Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 12. bře 2018 23:04 #182879

• Bosna
  • Avatar uživatele Bosna Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Přečetl jsem asi milion příspěvků a celém internetu a na stovkách diskuzí a tady jsou návody:
Názor 1.---nic neřeš a odvzdušni to od nejvzdálenějšího kola po nejbližší.
Názor 2.---ten samej ,ale musíš zapnout zapalování.
Názor 3.---ten samej ,ale musíš mít nastartováno.
Názor 4.---Jedině přes VAG.
Názor 5.---s nastartovaným motorem a potom projet po kluzkém povrchu a prudce zabrzdit,ABS si to srovná.
Názor 6.---nastartovat,vypnout všechny spotřebiče a nastavit přes VAG.
Názor 7.---odpojit baterii a stejně jako názor 1.
Názor 8.---zvednout všechny kola do vzduchu a .......dál jsem to už nečetl.

O co mi jde? Po prasknutí trubky a následné opravě a odvzdušnění mě přibržďují všechna kola,někdy to samo odbrzdí,někdy podupu pedál a ono se to skoro odbrzdí,někdy dupnu párkrát na plno a couvnu a odbrzdí se to.Je to na prášky.
Jo a je to 1999 ACV Syncro s ABS. Jestli mi někdo poradí co s tím ,budu vděčný.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 13. bře 2018 09:28 #182881

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Názor 1 .. ja bych to udělal opačně. Od nejbližšího a postupně k nejvdálenějšímu. Obráceně mi to přijde jako nesmysl protože pokud budeš odvzdušnovat zadní brzdu a v přední bude vzduch tak ti to bude donekonečna vracet kapalinu do nádobky a stále zavzdušnovat. Já jdu vždycky od nejbližšího k vzdálenějším a prvně stejně udělám to že malým čerpadýlkem naplním přez odvzdušnovák kaplinou dokud nemám plnou nádobku Tu pak odsaju a naplním nově . Pak odvzdušnuju uplně minimálně.
Nezdá se mi ale že by vzduch v soustavě udělal to že to zabrzdí... to to spíš nebrzdí vubec a pedál pruží.

Tenhle případ co to dělá tobě mi dělal ford transit... Po výměně kapaliny problém přestal .Postupně jsme odsáli ze všech brzzd kapalinu čerpadýlkem a pak ji tam znova napumpovali. šel z toho hroznej bordel a pak najednou vše fungovalo. Nevím co se tam tehdy odehrálo.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG

Naposledy změněno: od mape33.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 13. bře 2018 11:02 #182886

• Rebelant
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 109
Na starých "jebkách" když dělám brzdy začínám vždy od nejvzdálenějšího "prasátka" od hl. pumpy. Doporučuji však vypustit veškerou kapalinu a dát novou - je pravdou, že je kolikrát úplně černá, plná humusu a také že odvzdušňovací šrouby bývají fest zarostlé. I výrobce aut doporučuje určitý cyklus výměny. Zkoušel jsem i rozdíly zda odvzdušňovat s nastartovaným motorem kvůli posilovači a i bez něj, ale rozdíl jsem zpravidla nenašel.
Ride to live, live to ride
VW T4 1,9 TD 2001 - bohužel, už neaktivní :(
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
a další :-o

Naposledy změněno: od Rebelant.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 13. bře 2018 19:09 #182902

• Bosna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Díky za odpovědi,dnes jsem se dozvěděl že je nejlepší to odvzdušnit odsávačkou tak to zkusím,a pro jistotu nechám celou dobu nastartováno.
T4 multivan syncro 99

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 14. bře 2018 10:39 #182917

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Já nějak nevidím souvislost s tím jestli to bude nastartovaný nebo ne. Brzdy musí jít odvzdusnit normálně jako každé jiné brzdy...
Navíc si teda nemyslím že by pribrzdovani dělal vzduch v soustavě. To spíš vidím na problém na hlavní brzdové pumpě... Nepouští kapalinu zpět do nádobky při odbrzdění. To může dělat právě i nějaká necistota.Jednotka ABS je za normálního stavu zcela normálně průchozí.
Teď ó víkendu jsem zrovna dělal na mým autě zadní brzdy. Před odmontování třmenů jsem odsal kapalinu z nádobky a pak při montáži jsem čerpadlem přez ovzdusnovak normálně plnil nádobku postupně z každého kola ... Pak na dvě šlápnutí zkusmo odvzdusnil a dolil a hotovo. Auto brzdí kapalina nová v cele soustavě.

Naposledy změněno: od mape33.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 14. bře 2018 19:12 #182929

• Bosna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
to Mape 33,myslíš odvzdušňováky na prasátkách? od zadních po přední? a bez nastartování a je to s ABS?
T4 multivan syncro 99

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 14. bře 2018 21:24 #182937

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
No normálně přez odvzdušnováky na brzdach..... mám abs a dělal jsem to bez nastartování.....já mám T5 to se moc lišit nebude.
Já nějak nevím na co se ptáš...Jsem myslel že jsem to popsal dostatečně. A nedělal jsem to poprvé takhle.

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 16. bře 2018 21:30 #182986

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
Jednou jsem se setkal s podobným problémem - po opravě brzd začalo auto přibržďovat - obešlo více mechaniků - jednotka ABS byla opravovaná - vodiče byly přímo napájené do desky elektroniky - všechno pořád ukazovalo na ABS . Pak jsem si všiml , že je podtlak. hrnec zlitý od brzdové kapaliny .
Resumé bylo , že kapalina rozežrala podlak. - respektive opěrnou část pružiny v membráně a standartní podtlak tahal za membránu a přibržďoval až do úplného zastavení .
Když jsem zjišťoval příčinu , tak jsem odpojil podtlak do " hrnce " trubku utěsnit a auto přestalo přibržďovat .
Takže za pokus to stojí .

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 16. bře 2018 22:04 #182988

• Bosna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Jjirko to zkusím,Díky.
T4 multivan syncro 99

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 17. bře 2018 11:53 #182998

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 43
Hele ja mam vzdycky velkej vitr delat brzdy na svem syncru T4 98 modl 99. Opravdu to dela to ze po zasahu do hydraulickeho obvodu pribrzduje. Uzil jsem si s ti sve nez jsem to vychytal. Dela to ABS.
Ja pri vymemene kapaliny na aute co ma cernou i nadobku tu nadobku odsaju a sundavam pri tom davam velky pozor aby diry na brzd valci byly zaplaveny. Vycistim arvou a horkou vodou varici, vysusim nasadim doplnim.
Pri odvzdusneni postupuju tak ze mam vzdy zapnute zapalovani nadobku tlakuju pres vicko s ventilkem povolim odvzdusnovak ( od nejvzdalenejsiho) necham utect bubliny. Pak uz jednou ci dvakrat slapnu pro jistotu. Jeste pri zkusebni jizde dam ABS zabrat tak 2 az 4. A pak se dam na modleni aby to nepribrzdovalo.
Jednou ze zacatku jsem zkousel aby to povolilo samo a nepovolilo n dalnici 5k od baraku jsem musel pod auto povolit odvzdusnovsky a odpustit tlak a dojet bez brzd.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136
Poděkovali: Bosna

Naposledy změněno: od dins..

Odvzdušnění brzd s ABS---už mě to se...e. 17. bře 2018 12:55 #182999

• Bosna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
dins. díky to je přesně můj případ,auta máme cca stejné,tak to tak zkusím. Ještě potřebuju zjistit průměr trubek,nikde jsem to zatim nenašel.
T4 multivan syncro 99

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.213 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/