Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály?

Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály? 27. čec 2019 06:53 #193563

• mertas
  • Uživatel
Ahoj,
po 8 letech jsou původní alu disky na T5 tak oloupané, že potřebuju novou sadu. Navíc už nechci stále přezouvat gumy a mít sady 2.

1. DOTAZ
Dají se původní kola přelakovat? Dělá to nějaká firma?

2. DOTAZ
Často slýcháme, že neoriginální kola v cenách 3-5000 za kus jsou měkká a stačí najet na obrubník a deformují se.
Líbí se mi originální i.imgur.com/3R1KcyE.png, ale jejich cena za 1 ks je 14.500 Kč. Má někdo zkušenost s tím, že je opravdu zásadní rozdíl v kvalitě a neoriginály nejsou držáky?

díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re:Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály? 27. čec 2019 07:06 #193564

• Djgas
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Taky jsem měl oloupane litaky,v HK je firma co dela komaxit a piskuje,zabývá se i koly na ne dela extra 2-vrstvy lak všechny odstíny RAL včetně matu a vypadají opravdu skvěle,za týden mají hotovo,samozřejmě jim je musíš dodat vyzute.
www.komaxit.wz.cz/cenik.html
Následující uživatel poděkoval: mertas

Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály? 27. čec 2019 09:52 #193566

• barbořina
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
S náhradou neporadím tam nemám zkušenosti, co vím je, že komaxit pokud je dobře udělaný funguje. Lakovny na komaxit jsou po celé republice, stačí najít nějakou která neoj.bavá, očistí, opískuje a kvalitně vypálí barvu. Pak originální disky dostanou úplně jiný vzhled.
Pravda je, že to něco stojí...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály? 27. čec 2019 20:35 #193572

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Renovace disku dela kdekdo... komaxit ma jednu vadu - stary hlinik ma tendenci byt porovaty a komaxit na tom ma tendence delat bubliny a loupat se. Sam jsem to na jednech discich zazil, takze jsem je znovu piskoval a tentokrat nechal normalne nalakovat. Vydrzelo to dalsich dobre 5 let, ale samozreje se to zacne loupat kolem sroubu, ventilku atd. kde se to odira pri prezouvani pneu apod. Jezdil jsem s nimi i v zime. Cena, dnes uz bude trochu vyssi, ale tusim piskovani 4 disku stalo kolem 1000,- a lak byl za dekuju od kamarada, nicmene necekal bych ze za to lakyrnik bude chtit nejaky extra ranec, pokud nebudes punklich na nejakou tu nerovnost apod.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Následující uživatel poděkoval: mape33

Kvalitní originální ALU nebo měkké levné neoriginály? 28. čec 2019 17:47 #193586

• Mek
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Nechal jsem si repasovat 20. Správný postup chemické odstranění barvy, 2 vrstvy práškové barvy a pak bezbarvý vrchní lak. Pískování délá hrubý podklad a není 110% záruka odstranění veškeré barvy právě v různých záhybech. Cena cca 7500,-
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128kW
Poslední úprava: 28. čec 2019 17:48 od Mek.
Vygenerováno za 0.211 sekund

Login