Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 09. zář 2009 09:54 #23060

  • andula
  • Avatar uživatele andula
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1654
  • Obdržená poděkování 0
Aleši nejsem si jistý že to je běžný silikonový olej, zkusil bych busaře ze Sobína...myslím že kdysi něco psali o opravách a plnění viskospojek na T3.
http://www.vwbusforum.net/viewtopic.php?t=3044
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 18. říj 2009 11:51 #25441

ako vlastne fukguje ta visko spojka? jedno mi neni jasne ze ci predne koleso zacne hrabat a zadny nahon sa zapne a ostane zapnuty aj ked koleso predne prestane hrabat?
predam diely na T4 2,4D 57kW LONG AAB

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 19. říj 2009 11:43 #25475

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Již to tu je popsané, ale pro jistotu. Viskospojka je klec s lamelami do které je vsunuta tyč také s lamelami tak že lamely jsou vedle sebe střídavě z klece a z tyče, celé toto je utěsněno a naplněno silikonovým olejem. když je silikonový olej chladný, je spojka rozpojena, a když dojde k zahřátí vlivem tření lamel o sebe tak se olej zahřeje a lamely se spojí a tím je spojena i spojka, po ochlazení oleje dojde k rozpojení spojky. Druh oleje který se do spojek používá je tajemství lidí kteří spojky opravuji a bohužel se mě nepodařilo to z nich vylámat, ale mám informaci že viskospojka na T4 je stejně jednoduše opravitelná jako na T3 jen je třeba použít ten vhodný olej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 05. lis 2009 23:41 #27260

  • passy
  • Avatar uživatele passy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
ahoj,
jaky typ oleje se dava do zadniho diferaku u syncra a jak se meri spravne mnozstvi?
v etce jsem nasel jen odkaz na dilenskou prirucku.

do passata jsem daval castrol differential saf-x sae 75w-140 a lil se az po hranu plniciho otvoru.

dekuju, doufam, ze to nekdo bude vedet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 15. lis 2009 19:03 #27836

Ahoj prosil bych Vás moc o radu mám transportéra T4 syncro 2,4D rok 98. Dnes se mi stalo to že jsem zapadl, zapínám pohon 4x4 povytažením knoflíku pod ovládáním topení mám tam 3 kontrolky ( diody).Když ten knoflík vytáhnu a chci zapnout pohon 4x4 rožne se mi jen kontrolka zadního diferencialu. Nerožne se mi kontrolka předního diferenciálu a mezinápravového diferenciálu.A tímto vás prosím o radu roč se mi kontrolky nerožnou a kde popřípadě může být závada.Děkuji za rady Lukáš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 15. lis 2009 19:09 #27837

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Tím knoflíkem jsi nezapínal 4x4, ale mechanickou uzávěrku diferenciálu a ta jedna dioda je v pořádku. Pohon 4x4 máš automaticky spínaný při prokluzu předních kol, potom se síla přenáší na obě nápravy v závislosti na podmínkách ;) .
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 15. lis 2009 19:18 #27838

Rozumím ale proč z ničeho nic se mi nerožnou ty zbylé dvě diody (kontrolky). Před měsícem kdy jsem knoflík použil se mi rožli zbylé dvě kontrolky.
Normálně na bahně mě hrabou dvě kola 1 přední a 1 zadní jako by 50/50 když zapnu knoflík tak mi hrabaly i zbylé dvě kola takže všechny. Ale tet ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 09. pro 2009 20:40 #29954

T4 mají zapojenou jen 1 kontrolku a to zadní difr.Tak předek a prostředek nemůže svítit protože tam není co sepnout.Tuhle krabičku s kontrolkama cpou do všech VW a Audi snad od války tak to neřež.A to jak hrabou kola taky záleží jestli máš EDS a uzávěrku zadku.A potom jak si auto lehlo.Na rovině s uzávěrkou hrabou tři kola a s EDS všechny ale záleží jak se šlape na plyn.Pak EDS přibržďuje kolo s nejmenším odporem.Já si ABS někdy vypínám když jezdím v závějích a hlubokém sněhu aby mě to nezastavovalo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 13. pro 2009 19:33 #30331

a jak si vypínáš ABS taky bych si ho někdy vypnul

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 06. led 2010 19:33 #32706

Přerušíš napájení ABS a pak se rozvítí kontrolka a víš že je vypnutý.Tan kabel si musíš najít je hodně verzí podle roku výroby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 29. led 2010 23:10 #34892

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Něco málo informací o rozdělení pohonu všech kol na stálý pohon všech kol a pohon všech kol s přiřaditelnou druhou nápravou,tj. automaticky, nebo manuálně. ;) D:_)7

naskenováno ze SVĚTA MOTORŮ 45/2008
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:
Poděkovali: Mrož

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 29. led 2010 23:13 #34893

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
A jeste jeden jen pro info ;)

naskenováno ze SVĚTA MOTORŮ 45/2008
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 30. led 2010 07:51 #34902

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53

lukas513 napsal: Rozumím ale proč z ničeho nic se mi nerožnou ty zbylé dvě diody (kontrolky). Před měsícem kdy jsem knoflík použil se mi rožli zbylé dvě kontrolky.
Normálně na bahně mě hrabou dvě kola 1 přední a 1 zadní jako by 50/50 když zapnu knoflík tak mi hrabaly i zbylé dvě kola takže všechny. Ale tet ne.



Měl jsem kdysi passata syncro, hranatej typ, ročník už nevím. Pokud si matně pamatuju. tím knoflíkem jsem ve dvou polohách ovládal uzávěrku zadního a mezinápravového diferenciálu a to pneumaticky. Kontrolky se rožly až v okamžiku, kdy se diferák zavřel, spínač kontrolky byl přímo u něj. Takže ta závada (pokud je to stejný systém) může být v hadičkách ovládání, nebo zatuhlé páce uzávěrky (tlak v pneu systemu nemá sílu s tím pohnout) :-k Jo a taky to občas zapadlo, až když jsem popojel.
Ale je to dlouho, třeba už to máš vyřešené :?:
Podle toho co popisuješ jsem měl to samé, na bahně hrabalo 1 přední a 1 zadní. Já bych to nazval stálým pohonem všech kol přes 3diferenciály :lol:
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 13. úno 2010 21:18 #36327

Ahoj kluci,
jsem tu nový. A potřebuji mnoho rad.
Koupil jsem si Multivana syncro 2,5tdi 75kw, rv 5/99.
Pročítal jsem si tu co jsem mohl ale nenašel jsem nic co by mi nějak výrazně pomohlo.
Mám otázku ohledně zadní uzávěrky. Na zadním diffu mám nějaký olektrický motorek. ale v autě mám nějaký doplňkový tunel a tím pádem tam nemám ovládání k té zadní uzávěrce, kterou si myslím, že to má. Přidávám foto zadního diffu, jestli někdo z Vás dokáže říct jestli je tohle zadní uzávěrka a jestli mám někde hledat dráty které ji budou ovládat nebo ne.

Díky za rady.

K
tel 608333403
VW 2,5tdi T4 multivan syncro 99, VW Caddy MK1 1,9TD 86, VW Golf IV kombi 4monition 00, a hodně moc Land Roverů
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SYNCRO - KARDAN - ULOŽENÍ 14. úno 2010 00:27 #36357

na tohle ti odpoví na 100% Marek Mindl
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.224 sekund

Login