákom a provizornou hrazdičkou, aby som dostal spodný čap na svoje miesto. Ináč s tým ani nehnete.

VW T4 1,9TD 1995, 50kW

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 17. bře 2011 08:19 #68240

Když mě praskne manžeta tak tu ploosu dělám celou,protože dřív nebo později bych to rozdělával znovu.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 17. bře 2011 15:00 #68268

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Tá manžeta sa predrala preto, lebo sa mi záhadne uvoľnila skrutka (asi nebola originál/ na silentbloku motora na pravej strane, motor odvisol a kým môj syn na to prišiel, manžeta sa predrala o nápravnicu. Preto som nič iné neriešil.

VW T4 1,9TD 1995, 50kW

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 17. kvě 2011 17:57 #73273

a treba pri vymene manzety na vonkajsom klbe vyhodit cely naboj? predrala sa mi ked som menil horny cap a teraz budem menit spodne tak ci mam zhodit cely naboj alebo? na T4 som to este nerobil a neviem aky je ktomu pristup dik
predam diely na T4 2,4D 57kW LONG AAB

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 17. kvě 2011 22:57 #73297

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Náboj zůstane na autě, povolis poloosu, zvednes auto, sundas kolo, pro snadnejsi pristup povol tozku v zadni casti, pripadne ji vyhac. Povol i tlumic,stabik a cep na spodnim rameni. vytahni kloub z tehlice,ložiska a pomocí sroubu kloubu, kloub stahnes dolu z poloosy, nic na tom neni ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. kvě 2011 20:26 #73354

dik moc, uz to mam vymenene, co bych ja bez vas robil? :D
predam diely na T4 2,4D 57kW LONG AAB

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 02. led 2012 21:12 #86871

:help pokud někdo řešil něco podobného poraďte :help
behem 11 měsíců mi praskla druhá(vždy prava venkovní) klec v homo.kinet.kloub. a následně vypadaly všechny kuličky. V oboch prípadech mi začalo auto zprve vybrovat při deceleraci,jako by bylo povolené kolo,nasledně pak při otačení se kloub rozpadl.
Napadá mě celá řada vecí,ale pokud by někdo už podobný problém řešil tak by to hafo pomohlo...
T4 Multivan 2.5 TDI 111kw

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 02. led 2012 21:59 #86879

No mě napadá jedna věc a to díky zkušenosti se stavbou závodních aut. Jednoduše řečeno, když na výkonném voze při akceleraci nám motor a všechny gumové (seriové) uložení ramen apod. začali "vandrovat" tak vždy na výjezdech ze zatáčky se tohle projevilo. Prostě změnila se "mezera" mezi převodovkou a těhlicí a tím se uvnitř kloub rozjel a praskla klec. Kvalitou kloubu apod. to nebylo. Po uložení náprav do unibalů a agregátu "na tvrdo" se to již nikdy neopakovalo.

A teď u tebe: napadá mě, že máš volný uložení buď motoru( celkově agregátu) a nebo je jen špatně agregát vystředěnej po demontáži a nebo je vůle někde na nápravě. Jen tak se pro nic za nic klec neroztrhne... Zkontroluj to a uvidíš.

PS: doufám, že tam nedal někdo jinou poloosu a nebo jinou věc co tam nepatří.Beru, že tam jsou věci co mají bejt.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Vygenerováno za 0.221 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/