Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 30. čen 2009 22:26 #19514

  • petrt
  • Avatar uživatele petrt
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim, mám jeden dotaz k přední nápravě. Čekají mě už celkem akutně silentbloky v ramenech u caravelle r.97 75kw a chci se zeptat jestli to zvládnu sám v dílně nebo je k tomu třeba nějaké specialní nářadí. Případně jakou značku použít a co vše vyměnit když už to bude rozebraný. Budu měnit i tlumiče, jakou značku použít? Mám najeto 230t., ramena jsou ještě originál, tlumiče už ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 08:14 #19539

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
O tlumičích se už něco psalo třeba tady :arrow: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=626 ">viewtopic.php?f=7&t=626<!-- l -->
O nápravě třeba :arrow: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=695 ">viewtopic.php?f=7&t=695<!-- l -->
Chce si to trošku pročíst a použít funkci Hledat.
Jinak ty silenbloky přelisuješ i v tom svěráku jen si najdi něco o stejném průměru slienbloku přes co vylisuješ starý a nalisuješ nový.A taky něco za rameno s větším průměrem ať má kam jít strý a nepoškodíš nový.
Taky koukni na čepy.A po poskládání hurá na geometrii.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 08:28 #19540

Jen si dovolím podotknout, že vyndat horní ramena není pro laika zas až taková legrace, a přitom silenbloky v horních ramenech, především ty přední, bývají nejvíc poškozené. Je nutné povolit a pak od ramene odšroubovat torzku, vyndat tlumiče a povolit a vyvěsit nápravnici :-k
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 09:13 #19544

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Nj já to bral tak nějak automaticky spodní ramena #-o .Na které se přijde asi nejdřív pouhým okem když člověk koukne pod auto.
U toho horního bude asi kumšt povolit to rameno od torzky :-k
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 09:24 #19545

Jde to, ale bývá to hodně utažený a k těm horním šroubům je mizerný přístup. A hlavně je kumšt to rameno vyndat :(
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 17:24 #19560

  • petrt
  • Avatar uživatele petrt
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Dík moc za rady. Docela mě baví se v autě občas hrabat, i když nejsem z oboru. Nebo spíš právě proto. :lol: Horní ramena jsou nejspíš o.k., ale to se uvidí až nebudou mlátit ty spodní :lol: Po Praze dostávají záhul hlavně ty spodky. Tlumiče dám teda kayaba, můj servisák na ně pěje ody tak mu budu věřit. Silentbloky mě doporučil nějaké meyle či co, prý cenově střed a kvalita dobrá. Dělá téček dost tak asi ví.
Jinak jsem samozřejmě hledal jestli se tu to už neřešilo, ale asi blbě. Omlouvám se.
A ještě jedna taková blbost - nevíte co to je za klíč na ty šrouby co jsou na nich spodní čepy? Nějaký torx? A kolikátka? Dík.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 20:58 #19576

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
Peto stejně bych ty čepy nechl nekomu kdo to dela a kdo vi so s tim, Chapu že te určitě bavi sem tam neco na autě udelat (koho Ne) ale je lepši se domluvi třeba s někym z fora a formou pomoci to s nim pod zvedakem třeba formou "tu to povol nebo podrž" ale ne určite ped barakem menit rameno a čepy se silenbloky :!: :!: :!: v T4kach se hrabu od 98 a vim vo co jde ale sam s brašnou elektro bych ded do toho nešel. P.S. Měl jsem gola sadu z titanu asi 12 ořechu 1 račna 2 prodloužení doživotni zaruka cena z USA asi 14 000kč rok 2000 Bobužel ji čorli z auta :x tak nevim co maš ty za sadu :-k
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:09 #19581

Já jsem téhož názoru jako pan Mašlo. Fakt ta náprava není legrace, i k úrazu přijdeš snadno a navíc: měl bys skutečně udělat ty silenbloky komplet. Pokud jsou volné spodní, budou ty horní ještě horší. Vdy to tak je. Problém je v tom, že volné horní silenloky nepoznají ani na šupnách na STK na odlehčeném autě, torzky na ně tlačí tak, že se ani nehnou. Ale v okamžiku kdy povolíš torzku, budeš valit oči jak jsou volný, jak jsem již psal, především ten přední. Když ho pak vyrazíš, máš v ruce úplný šišoid šišatý. Jinak snad ani nemá cenu dělat geometrii, pokud budou vadné horní silenbloky, nevejdeš se do toleance s odklonem . . :geek:
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:09 #19582

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Maslo Ma pravdu, nepral bych ti ten zarezly spodni zadni (exentricky) sroub, to by jsi asi pred barakem s elektrikarskou golou nevymlatil :drunken:
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:11 #19583

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72

Marek MINDL napsal: Já jsem téhož názoru jako pan Mašlo. Fakt ta náprava není legrace, i k úrazu přijdeš snadno a navíc: měl bys skutečně udělat ty silenbloky komplet. Pokud jsou volné spodní, budou ty horní ještě horší. Vdy to tak je. Problém je v tom, že volné horní silenloky nepoznají ani na šupnách na STK na odlehčeném autě, torzky na ně tlačí tak, že se ani nehnou. Ale v okamžiku kdy povolíš torzku, budeš valit oči jak jsou volný, jak jsem již psal, především ten přední. Když ho pak vyrazíš, máš v ruce úplný šišoid šišatý. Jinak snad ani nemá cenu dělat geometrii, pokud budou vadné horní silenbloky, nevejdeš se do toleance s odklonem . . :geek:



JJ, ty horni jen tak lehce nepoznas. Petula by o tom mohl vypravet kdyz byl na trech stk a tam mu to nezjistily az nakonec hoodne dlouhou trubkou d:_(
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:14 #19585

A to bych si nebyl jistý ani tou dlouhou trubkou, leda že by na konci visel Mašlo a měl by mě na zádech za klíště :roll: :roll: :roll:
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:27 #19587

  • petrt
  • Avatar uživatele petrt
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Tak jste mi to asi rozmluvili... :? Ty spodní ramena bych nejspíš zvládnul, zas na chodníku to dělat nechci. Garáž by byla i se slušnou dílnou. Ale na ty horní si už netroufám a je pravda že to dělat za chvilku znova je blbost. Holt budu mouset zas týden jezdit nějakym poloautem, protože ten můj servisman je sice šikula ale dokopat ho k něčemu je celkem peklo. aspon teda dodělám zásuvku na lednici dozadu a vyměnim žárovky v palubce :D
Ale jinak dík za starost =D>
p.s. Gola je to Unior, má 9 klíčů a stojí 5400Kč bez DPH. Izolovaná do 1000V.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 01. čec 2009 21:48 #19591

nejsem odborník automechanik ale u většiny aut volné čepy poznám ale u T4 to nejde až tedy na to že to je cítít do volantu. Jinak věř tady těmto klukům Marek mi před nedávnem čepy měnil a to jsem před tím byl na STK a na šupnách a bylo mi řečeno to co tu kluci píšou a to díky tomu že tam byl chlápek co T4 má a řekl mi to přesně- pokavad se nepovolí torzky vůli nepoznáš. No a Marek mi čepy vyměnil byly už dost chycený ukazoval mi je v krabici a nevěřil jsem že měli vůli a na těch šupnách nic. Ty torzky to ale dokážou stáhnout že to doopravdy poznat není :snoty: No a pak po výměně bylo po tlučení do volantu a samozřejmě geometrie!!!!! No a když ti to píší o ramenech tak o tom nepochybuj ani chvilku znají to dokonale OK!
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 12. čec 2009 17:41 #20017

Zdravím všechny.Poradí mi nikdo jak maj být utažený torsní tyče .dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PŘEDNÍ NÁPRAVA 12. čec 2009 21:26 #20024

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
Co myslis tim "jak maj být utažený torsní tyče".To jako jak nasponovat tyc za nadrzi??
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.278 sekund

Login