Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!!

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 02. čec 2016 14:09 #168552

Promazat unasec prave poloosy? To prodlouzeni? Neni uvnitr nejake lozisko?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 04. dub 2017 10:08 #175325

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, trapi me popiskovani od predni napravy, brzdy to nejsou, s rychlosti se ten zvuk moc nemeni....kde hledat? Diky za radu....
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 04. dub 2017 14:06 #175353

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 52
Ahoj,mě nepříjemně vrzaly vnější manžety na kloubech,jak se o sebe třou jednotlivý ty vlny a jsou jinýho průměru,za mokra to nedělalo,stačí zvednout kolo a zatočit
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 04. dub 2017 17:59 #175366

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Auto musi na zvedak a uvidime.....odpoledne to projizdel mechanik a moc rozumny z toho taky nebyl....zjistil jsem, ze v zatackach to nedela....
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 24. dub 2017 20:38 #175926

• Alfonz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, pokud hodně zatočím a vracím volant občas je cítit jak něco přeskočí, když to více naložím tak je to intenzivnější a častější. Mám vyměněné spodní čepy ale to nemá vliv. Na co se zaměřit ? Díky
T4 Long ACV 75kw 2001 poloplech 8 míst

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 23. dub 2018 16:37 #183933

Ahoj, už rok řeším problém s kovovým klepnutím od přední nápravy - při pomalé jízdě když začnu zatáčet a už jsem v oblouku tak se ozve od přední nápravy 1x kovové klepnutí. Začalo to loni na jaře a bylo to pouze při zatáčení do prava, nyní už to dělá na obě strany. Byl jsem ve dvou servisech kde mi kontrolovali průběžně nápravu a krom kostí stabilizátoru které vyměnili a mírné vůle na řízení nic nenašli. Toto jaro se k tomu přidalo klepnutí při sešlápnutí brzdy při dojíždění na parkovišti, když popojedu dopředu a šlápnu klepne, při popojetí zpět klepne opět - přední brzdy dělány před zimou komplet ATE i s jistící pružinou a celou dobu zimu bez zvuků. Je možnost že by to mohli dělat čepy popřípadě i tyčky řízení?
Děkuji moc za vaše poznatky a odpovědi.
VW T4 Multivan (Generation) 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

Naposledy změněno: od CGravity.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 23. dub 2018 20:39 #183937

• Alfonz
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Nejsem v tom úplně znalec. Nechal jsem vymenit homokineticky klouby poloosy,
servisák myslím říkal že se vůle těžko pozná,
A čep horniho ramene.
předtím jsem měl podobný problém.

Předtím jsem měnil spodní čepy - odstranění vrzání.
T4 Long ACV 75kw 2001 poloplech 8 míst

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 03. kvě 2018 11:38 #184419

Děkuji za odpověd. Zatím jsem stále nepřišel co to děla. Ale ted mi zacli vice klepat asi predni brzdy pri prejezdu nekterych nerovnosti, soudim tak ze kdyz brzdim tak to nic neudela. Zkusim jeste napsat do tematu brzd...

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 03. kvě 2018 14:02 #184425

• vcelda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 21
Ahoj skus horni ulozeni tlumice pokud je v haji a zatacis preskoci a to udela to lupnuti a v servisu to taky nejdriv nepoznali protoze kdyz to zvedli tak se to uvolnilo a nic to nedelalo az kdyz to dali z heveru sedlo to a svezli se tak to odhalili

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 06. kvě 2018 18:26 #184506

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Měl jsem něco podobného a jak píše kolega Včelda. Byl ulomený jeden šroub horního držáku tlumiče, poznáš to, je na něm gumový doraz.
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 11. kvě 2018 13:24 #184680

Dekuji za dalsi zkusenosti, vymenim horni cepy, cepy rizeni, voditka trmenu a zkontroluji ty horni srouby na tlumici a dam vedet.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 19. lis 2018 22:08 #189302

Ahoj.
Prosím vás o rady, tipy a pomoc.
Naši T4 VR6 (AES) r.v. 99 (modelový rok 2000) máme s aut. převodovkou a poslední dobou se za jistých okolností roztřese celý předek auta.
Obvykle to dělá, když automat tam zařadí nejvyšší rychlostní stupeň a otáčky jsou do 2 000 za min s tím, že do těch 2000 ot./min nepravidelně oscilují - klidně i o 200 ot./min.
To třepání je sice jen na chvilku a hned to přestane, ale roztřese se celý předek auta.
Děje se to většinou při lehké jízdě. Když plynový pedál sešlápnu razantněji, tak to nedělá (jako by na to třepání nemělo čas :ohmy:

A zdá se mi, že se to děje čím dál častěji. :(
Vím, že horní čepy jsou již na výměnu (naplánováno).
Jen, než půjdu do servisu -> tak bych rád měl aspoň tipy, co by to mohlo způsobovat...?
Díky moc za pomoc B)

Naposledy změněno: od dave_award.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 08. zář 2020 22:52 #199052

Jen se chci podělit o nepříjemnou zkušenost..
V podstatě od doby, co Tčko mám, jsem hledal, kde mám vůli v pohonu. V podstatě nešlo přejít z jízdy pod plynem do brždění motorem bez toho, aby někde něco kleplo. Bylo to jen trochu, nezhoršovalo se to před očima, tak jsem jezdil a čekal, kdy se to přizná. Jiný negativní projev nebyl - žádný bouchání v zatáčkách, třesení autem a tak.. To trvalo skoro 100tkm...
Na konci prázdnin jsme jeli ještě s děckama na výlet, no, při jedné vyjížďce se ozvalo v zatáčce poměrně charakteristické klepání od pravého předního kola. Říkám, jo, to bude ten "ťukací" kloub, jak dojedu domů, dám to vyměnit. To se ve výsledku i stalo, ale progress byl následující. Během asi 5km od prvního klepnutí se už nedalo brzdit motorem, při brždění to bouchalo tak, že se otáčeli lidi. (frekvence 1 ťuk na otočku kola) Pak zase asi 10km ticho, no a pak měl být přejezd domů asi 200km. Z těch se to asi prvních 50 chovalo tak, že se s tím dalo za občasného klepání jet. Někdy to kleplo při zatočení, někdy při jízdě pod plynem, ale nejvíc při pokusu o brzdění motorem. Pak jsem asi 30km přemýšlel o odtahovce, protože libovolný přenos síly od motoru znamenal rachot, jako by mělo upadnout kolo, se zařazeným kvaltem se dalo jet tak 40km/h, protože to třáslo autem. Takže jsem jel jak s lokomotivou - rozjet a vyřadit. No a z toho najednou klid a ticho. Asi na 20km, pak opět bouchání při přenosu síly, ale už ne tak moc. Pak auto odstaveno na noc, ráno nájezd na dálnici, kde jsem dal 80 na tempomat a doufal. Občas to klepalo, občas ne, no a asi 30km před domovem to zmizelo a už se to neobjevilo. A to tak, že kdybych nevěděl, kterej kloub to byl, tak by to mechanik nenašel (asi 30km jsem kvůli tomu jel s otevřenýma oknama, abych si byl jistej, od kud to jde...). Ujelo to takhle ještě asi dalších 50 km a ani ťuk.
Kloub se vyměnil, zmizely vůle v pohonu, kloub bude podroben analýze, jen co bude trocha času a najdu nějakou bandasku, kde to půjde vyprat v benzinu. Napadlo mě, že v kloubu mohl zůstat nějaký kamínek při výměně manžety, ale to by se asi celkem rychle rozemlelo. Nebo může být nabouraná nějaká kulička.
Celkem by mě zajímalo, co to mělo znamenat, pokud někdo máte vysvětlení, sem s ním. Každopádně po výměně vnějšího kloubu je už 500km klid, tak to tak snad zůstane.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY A VIBRACE OD PŘEDNÍ NÁPRAVY !!! 31. kvě 2021 11:59 #202396

• lennon
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, mám takovou zvláštní závadu. Při malých rychlostech mi cuká ve volantu, ale už fakt nepříjemně, jen se rozjedu.
S rychlostí se to jakoby zlepšuje, ale bude to spíš rychlostí, protože to postupně přechází do vibrování. Před měsícem jsem vyměnil kola za letní,
ale bez vyvážení a gumy jsou docela práskačky-na dojetí. Žádnou bouli jsem na gumách zběžně nenašel. Řekl bych, že i trochu začalo tahat řízení do leva
a volant není úplně vycentrovaný, ale to mohl být i před tím, jen jsem si třeba nevšiml. Teď sleduju už všechno. Zvuk to žádný nevydává.
Měl by někdo nápad? Díky.
Lennon

VW T4 Caravelle ´02 2.5TDI 111kW

Vygenerováno za 0.208 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/