Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Brzdy-brzdí pouze jedno kolo

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 12. dub 2019 23:32 #191633

• josstudio
  • Uživatel
Ahoj lidi. Prosím o radu, T4 Multivan bez ABS, 93". Nové destičky, brzdič se hýbe vypadá dobře, ale přesto brzdí pouze jedno kolo. Neřešil někdo? Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 13. dub 2019 12:25 #191642

• Viky_CZ
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Kdo by to resil? Brzdy jsou pro sraby.

... kdy jsi naposled menil brzdovku?
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 13. dub 2019 12:33 #191643

• josstudio
  • Uživatel
:) :) :) To je pravda s tímhle když nedobrzdím na křižovatce tak tu Fabii prostě přejedu a jedu dál :lol: :lol: Koupil jsem to nedávno, dělal jsem komplet repas předku i zadku (čepy, ramena, tlumiče, desky, kotouče atd.) Brzdovku se chystám, ale jedno kolo jde normálně do šmejru a druhý ani hovno. Na týhle straně nebyl ani oježděnej kotouč akže dlouhodbě nebrzdilo. Když jsem měnil desky tak píst v brzdiči šel poměrně dobře zamačknout. Zkusím koupit opravdou sadu i spístem a uvidím.
Poslední úprava: 13. dub 2019 13:05 od josstudio.

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 13. dub 2019 13:17 #191644

• Mek
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Nevím jak to má T4 ale u T5 jem měl zatuhlej pístek na třmenu takže v podstatě brzdila jenom jedna deska
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128kW

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 13. dub 2019 13:20 #191645

• josstudio
  • Uživatel
Díky za radu, taky si myslím že bude problém v třmenu. Mrknu na to udělám co je potřeba pak sem hodím výsledek :)

Brzdy-brzdí pouze jedno kolo 20. dub 2019 00:14 #191720

• josstudio
  • Uživatel
Takže přidávám progres pro budoucí generace :) Co jsem udělal, repas brzdového třmene (výměna pístu a těsnění) stále brzdí sotva jedno kolo. Repas hlavního brzdového válce (těsnění, gumičky) brzdí lépe ale pořád jedno kolo mnohem více. Výměna brzdovky a ovzdušnení brzd. Stále auto téměř nebrzdí. Pedál se neprošlapuje ale je trochu gumový. Ještě budu měnit kotouče, sice nemají asi s tímto problémem nic společného ale bylo to stejně v plánu. Nevím jestli tyhle auta brzdí takhle mizerně standardně. Ale jakožto člověk co si dělá na autech vše sám už desítky let, mi příjde že na tak velké písty ve třmenech a poměrně dlouhé brzdové vedení, je hlavní brzdový válec srašně malý. Takže jdu řešit dál brzdy, a dokud to auto prostě nebude brzidt tak jak si představuji, nikdy to nevzdám :cheer: :cheer:
Vygenerováno za 0.175 sekund

Login