Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 17. led 2014 19:01 #133347

• samotar
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
Zdravim, při jízdě na neutrál se mi ozívají tupé rány od zadku nic není volné krom překrytí spoje kardanu, ale nevim zda to může bít ono máte někdo zkušenost. Dík
T4 Syncro multivan westfalia

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 10. úno 2014 18:56 #134989

• Rauco
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Pánové, mohl bych nacpat uzávěrku diferenciálu z TDi do benzínu?

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 10. úno 2014 19:01 #134990

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 71
Musel by jsi podle tabulky prevodovych pomeru aby ti to neodeslo

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 11. úno 2014 17:31 #135063

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 30
Samotnou uzávěrku ano.

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 11. úno 2014 18:00 #135064

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 71
Zalezi co pod pojmem uzaverka je mysleno

Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 21. úno 2014 14:44 #135758

• Rauco
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Myslel jsem to, kvůli čemu se odvalují stejně obě kola. Pokud se nepletu u offů se tomu říká špéra. Jestli se to vůbec dá vymontovat z deferenciálu, nebo mi nezbejvá nic jiného než sehnat diferenciál se špérou a hodící se k moji spojce

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 28. bře 2014 22:07 #137780

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Ahoj lidi hledal jsem jak se sundá visco spojka z diferencialu, ale nenasel jsem to.
Můžete mi poradit či hodit odkaz díky.
Dal jsem na auto dal diferencial s uzaverou, a chtel bych na nej dat svojí visco.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Naposledy změněno: od dins..

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 28. bře 2014 22:58 #137781

• Bia
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?t=4490#pT4 ">viewtopic.php?t=4490#pT4<!-- l --> Wiki - NÁPRAVA ZADNÍ + SYNCRO

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 30. bře 2014 08:20 #137819

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Tak visco vyměněna a spokojenost.
Jen mě překvapilo že VISCO se můžou chovat jinak.
Divil jsem se, že někomu zapíná až se protočí přední kola jakoby škubnutím.
Naštěstí moje zabírá krásně plynule.
Jen ještě nechápu proč lidi říkají že neprotočí kolo, aby jako klouzla ta spojka. Na koupené to šlo s odporem na mé to jde jen velkou silou.
Jak se zničí VISCO to abych se tomu vyhnul?
A ještě k volnoběžce proč je tam v tom diferenciálu vím že kvůli ABS, ale proč?
Vždyť na audi Quattro s torsen taky není žádná volnoběžka. A občas to na sněhu využiji
když mi ABS prodlužuje brzdění tak tam vrazím jedničku a ono se to popere a významně auto zbrzdí díky tomu že se snaží všechny kola odvalovat stejně.
Na Caravelle mi toto nefunguje až tak dobře a myslím, že je to právě volnoběžkou.
Může se něco stát volnoběžce když jí na trvale zasněženým povrchu budu odstavovat? (stačí do jí pustit totiž jen 12V :) )
Skoda M Rapid 136

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 01. dub 2014 07:21 #137964

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Jdou vymenit loziska na pruznem ulozeni kardanu? Myslim si ze ony mi huci pri jizde.
Skoda M Rapid 136

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 28. čec 2014 14:08 #142492

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Tak jsem se dostal k tomu abych vymenil loziska na uložení kardanu. Koupil jsem k tomu na pokus náhradní kardan.
Příruba kloubu sla dolu z kakrdanu celkem OK +- silou byla necim zalepena ci co.
Gumové lůžko s vnejším plechem jsem stahnul pomoci WD-40 a viklavym tahem.
Ale nevim je jak sundat To lozisko abych neponicil ty misky co na nem centruji to gumove luzko s plechem.
Lozisko je FAG 577121B (original) na internetu jsem nasel ze se da vymenit za SKF 63006 2RS cca 500,- Kč
muze mi to nekdo prosim potvrdit?

pak přihodím foto rozborky, když by se někdo pouštěl do boje s hlukem u syncra jako ja :-).

Dins.
PS : ach jo si tu pisu sam ze sebou.
Skoda M Rapid 136

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 28. čec 2014 16:02 #142499

Ahoj ložiska mužeš koupit jine na auto stačí vědět čísla a tip a rozměry a je to vijde to levněji .
VW Caravelle 2,5 TDI 96 KW
VW Golf III 1,9 TD 55KW
Yuky Relly2 50

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 29. čec 2014 11:52 #142522

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
jj vim ale nevim jaky typ loziska asi jedno kuchnu.

rozmer je 30-55-19
Skoda M Rapid 136

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 30. čec 2014 07:04 #142544

• aaamilan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 19
Ahoj ložiska na kardanu jsem taky měnil. Nejprve jsem to nechal dělat v praze i s vyvážením, ale potom co se mi hučení opět vrátilo, tak už jsem si to měnil doma. To ložisko stáhneš klasickým třírameným stahovákem, akorát na středovej šroub musíš dát kus truby jako nástavec a nebo to dej pod lis jestli máš možnost. Nové ložisko jsem zase přez přípravek natloukl, Jen musíš dávat pozor aby sis ho dobře nasadil a nerval to tam našikmo. Ložisko jsem koupil v krámě kde to prodávají, jen jsem koupil "lepší" co mi doporučili. Ty plíšky na ložisku jsou jen pouzdra aby drželi v té gumě. Stačí šroubovák a kladívko a potukávat po obvodu kolem dokola. Co myslíš tím typ ložiska? Je to kuličkové kožisko. Aspon já ho tam měl:-) Doma v počítači mám myslím i fotky jak jsem to měnil a co jsem tam dával za ložisko. Tak pokud budeš chtít tak mi napiš sz a já by ti to poslal. Práci zdar:-)
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Naposledy změněno: od aaamilan.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 30. čec 2014 07:21 #142545

• aaamilan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 19
Ještě jsem chtěl napsat, že mi už funguje 4x4 i když couvám, což mě do teď nefungovalo. Je fakt že, už mi to zase nejde:-D, ale už vím čím to je. Zezadu jak je ten podtlak, tak na něm je tyčka z kroužkem a ta byla vypadnutá z hřídele. Tak jsme vyndali šroub zespoda nasadili vydličku a navlíknuli podtlak. Potom následoval rozjezd a huurá funguje. Po týdnu ježdění mě zase ta plastová tyčka vyskočila. Jen nevím proč? zajistit se tam nedá, tak mě jen napadá jestli není ten kroužek vyčvachtaný a má velkoou vůli a pořídí zezhora vyklouznout. Nevíte někdo?
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Vygenerováno za 0.211 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/