Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!!

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 15. čec 2022 22:43 #206884

Kdyby jsi chtěl , mám jeden posilovač navíc , není top stav , ale funkční , až mi začne můj odcházet , tak tento nechám zrepasovat a vyměním . Mohu jej kdyžtak na nějaký čas, na zkoušku zapůjčit. Jen nemám abs ...
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 17. čec 2022 06:37 #206885

Docela to na ten posilovac vypada, u starych Skodovek se dala nastavit vule v tyckach aby to nepribrzdovalo, neslo by to tady taky?

Edit: A jeste mne napadlo, ze mozna to nemusi byt primo posilovacem, ale tim, ze se dost nevraci pistek ve valci, v brzdach by zustaval tlak. Mozna by stalo za to zkusit ten valec podlozit treba o milimetr, jestli a mala vule neni mezi posilovacem a hlavnim valcem.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Viky_CZ.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 20. čec 2022 09:43 #206916

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Pánové díky za všechny rady a nápady a nabídky. S autem se fakt nedá normálně jezdit, musel jsem zastavovat i na D1 v plném provozu těsně za prahou a odbrzdit. Nicméně jsem vysledoval na dalších asi 2000 km několik věcí, které se opakují! Přibržďuje to jenom, když jsou vysoké teploty, když byly chladnější dny (pod 20 stupňů), tak to na cestě dlouhé 200 km neudělalo. Když jsou vedra jako teď, tak to udělá už třeba na prvních deseti kilometrech.
2. Když se jede konstantní rychlostí, třeba po dálnici, tak to samo od sebe neudělá, ale jakmile se vjede do zácpy, popojíždí se, tak to začne téměř s jistotou brzdit.
3. Brzdí všechna čtyři kola!
4. K odbrždění vždy stačí vytáhnout podtlakovou hadici z posilovače a zase je to volné. Někdy to vydrží 10 km někdy klidně 100 km.
5. Když jsem se otáčel s připojeným vozíkem na malém prostoru a stále popojížděl dopředu a dozadu a šlapal na brzdový pedál, tak se mi po chvíli propadl skoro až dolů a auto skoro nebrzdilo.
6. Když to brzdí, tak je pedál úplně tvrdý - bere hned nahoře. Když to nepřibržďuje, tak pedál je měkký a jde více dolů.
7. Včerejší novinka - když to začne brzdit, tak silou potáhnu za brzdový pedál nahoru a ono se to uvolní!!! Není ani cítit, že bych ho nějak popotáhl, ale když zaberu silou, tak se to uvolní!!!
Tak co, když si toto přečtete máte někdo nápad zda by to mohlo být něco jiného než ten posilovač????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 20. čec 2022 09:46 #206918

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, prosím tě, tak jsem konečně včera pořádně vyzkoušel, to cos mi radil a fakt to funguje tak, že když to začne samo přibržďovat a já silou zatáhnu za brzdový pedál nahoru, tak se to uvolní! Co to značí? Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 20. čec 2022 12:58 #206920

Posilovač . Respektive těsnění kolem válce . Za tepla a při častém brždění (třením vzniká teplo) je ko . Teoreticky se to dá ověřit prostříkáním nějakým mazivem , hlavně něco co nepoškozuje gumu ! To je ale jen můj názor / teorie :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 20. čec 2022 13:54 #206923

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0

Mickey1.9td napsal: Posilovač . Respektive těsnění kolem válce . Za tepla a při častém brždění (třením vzniká teplo) je ko . Teoreticky se to dá ověřit prostříkáním nějakým mazivem , hlavně něco co nepoškozuje gumu ! To je ale jen můj názor / teorie :-)


Ale to mi přijde divný, protože kvůli stejné závadě mi měnili před rokem a půl hlavní brzdový válec. Pak to ještě chvíli dělalo a pak samo od sebe přestalo. Pak jsem v pohodě najel asi 30 tisíc km bez jediného opakování závady. A když mi měnili zadní brzdový třmen, odvzdušnili, tak od té doby to zase začalo! Že by teda bylo nové těšnění špatný? Ale fakt tomu nerozumím. A kde přesně to mám zkusit prostříkat? Silikonový olej gumě nevadí, tak bych to mohl zkusit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 20. čec 2022 14:28 #206924

Asi takhle.... predevsim bych zmenil autoservis.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 24. čec 2022 00:17 #206940

Asi jak píše Viky :-) :-) . Každopádně nic se "samo" neopraví . Jinak je to jen moje teorie - jak je hlavní brzdový válec -od pedálu , tak ten bych zkusil prostříknout . Neříkám že to tím opravíš , ale za pokus nic nedáš. Brzdový válec nový / repasovaný tě stejně podle mě nemine . A trubičky máš v pořádku ? Když nabobtnají , zmenší se průtok a brzdy se blbě vrací . Ale to by se neopravilo odpojením podtlaku .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 po výměně brzdových destiček přibržďuje!!! 07. srp 2022 21:15 #207040

  • Papinek
  • Avatar uživatele Papinek Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
No tak to vypadá, že je záhada vyřešena. Vyměnili mně posilovač brzd a od výměny to ani jednou samo nepřibrzdilo. Takže to bylo asi tím. Snad. Jenom mi v servisu něco podělali a od opravy mi bliká kontrolka žhavení. Budu to zítra řešit, doufám, že to bude jenom nějaká blbost. Díky všem za různé nápady a tipy jak ten problém řešit. Doufám, že už bude klid.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.240 sekund

Login