Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!!

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 07. čen 2021 18:11 #202450

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj téčkaři. Procházel jsem tady toto téma: Kola,brzdy a u mnohých jsem našel podobné problémy, ale ne stejné a ani jsem nenašel řešení, které bych využil, tak zkouším založit nové téma. V lednu mi v servisu vyměnili zadní brzdové destičky. Auto jsem si odvezl, zdálo se vše OK, ale po nějaké době mi začalo přibržďovat. Samo od sebe. Většinou vždy, když už bylo ohřáté, systém ohřátý a popojíždělo se třeba jenom po městě. To se opakovalo, přibržďovalo to víc a víc, někdy to bylo jenom zadní levé kolo. Jindy obě zadní kola. A pak taky všechny čtyři - a to tak, že na rovině auto bylo schopné jet max. na dvojku, trojka už to nedala :-(. Tak jsme řešili - kontrola systému - vše OK! Výměna brzdovky, odvzdušnění - chvíli se zdálo, že to pomohlo, ale nic! Odpojil jsem jednotku ABS (jen el. konektor) - chvíli to jezdilo normálně, pak to začalo zase přibržďovat. Tak jsem ABS připojil zpět, a pořád stejný. Tak jsme vyměnili hlavní brzdový válec - a chvíli se to tvářilo, že by to mohlo být dobrý, ale jenom chvíli. Teď je to ještě horší - brzdí to jako prase. Pak jsem zkoušel jezdit s vytaženou hadicí podtlaku z posilovače brzd....vypadalo to nadějně, ale přibržďuje to i tak....tak co s tím mám dělat. Už jsem zoufalej. Metoda pokus omyl, kdy mě to bude stát tisíce a nepovede to k řešení problému už mě nebaví. Jezdit se s tím nedá - dneska jsem se vracel 500 m domů na jedničku, protože dvojka už to nedala, jak to auto brzdilo. A já potřebuju teď dost jezdit. Poradíte někdo? Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čen 2021 05:16 #202454

Asi tě čeká výměna posilovače brzd. Dříve jsem to také řešil a byl to posilovač. V podstatě se choval, jakoby jsi měl nohu na brzdě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 12. čen 2021 06:07 #202506

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Hadice jsi menil? Vsechny? Muzou byt naboptnale vevnitr. Pokud se ti to jeste stane na ceste tak nouzove muzes upustit tlakodvzdusnovakama.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od dins..

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 12. čen 2021 16:22 #202509

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
Měl jsem to samé, nechal jsem to odvzdušnit odsávačkou u kvalitního mechanika a mám klid už dva roky.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 27. čen 2022 10:23 #206766

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
TAk a je to tady zase! Měnili mi na T4 pravý zadní brzdový třmen a od té doby zase auto samo od sebe brzdí! Vypozoroval jsem, že to dělá více když je venku horko - když je chladněji, tak to ani nedělá, ale když je vedro, tak to dělá hned. Je to vopruz. Brzdí všechny čtyři kola. Když to přibržďuje, tak je brzdový pedál tvrdý jako prase a nemá žádný chod - bere hne nahoře. Když to nepřibrďuje, tak někdy ten pedál je měkký a jde až do půlky svého chodu, než to začne brzdit. Abych se za jízdy zbavil toho přibržďování, tak někdy pomůže vícekrát zabrzdit a jakoby se to odbrzdí. A někdy ani to nestačí, pak musím zastavit a vytáhnout podtlakovou hadici z posilovače a ono se to uvolní a zase chvíli je to v pohodě. Ale pak to začne brzdit znovu. Už mě to vůbec nebaví, přímo mě to sere. POkaždé když v servisu dělají něco s brzdami, tak se tohle děje. Loni jsem vyměnil hlavní brzdovej válec a bylo to k ničemu. Kvůli tomu mám min. o litr vyšší spotřebu...no co vám budu vyprávět, je to vopruz. Tek jestli má někdo nějakou radu co s tím, tak budu rád. Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 29. čen 2022 05:18 #206779

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Pokud to odvdusnuji tj zasah do brzdove kapaliny tak se mi to delo taky . Brachovi taky. Mysliˇ ze to dela ABS. Od doby kdy odvzdusniji se zaplym Zapalovanim tak klid. Pak jsem presel na odvzdusnovani tim ze natlakuji nadobku a povolim odvzdusnovak. Pokud nemáš ABS a vyměnil si hlavní Brzdový válec tak bych šel po regulátoru tlaku na zadní nápravě
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od dins..

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 29. čen 2022 22:19 #206781

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
Pokud nemá syncro , to regulátor nemá.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 29. čen 2022 22:19 #206782

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
Pokud nemá syncro , to regulátor nemá.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 30. čen 2022 07:41 #206784

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Díky za odpověď. Nevím, včera jsem to odvezl do servisu zpět, oni mi vyměnili brzdovku a odvzdušnili. Ale včera už to zase udělalo. Tak se jich budu muset zeptat jak to odvzdušňují. Já už tomu nerozumím. Mám normálně auto s ABS. Mně je jenom divný, že se to samobrždění děje jenom, když je vedro (teplo), když je venku chládek, tak to nedělá!!! Fakt už nevím co s tím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 07. čec 2022 23:41 #206819

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
A pri stlačení pedálu brzdy nevychádza spod volantu žiadny zvuk? Napr. také zasyčanie? Tam je také tesnenie, ktoré časom odchádza. Niekto to na Bazos.cz pretesňuje. Ale už sa to tu riešilo v inom vlákne. Treba hľadať.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čec 2022 00:01 #206820

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Nene nic takového. Po opětovné výměně brzdovky a odvzdušnění je to ještě horší než dřív. Čím větší je teplota vzduchu, tím dříve to začne brzdit. Prostě člověk jede a už cítí jak to přibržďuje, až to jde do úplného brzdění a to tak, že po rovině to pobere max. 3 nebo 2. Musím pak rychle zastavit - pokud to jde (když jsem jel v tunelech, tak jsem upekl kotouče...protože nešlo zastavit), zvednout kapotu, vytáhnout hadici podtlaku z posilovače, brzdy se odbrzdí a zase to na nějakou dobu vydrží. Někdy třeba 50 km, někdy jenom několik stovek metrů!!! Někdy stačí pouze párkrát zabrzdit - cca čtyřikrát prošlápnout pedál, což je třeba na dálnici úplně super. Auta za mnou vůbec nechápou, proč bezdůvodně brzdím! Žádné syčení se neozývá, jenom co je znát, tak když to samo přibržďuje, tak je pedál tvrdý jako prase a stačí se ho dotknout a už to brzdí naplno. Když je to uvolněné, tak jde zase pedál až do půlky než to začne brzdit...skvěle se s tím autem jezdí, co vám budu povídat!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čec 2022 02:17 #206821

když tě to bude přibrždovat zkus nohou zespoda nadzvednout pedál jestli bude nějaká změna .
Vw Caravelle 1.9 TDi BRS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čec 2022 08:00 #206824

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Hmmm tak to jsem ještě nezkoušel, jinak snad všechno. Klidně vyzkouším a co by to značilo za problém, kdyby to něco dělalo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čec 2022 09:13 #206826

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
Aj tak tipujem, že to bude posilňovač. Tým neustálym odvzdusnovanim sa to mohlo ešte zhoršiť. Z vrakača tu ľudia neodporúčajú, jedine ak si ho budeš vedieť dám pretesniť. Tak asi jedine kúpiť nový.
Nevýhoda týchto debát je v tom, že tu málokto napíše, ako to nakoniec vyriešil.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 08. čec 2022 09:17 #206827

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
No já to tady prošel a řešení jsou různá, ale čím dál víc si taky myslím, že to bude posilovačem. Ale koupit nový za tu raketu a pak zjistit, že to dělá dál, tak to mě asi vomejou!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.237 sekund

Login