Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 02. led 2012 23:45 #86901

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Bacha i na ten plastovej kroužek "klínek" s podložkou co je pod manžetou... jsou mechoši co na nej prděj :evil:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 03. led 2012 08:07 #86922

Transporterak:
A teď u tebe: napadá mě, že máš volný uložení buď motoru( celkově agregátu) a nebo je jen špatně agregát vystředěnej po demontáži a nebo je vůle někde na nápravě. Jen tak se pro nic za nic klec neroztrhne... Zkontroluj to a uvidíš.
PS: doufám, že tam nedal někdo jinou poloosu a nebo jinou věc co tam nepatří.Beru, že tam jsou věci co mají bejt.

A:To je jedna z moznosti,jak však teď najit správnou polohu motoru a převodovky??? Viš jak,otisk je dle toho jak to bylo doposud a težko říct zda je to spravně či špatně,vizuálně to vypada OK.

B:Vůle v napravě: dělal jsem uložení ramene a spodni čepy,to je nové. Jeden horni je volný ale na druhé straně,na levé je minimalní vůle v čepu řízení,čož by to tež nezpusobilo!Teď když to mam rozhozene tak to vyměním všechno ale obávám se abych v letě nedělal kloub po třetí.

C:Jak zjistím zda polosa je ta spravá? A ví někdo co tam má byt?nějaké číslo na samolepce bych tam našel....nebo celková délka?

D:Tedˇkdyž mam sražený venkovní (zmiňovaný) kloub a chytím za polosu a hybu nahoru a dolu tak v určité poloze jde polosa nahoru ztuha. TZN:vnitřní kloub jde v určité poloze otačení ztuha vychylit... To by asi melo jít lehce že?
Zkusim sundat mažetu a podivat se jestli tam něco neuvidím,ale trošku to začíná smrďet i vnitřním kloubem :roll:

Maršoun:
plastový kroužek i ocelová podložka tam je (byla).
T4 Multivan 2.5 TDI 111kw
Přílohy:

Naposledy změněno: od bigulin.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 05. led 2012 18:58 #87160

Zdarec mám takovej dotaz při rychlém sešlápnutí pedálu na podlahu u 2,5TDi při nižších otáčkách na 4 a 5 rychlostní stupen při sepnutí turba mi začne vybrovat celé auto,ale jak přidám pozvolna nebo až při vyšších otačkách tak o.k.Nechápu co se děje přijde mi to jako kdyby proklouzl kinetak na tisícihranu fakt nevím :( Nesetkal se s tím někdo.Díky

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 09. led 2012 20:54 #87626

Ty vibrace mi to také dělá už asi tři roky, a to po úpravě výkonnostní křivky motoru. Prostě po přečipování mi to zabírá turbo o 500ot. níže než dříve, když potřebuji na to šlápnout tak se ,,rozvibruje" celá kastla. Řešil jsem to už dříve a nikdo nebyl schopen logické odpovědi. Dělá mi to i na I. Octavii TDI. Myslel jsem že to nevezme spojka, že nedokáže přenést ten výkon motoru, ale nikdo nedokázal odpovědět.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 09. led 2012 21:28 #87629

Ano, je to tak. Způsobuje to enormní nárůst kroutícího momentu v nizkých otáčkách. Buď se s tím člověk naučí žít, což jsem udělal právě já a nebo si necháš krouťák posunout víc nahoru, což jsem taky zkusil a vybrace už nikde ale zase mi to už prostě nebavilo. To auto pak musíš točit a to jsem nechtěl a tak jsem se vrátil ke "škubánkovi" jak jsem ho pracovně nazval ;)
PS: už jsem s tím natočil cca 100 tis. a bez úhony. Je jasný, že člověk musí s citem a pak to je v pohodě. Dělá to myslím SW od ABT
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 24. dub 2012 23:53 #96656

Ahoj. Dnes jsem vyměnil jeden vnitřní kloub. Při výměně zjistil, že jsou asi lehce volné drážky na poloose. Zjistili jste někdo "vakl" v tomto místě? Vadí to?
Sanitka T4 Long 1.9 D 1Y poloplech.
Ford Aerostar 3.0i E85+Benzin a Ford Windstar 3.0i E85+Benzin+LPG

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 14. zář 2012 13:18 #103843

• Varan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Jakou značku vnějších homokinetických kloubů doporučujete. Díky

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 17. lis 2012 16:17 #107262

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Mam jednu otazku: auto mi vibruje, citelnejsie cca od 3500ot. az do nejakych 5000ot. Pozeral som klby, vyzeraju dost zle (manzety na framforce, mazivo frka von). Chcem sa spytat, ci tie vibracie mozu byt sposobene zlymi klbmi? :-k
A nevibruje to len pri akceleracii, ale aj pri deceleracii, teda ked dam v tom pasme otacok nohu dolu z plynu. Dakujem
T4 2.5i

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. lis 2012 11:55 #107280

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Nikto nic? :-k
T4 2.5i

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. lis 2012 13:00 #107281

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
To bych videl spis na dvouhmotu! Nebo hl.remenici, kdyz to kopiruje otacky motoru. Klouby by kopirovali rychlost,tj.otacky poloos,kol. :-k

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 04. pro 2012 22:22 #108513

• romino
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Naozaj nikto nevie? Aj v VW servise mi dali číslo ND ale je to priemer 24mm. Prosím je to dosť nutné. Ďakujem

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 04. pro 2012 22:34 #108514

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
701 498 201 ;)

Přílohy:

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 04. pro 2012 23:32 #108525

• romino
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ano, tuto som nasiel aj ja, ale ta ma vnutorny priemer 24mm a ja tam mam poloos s priemerom 30mm (merane pri tej roztrhanej manzete). Tak isto ked som menil vonkasiu, tvrdili mi ze tam ide 24mm. Nakoniec ju museli vymenit za 30mm. Alebo je ta poloos pod vnutornou manzetou zuzena? Nemal som ju zatial dole.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 21. pro 2012 09:00 #109722

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Lepší je dat s plechem a máš klid
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 08. led 2013 11:50 #111007

• romino
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Manžeta je vymenená, výmena šla bez problémov. Záhada je ale celé moje auto. Pri repase prevodovky mi servisák tvrdil, že tam mám časti z T5. Moc sa mi tomu nechcelo veriť. Ale podľa čísiel ND čo som na nich našiel: manžety na druhej strane, vnútorného kĺbu, poloosi... sú to všetko ND na T5. Čo to mám za auto? Motor je AJT T4, spojka a dvojhomta tiež, ale všetko za tým asi T5 :D Označenie na prevodovke som ani nenašiel, netuším čo je to za typ :(

Vygenerováno za 0.228 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/