Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 06. čec 2011 19:08 #75910

• vrsek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Chtěl bych se sehnat když je T4 caravelle 75 kw syncro jakou má spotřebu? a dá se vypnout a zapnout syncro? když jej vypnu bude spotřeba jak u klasické dvojkolky 75kw? Spotřeba (kombinovaná): cca 7.9 l/100 km Spotřeba (město): cca 9.9 l/100 km Spotřeba (mimo město): cca 6.8 l/100 km

nebo je to jinak? díky za rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 06. čec 2011 20:23 #75921

• somath
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
syncro vypnout nende. leda oddělat kardan. Spotřeba podle mýho vzroste o cca 15 - 20%, ale záleží na stylu jízdy. Budeš vozit cca 50 - 60kg navíc no.
T4, 2.5TDi, 75kW, kombi 6míst
T4, 2.4 D (dodělané turbo), Multivan
+420 776 880 271 bude-li někdo něco potřebovat
ZRX 1100

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 06. čec 2011 20:45 #75927

• kobližek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
A horší převod. Si myslím :-k :-k
EXSilvervan T5 multivan
Caravelle 91 SYNCRO prodáno ZX6R 00 Nubira00 lpg Mrtvolka na vrakáči

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 13. čec 2011 21:28 #76304

• somath
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdarec, chtěl jsem se zeptat zda výměna nebo přinejmenším kontrola oleje v zadním difu je dobrej nápad.... Pokud ano, jakej olej prosím použít? Tuší někdo?
A propos, pokud by někdo měl informaci kde se nachází kontrolní otvor případně i nalévací otvor, jsem připraven tuto informaci na stopro využít... :D
P.S.: už jsem olej v zadním difu vyměnil.. :D :D
ZRX 1100

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 19. srp 2011 19:05 #78021

• somath
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Chlapi zdarvím, prosím ví někdo, zda jde použít kardan z verze 2,5i na 2,4D? A pokud by někdo o nějakém kardanu na prodej věděl, celkem je mi jedno stav, budu ho komplet repasovat, uložení, hardina a nechám ho vyvážit... :D děkuji
ZRX 1100

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 25. čen 2012 23:29 #99817

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Ahoj,

potreboval bych radu.
cca pred 2 mesici me obcas vybroval kardan.
Bylo to vzdy na dalnici a delalo to jednou za 14 dni vzdcky treba 10 vterin a pak zas 14 dni nic.
Pak zniceho nic mi prasknul ten prvni drzak ulozeni (pravdepodobne od tech vibraci ) vyosil se a prachovkou od kloubu mi to probrousilo nadrz.
Drzak jsem svaril v domeni ze vibrace byly kvuli naprasklemu drzaku ze bude klid.
Zacalo se to ale zhorsovat, a ted to vibruje uz i v nizssich otackach v zatezi i bez.
Jde to jakoby od prostredniho dilu a pri vibracich je slyset jemne cvakani jak od siciho stroje.
Dalsi co mi prijde zvlastni je, ze jsem mezi prachovkou a nadrzi mel asi 2mm takze jsem musel jednu stranu drzaku vypodlozit podlozkou, abych odklonil kloub od nadrze na cca 1cm.
Otazka zni : Co by to mohlo zpusobovat ? mam podezreni na kloub nebo ulozeni v drzaku.
a jak je mozne, ze mezi nadrzi a kloubem je tak malo mista, ze musim mit pod jednou stranou drzaku podlozku.
Drzak jsem svaril rovne nikde neni znamka nejakeho pokrouceni nebo deformace.
Ulozeni v drzaku neni utrzene, je docela napevno a jen jemne pruzi v te gume.

V patek odjizdim do rumunska a ukrajinu a nerad bych jel bez kardanu.

Prosim o radu. zda koupit ve VW novy kloub (resi mozna vybrace,ale ne polohu kardanu blizko k nadrzi)
,nebo koupit starsi predni dil kardanu a stary pak v klidu repasovat.

Diky za rady
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 26. čen 2012 23:53 #99853

• andula
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
V tom uložení v té gumě je ložistko, v jakém je stavu?
Než by jsi kupoval cokoliv na kardan na vrakáči nebo VW skus Kardan servis v Běchovicích 724104105, nechávám tam dělat kardany na nákladáky a jsem s nima velmi spokojen. Na to kolik je tam místa se ti ráno podívám. Špatný kříž poznáš když za něj vemeš a má vůli, vibrace mi většinou dělá špatné středové uložení- ložistko, nebo nevyváženost kardanu.
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 27. čen 2012 00:07 #99854

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Bohuzel pozde :?
Dneska rano jsem to rozebral byl uplně vymletej ten kloub.
Vyndal jsem predni dil kardanu, abych mohl jezdit a asi 3 hodiny jsem obvolaval vsechny certy,nikde skladem a nakonec sem zaplatil 2000zalohu v pruhonicich z castky 4000kc a zitra by měl dorazit.
O tom kardan servisu v bechovicich vim, jen mne to v tu chvili nenapadlo.
V patek odjizdime do rumunskejch karpat a na ukrajinu takze jsem nemel moc cas a bez kardanu bych nejel :P

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 27. čen 2012 00:15 #99855

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Ty vibrace byly opravdu hodne velky uz ke konci jak rikam prasknul mi kvuli nim vcera podruhy drzak.
Ten kloub byl fakt solidne vymletej a dneska co jsem jezdil bez prvniho dilu tak absolutne bez vybraci kdyby to bylo to ulozeni tak by snad vybrovalo jak se ted toci kardan od zadnich kol.
Kazdopadne budu doufat, ze zitra prijde za ty nekrestansky penize ten kloub a bude vsechno v pohode.
Doufam ze nebudu litovat pokud pojedu na dovolenou bez Cocka a najezdu :)

Ohledne toho kardan servisu alespon do budoucna az budu delat to ulozeni hadyspojku atd. tak tam u nich se daji koupit i tyhle dily za normalni penize ?

diky moc za rady

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 27. čen 2012 23:13 #99876

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Takze vyreseno !
Po tom co mi z VW prisel kloub, ktery mel uplne jiny pocet zubu na tisicihranu, jsem ho zase vratil a na doporuceni z kardanservisu jsem prolezl katalog Skodovek a uplne presne tam pasuje vnitrni kloub z poloosy na oktavii.
cena 1500kc

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 23. srp 2012 22:44 #102766

• Rob
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Hoši,
někde tady bylo info, kolik přesně a jakýho oleje dát do zadního difu. Dost mi hučí a aji mám pocit, že to auto dost brzdí (asi je to obojí dif), tak půjdu prvně po oleji, než po ložiskách, ale potřebuju zjistit, co se tam leje. nemůžu to zaboha najít.
Další, co mě zajímá a syncraři budou určo vědět, je jak pohnout s rychlostmi na 5ku - aktuálně mám na 5ku při 3000ot. asi 115 km/h a na 130 už to je cca 3300ot. a nechci to tak trápit, když mám budíky do 4000ot:-) Dá se u syncra vyměnit převodovka za jinou, případně tu 5-ku nějak upravit? Nebo nějaké jiné tipy?
Jo a ta viscospojka je rozebíratelná, respektive jde do ni nalít novej olej? (Rozebírat ji nemusím, jen někde vypustit a napustit).
Díky za info
d:_( d:_(
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 05. zář 2012 16:55 #103363

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
otazka: da sa niekde to ulozenie stredneho kardanu (ta gumovo-plechova cast v ktorej sa toci) kupit okrem VW? alebo da sa vymenit len to lozisko alebo treba cely ten kus?
T4 2.5i

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 12. zář 2012 23:45 #103756

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 53

vrsek napsal: Chtěl bych se sehnat když je T4 caravelle 75 kw syncro jakou má spotřebu? a dá se vypnout a zapnout syncro? když jej vypnu bude spotřeba jak u klasické dvojkolky 75kw? Spotřeba (kombinovaná): cca 7.9 l/100 km Spotřeba (město): cca 9.9 l/100 km Spotřeba (mimo město): cca 6.8 l/100 km

nebo je to jinak? díky za rady

Já měl spotřebu na Caravelle cca 7,9l převážně ve městě- podle polodotu. Pokud by byl zadní náhon čistě teoreticky odpojitelný, spotřeba může klesnout jen velmi neznatelně a to jen vyřazením odporu viskospojky v zatáčkách. Ostatní odpory v ložiskách a soukolí zadního diferáku zůstávají, váha kterou vozíš navíc proti dvojkolce zůstává. Podle mě žádné úspory paliva odpojením zadního náhonu nelze dosáhnout.
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 31. říj 2012 12:13 #106300

Mužete mi někdo poradit????Přestává mi fungovat spojka na syncru.Při zátěži na zadek mi nefunguje vubec a nová je strašně drahá(50tisíc).Děkuji za každou radu.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 02. lis 2012 12:47 #106434

Ahoj, jsem tu nový. Mám T4 2,4D Syncro a mám špatné klouby na pravé zadní poloose. Jelikož nová poloosa vyjde na cca 13 000,- (alespoň mi to bylo řečeno v servisu) Tak bych se rád zeptal zda nemá někdo zkušenost zda se poloosa nedá nějakým způsobem zrepasovat, nebo někde sehnat za příznivější cenu. Nebo zda se nedají použít klouby z přední poloosy, atd?
Díky moc za jakoukoliv radu.

Vygenerováno za 0.218 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/