Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Brzdové potrubí

Brzdové potrubí 16. dub 2021 20:48 #201937

  • Daniel_M
  • Avatar uživatele Daniel_M Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý večer všem,

chystám se kompletně vyměnit brzdové potrubí na své T4, jelikož je původní a na hodně místech dost zasažené korozí.
Rád bych se zeptal na vaše rady a zkušenosti, kde a popřípadě jakým způsobem shánět, jestli se dají někde sehnat již hotové, či jestli vyrábět z metráže.
Jedná se o model Caravelle long s ABS, rokem výroby 1992 a motorem 2.4D AAB 57kW.

Ty samé otázky mám k palivovým hadicím, také je potřebuji komplet vyměnit - jen nevím, zda vytvářet nové téma, či se rovnou zeptat zde.

Předem díky za odpovědi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Daniel_M.

Brzdové potrubí 16. dub 2021 21:06 #201938

Vyráběl jsem normálně z metráže a mám to tak přes 5let - bez jediného problému.
Pokud se dobře povolí všechny holendry tak pak už je to brnkačka.
Hodně štěstí....
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 17. dub 2021 23:19 #201957

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
Ja som tiež dával z metráže medené, ale len na zadnú nápravu. Vpredu mám ešte OK. Najhoršie som to mal za nádržou. Takisto aj brzdové hadičky, hoci z vonku vyzerali v poriadku, zvnútra mali už len maličkú dierku. Boli napuchreté.
Je to v pohode, len treba dopredu porozmýšľať, ako si to poohýbať, lebo na niektorých miestach to treba robiť namieste. Ja som začal odzadu poza nádrž, hore k brzdovému válcu. Tam je najhoršie to ohýbanie, ak to chceš urobiť pekne. Tie spojky za nádržou som nedával , ťahal som v kuse až ku zadnej náprave.
Marí sa mi, že som videl takú malú ohýbačku, ako kliešte, niekde na Aliexprese. Tá by dosť pomohla.
Ešte pripomeniem, že meď tiež oxiduje a ja som to ošetril so sprejom s ochranou na podvozok, ale aj tak to zozelenalo. Tak treba niečo na ľahké kovy alebo epoxidový lak? V domácnosti pomáha postriekať medené predmety lakom na vlasy. Na aute neviem, či by to vydržalo.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 18. dub 2021 09:39 #201960

Na ochranu medených trubiek som použil Brunox Epoxy a strekol normalnym akrylatovym sprayom, aby to vypadalo ako original(na niektorych STK to neradi vidia) Dokial mate dobru pertlovacku, tak sa to robi z ocelovych trubiek a s ohybackou. Ja som napriklad vyrabal prednu brzdovu trubku pocas cesty na trajekt pred Doverom na ceste. Kedze som nemal material,zastal som pri autoservise,kupil meter trubky,pozical pertlovacku a vyrobil a vymenil. Odteraz nosim trubky,aj pertlovacku so sebou. A keď sa nedavaju oceľové, tak tie "medene" su vlastne bronzove(nieje to čistá meď, ale zliatina)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 21. dub 2021 17:56 #201989

  • Daniel_M
  • Avatar uživatele Daniel_M Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Děkuji za rady, použiju tedy měděné trubky v metráži. Doporučíte mi nějaké slušné nářadí - pertlovačku a ohýbačku?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 21. dub 2021 23:11 #201998

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
Napr. tu, treba vybrať asi podľa ceny. Tieto zo skladu v Poľsku by boli za týždeň

www.aliexpress.com/item/1005002094535812...233564%2316062%23556

Ja tú ohýbačku zatiaľ nemám. Trubky som ohýbal pred rokmi paľcami
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Duke.

Brzdové potrubí 22. dub 2021 13:37 #202010

Přesně....
Já to tehdy taky dělal na rychlo a bez ohýbačky. Koupil v přibližné délce potrubí i s holendry a tvaroval rukama až na autě. Skončil jsem pak u brzdovýho válce s rezervou nějakých 15cm a tak se udělali 2 otočky kolem topora kladiva a přišruboval do válce. Co to už takhle najezdilo kilometrů....
Není třeba v tom hledat vědu, není to atomová fyzika.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 23. dub 2021 21:03 #202020

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Ten zeleny oxid na medenych trubkach, ktery se dneska uz skoro nedela, protoze to ma k ciste medi daleko, byl prave nejlepsi ochrana te medi..
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Brzdové potrubí 28. úno 2023 18:29 #208508

Předpokládám, že zadní pertlování jsi udělal ve svěráku v dílně a pak jsi to provlékl pod nádrží. Ale jak se ti ty trubky
podařilo napertlovat v motorovém prostoru u hlavního válce? Ptám se proto, že se na to také chystám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.137 sekund

Login