Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 29. dub 2013 19:59 #119743

ahoj
mám 2,5 tdi 65kw a zhruba od 50km/h cítim jak mi něco bubnuje z předku a narůstající rychlostí se intenzita bubnování zvětšuje je to cítit i na kastli auta.
Může to mít na svědomí třeba vnitřní kyneták? mám totálně rozhadrovanou manžetu a trochu mi prosakuje olej přes simerink. Je normální malá vůle do stran na vnitřní staně (u převodovky) né v kynetáku ale celé i stim jak je k tomu kyneták přišroubovanej

děkuji předem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 30. dub 2013 09:51 #119789

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Homokineťák to bubnování může dělat, menší vůle tam může být,
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 30. dub 2013 16:06 #119823

ta vůle je asi max 1mm

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 21. kvě 2013 21:37 #121509

Mám T5 a mě to začalo taky dělat, hlavně když víc rejduju. Ten zvuk bych přirovnal jako když ti při studeném startu motor zacváká jako kdyby bylo málo oleje. Taky bádám co to je za problém. Servis mě prostě nemine :x

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 22. kvě 2013 08:24 #121520

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tak u tebe je to na 95 procent homokineťák, jestli to dělá především v rejdu!! ;) A jen na jedničku??
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 30. kvě 2013 23:25 #122278

Jo jen v malé rychlosti, když se rozjíždím v rejdu a někdy když jedu po kruháči na dvojáka. Byl jsem se ptát ve VWservisu, prý by to mohl být vnější kloub. Ptal jsem se na cenu s výměnou a prej 5tis/kus :x D:_)14 Myslíte,že to je adekvátní cena? nebo mi poradte slušného výrobce kloubů, mám kámoše se slušně vybavenou autodílnou. dík

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 31. kvě 2013 12:02 #122312

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Mám caravellu po Chipu...cca 2-3 tis km po upravě mi začal jeden cvakat,tak jsem je vyměnil rovnou oba a už mám najeto min 25 000 Km a drží...výrobce si nevzpomenu,ale jeden stál něco málo přes 1100 Kč :-"

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 05. čen 2013 21:28 #122647

Tak to je slušná cena. Já to mám taky načipovaný cca 8tis. km a ještě navíc nízký profil pneu. Že by to bylo zvětšeným výkonem tudíž větší nápor na klouby? To asi néé co, spíš ty naše silnice.... D:_)20

VW Transporter 1,9TDI
facelift chip 96kw

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 06. čen 2013 08:55 #122660

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
Kloub prubni od SPIDANu. Celkem držej i na čiplé T4 111kW, která to nezná jinak, než že táhne naložený podval. Původní vydrželi 400tis a měnil jsem je spíš preventivně, pravej posledních 50tis km lehce pocvakával na dlouhých dalničních sjezdech.
Pro snadnější montáž sponek si udělej přípravek, nebo je vem pořádně štípačkama ve svěráku, ale to musí poloosa ven, ale to u T5 stejně musí když má matku. U T4 se dá vnější měnit pohodlně na autě, ale k tomu je potřeba přípravku na "zpětné" pomačkání sponek. Dosedací místa manžet "prachovek" očisti,odmasti a dbej toho, aby jsi tam dal vše jak má být "i když u T5 je jen pojistný kroužek" a samotný kloub zajistil, zacvakl a řádně promazal. :-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 06. čen 2013 09:41 #122661

Sponky mačkám velkejma štípačkama které zmáčknu k sobě obříma sikovkama.
T4 Multivan Atlantis 2,5 TDI 75Kw automat
T5 Multivan Comfortline 2,5 TDI 96Kw automat-prodáno

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 28. čen 2013 08:37 #123891

Spíš mám tak ujišťující dotaz - zjistil jsem že manžeta na vnitřním kloubu PP poloosy sklouzla, nevidím, jestli je roztržená, nebo spadnula jinak. Kloub samotnej chodí tiše, není nic slyšet když s tím točím na zvedáku ani za jízdy.
Vidím to na novou manžetu - s tím kdy by se něco ozývalo tak udělám kloub. Stačí to takto?
VW T5 2.5 TDi 96kW Long
VW T4 Karamela 2.5 TDi 75kW Long
Škoda Filc 1.3 MáloPlynu
VW Passat 1.9 TDi B3 Kombi

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 28. čen 2013 11:42 #123905

Postupoval bych stejně. Kloub vymejt, novou náplň a manžetu a šup tam s ním zpět. Když se nejezdí dlouho bez manžety aby tam nenalítalo hodně bordelu a všechen tuk nevylítal ven z kloubu, tak stačí pouze manžeta a auto D:_)11 dál.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. zář 2013 18:21 #126784

• durisa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Ahoj, co říkáte na kvalitu kineťáku CIFAM za 1300? Neni to jebka? :thx:

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. zář 2013 18:48 #126787

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Kámo....věř,že žádná sláva...podobný mi vydržel cca 10 tis Km,tak jde na reklamaci...teď tam budu cpát ruville,tak uvidím

T4 - vnitřní a vnější homokinetický kloub 18. zář 2013 20:13 #126794

• durisa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Ok, díky. Tak si připlatim a dám tam SPIDAN (někdo ho tu doporučoval i na AHY s čipem, tak to na ACV snad vydrží).

Vygenerováno za 0.217 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/