Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 23. lis 2020 21:34 #200037

Ahoj, mel jsem problem se spatnym ucinkem brzd. Vymenil jsem kompletne na vsech 4 kolech kotouce i desticky, mam novy zatezovak, ktery jsem natvrdo dal na maximum.
Mam ABS. Pred rokem vymeneny brzdovy valec. Ale mam proste problem, ze zadni brzdy vubec nebrzdej, jen lehce. Kapalina se nikde neztraci a rucka funguje. Vzadu mam
kotouce. Pri odvzdusneni tece na zadnich kolech trochu kapaliny. Pokud to zvednu a tocim kolem tak pri seslapnuti brzdy je citit, ze kolo se toci o trochu hur ale rukou ho p
proste otocim. Co muze byt za problem? ABS jednotka? Jsou tam na ni takovy imbusovy srouby - regluje se tim neco?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 23. lis 2020 23:10 #200040

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Treba pohľadať na fóre. Už tu bola taká kombinácia ABS a zatežovák. Čo to je za model, ročník ...?
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 24. lis 2020 06:58 #200041

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 50
K cemu je na ABS zatezovak? Zatezovak slouzi aby se nezablokovaly zadni kola tim ze do nich nepusti plny vykon . A ABS je rekl bych modernejsi verze Zatezovaku. Na zadnym autec co ma ABS jsem zatim nevidel zatezovak. Zkontroloval bych vybavu podle VIN a zjistil jestli nekdo nedodelaval ABS.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 24. lis 2020 17:00 #200046

Ahoj diky. No hledal jsem ale nenasel. je to 1993 81Kw benzin.

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 24. lis 2020 17:01 #200047

Mejde o to, na te ABS kostcse jsou takovt imbusovy srouby. Jsou tam k necemu?

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 24. lis 2020 18:12 #200049

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 50
Stourat se do kostky ABS je to posledni co bych si troufnul. U mega starých hadic se občas stalo že vevnitř nabopnaly a nepouštěly.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 25. lis 2020 00:17 #200056

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Presne tak. Hadice nemusia byť ani popraskané zvonku a zvnútra môžu byť už pripchaté. Zvnútra je otvor len snáď 2mm, takže netreba veľa, aby sa upchal.
A vzadu sú kotúčové brzdy alebo bubny? Lebo ak je ABS na aute, tak je zatežovák logicky zbytočný. Ale mohol byť u niektorých modelov, lebo ak sa vypne ABS v dôsledku poškodenia čidla, kábla, RJ, slabej batérie, potom auto brzdí ako ostatné autá bez ABS. Vtedy sa zatežovák zíde.

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 30. lis 2020 12:03 #200122

Přidám svou trošku do mlýna, STK mi odhalila nebrzdící LZ kolo, rozhýbával se zátěžák, ale kolo stále nic. Na T4wiki jsem našel návod jak ho rozložit na prvočinitele, vyčistit a složit. Uvnitř jsou dvapístky, které "omezují" průtok, a jeden i přes bezvadnou funkci páky byl stále přivřenej. Pokus o rozebrání selhal, vzteky jsem s ním párkrát švihnul o svěrák, a pístek povolil... Propláchnout chemií na povolování zarezlých šroubů, nakonsc přes noc WD40, a vypadá to, že závada je odstraněna.. Takže nebát se ho poklepat, a třeba povolí..
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> vstřiky 75 kW + jednotka 65Kw s chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with www.mhdcz.cz
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 10. led 2021 16:40 #200669

Lama dotaz, čim víc auto naložim, fim víc by měl zadek brzdit, že? Nebo je to naopak? Se v tom nějak ztrácím :-D
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> vstřiky 75 kW + jednotka 65Kw s chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with www.mhdcz.cz

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 13. led 2021 21:33 #200695

no jasný jak se zadek zatíží musí brzdit víc,naopak když je lehčí tak se omezí tlak aby se neblokovaly zadní kola
Poděkovali: espaňol

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 14. led 2021 08:21 #200705

Děkuji za potvrzení, sice jsem to tak nějak odhadnul, ale jak jsem se v tom pitval, tak jsem se do toho total zamotal....

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 14. led 2021 10:34 #200706

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Ja by som dal ten zaťažovák radšej nový. Môj bol zvnútra vyhnitý, založill som "taliansky" LPR za 27€ a hneď to začalo fungovať. Ak si ho mal už raz chytený, tak o rok ho budeš vyberať znovu.
Ani ja však nemám záruku, že toho taliana nebudem o rok meniť. Výmena nie je ťažká, ale kvôli vytekajúcej brzdovke dosť nepríjemná.
Kvôli takýmto výmenám mám záslepky zo starých hadičiek, kde som odrezal koncovky a dnu dal samorezky na silikón alebo lepidlo. Podobne mám urobené záslepky z trubiek.
To len pre inšpiráciu

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Nebrzdi zadni kola, zatezovak na maximu a vymeneny ale nepomohlo. Mam ABS 14. led 2021 11:24 #200707

Ve finále můj skončil na operačním stole, a dal jsem jinej, origi z jednoho vraku co tu mám.. funguje, a to je hlavní, jen jsem si ho rozhodil, jak jsem ho prohejbával, tak proto jsem řešil váhuxúčinek brzd...

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.236 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/