Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 09. čec 2019 20:16 #193306

• Papinek
  • Uživatel
Čau kluci (ale i holky).
Prolítl jsem toto vlákno a doufám, že nebudu něco opakovat, ale mám problém a zajímá mě, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. V servisu mi vyměnili zadní pružiny, protože jsem měl ty staré prasklé (poslední závit byl pryč). Od té doby se ale s tím autem nedá jezdit - na nerovnostech to od zadních kol bouchá jako blázen. Drnčí to! A celkově to auto se chová divně - skáče to na nerovnostech, no hrůza. V servisu mi říkali, že objednali přesně pružiny, které tam patří. Ale pokud jsem měl před tím prasklé pružiny, tak je chci zpět, protože to auto mělo excelentní jízdní projevy a ještě ke všemu to bylo příjemně "měkké" na dírách. Teď je to uskákaná koza a je úplně jedno jestli jedu prázdný nebo mám naloženo - 6ti členná rodina s věcmi a rány od kol stejné, jako když to jedu prázdný! Nechci to a přemýšlím čím to může být? Nemáte někdo zkušenost? Jo mám vw T4 caravelle, 2,5 tdi, 75 kw v dlouhém provedení a používám ji především jako rodinné auto, ne žádný náklaďák!
Poslední úprava: 09. čec 2019 20:20 od Papinek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 10. čec 2019 08:43 #193311

• ondra12345
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Pokud to bouchá, tak bych to viděl na uložení pružin (2 gumy jedna nahoře a druhá dole). Pro měkčí chod bych volil asi z krátké verze s co nejnižším zatížením.
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 10. čec 2019 21:32 #193326

• johny99
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 20
čau ja jsem mněnil pružiny za zátěžové na 1450kg a auto bylo v pohodě při vyměne je zapotřebí odpojit tlumiče , buď ti tam nedali ty gumové uložení nebo špatně dotahli tlumiče a ty si těď sedli a bouchaji , klepaní a skakaní nemaji za vinu pružiny ale tlumiče pořadne je skontroluj.
Občas se stane že vytahané péra nebo prasklé pracuji v polovině činné části tlumiče a když dáš nové pružiny pak tlumiče pracuji ve vrchní části a když už nejsou dobré tak auto skáče a tlumiče jdou na vrchní doraz a bouchají , než někoho sprdneš v servisu tak skontroluj připadně vyměň zadní tlumiče , hodně zdaru

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 15. čec 2019 12:21 #193394

• Papinek
  • Uživatel
Dík. Mrknu na to a uvidíme. Je klidně možný, že tlumiče jsou už dost jetý, ale před tím se to fakt chovalo normálně. Ale rozhodně díky za tipy.

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 30. čec 2019 11:22 #193621

• Papinek
  • Uživatel
Tak jsem zjistil, že v servisu vyměnili pružiny, ale nechali tam staré gumové uložení, takže to spodní je úplně promáčklé a pravděpodobně by to mohlo být zdrojem problémů. Je normální, že vám vymění pružiny a nechají tam 20 let staré gumové uložení??? Já jim nechci platit práci dvakrát! Lemplové.

T4 - ZADNÍ PRUŽINY / STRUNY 30. čec 2019 14:44 #193624

• Oreginal
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
A to sis to nechal měnit v autorizovaném servisu ?
U nás to funguje tak,/ a to nejsme autorizovaní pro VW /, že po prohlídce a zjištění stavu , se volá majiteli, jestli chce to či ono a podle toho se zařídíme a sepíše se protokol o tom ,co se má či nemá udělat a vyměnit. / majitel podepíše před zahájení prací - my dodáme rozpočet.
Vygenerováno za 0.294 sekund

Login