Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 28. kvě 2015 11:45 #155609

Tak to vypadá dobře. Odvzdušnil jsem opět, tentokrát se zapnutým motorem, nechal v nádrždce méně kapaliny a brzdí to normálně. Pedál zabírá tak jak před tím a auto už nepřibrzďuje. Takže vyřešeno. Díky za radu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 18. srp 2015 11:57 #158226

• Pepe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
jaký průměr brzdových trubek má prosím T4 AHY 111 kW rok 08/1999?
Mám pocit, že jsem před časem naměřil na vedení k zadní nápravě vnější průměr 6 mm, ale nemám 100% jistotu.
Díky moc.

EDIT 19.8.2015 9:35:
Na autě za ABS jsem naměřil průměr 4,86 mm. Počítám, že je to 4,75 mm (3/16") + izolace. Vybral jsem zřejmě ocelovou (neuvedeno) trubku ATE 390571.
VW T4 Multivan 2.5 TDI

Naposledy změněno: od Pepe. Důvod: Aktualizace příspěvku :-)

T4 - BRZDY 12. lis 2015 12:50 #160193

• dodo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 AJT 65kW
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

menil jsem zadni kotouce a desticky na AJT 65kW, 2003. Vymenil jsem brzdovou kapalinu a odvzdusnil.
Pri prudkem zabrzdeni mi jde do smyku prave zadni kolo, nevite cim to je? Jinak to brzdi normalne.
ABS nemam.

diky

Naposledy změněno: od dodo.

T4 - BRZDY 12. lis 2015 17:34 #160197

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
regulátor tlaku je bud zaseklý nebo k.o.

T4 - BRZDY 13. lis 2015 07:37 #160210

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
jj taky bych to videl na regulator.
a doufej ze se v tom nekdo nehrabal a neotovil nejaky těsnící břit jako se to na Pradu stalo me. pak auto nenalozeny ok a nalozeny pribrzdovalo tak ze za 20 km se s autem nehlo byl to Mazec... trvalo 4 dny nez jsem na to prisel. rozborku zborku snad 20x tahla stelovany do krajnich mezi to same. NO nic

Regulator vyndej radne vycisti a pokud existuje opravna sada tesneni tak ji tam vraz.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

T4 - BRZDY 13. lis 2015 09:45 #160212

• dodo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 AJT 65kW
  • Obdržená poděkování 0
ok, diky za rady. O vikosi se na to podivam. Jde jednoduse rozebrat? Kde se daji koupit ty opravne sady? Elit?

T4 - BRZDY 11. led 2016 20:30 #161918

Ahoj všici, mám problém s brzdama respektive s ABS, včera jsme se vraceli s dovolené na horách cca 250 km a 15 km před domem se mi při jízdě rosvítila žlutá kontr. ABS, říkám si že to v průběhu týdnu dám kámošovi na VAS a uvidím, ale dnes jsem musel autem do práce 35 km a tam nic, v pohodě, ale po práci sednu do auta (kontr. furt svítí, teď už i při zapnutém klíčku) dám 1 rozjedu 2 a auto SAMO cukaně zabrzdí-zřejmě pomocí ABS, tak znovu rozjezd a znovu samo brzdí, jsem zoufalý sedím v autě a nevím co s tím, po cca 2 min to znovu zkouším a nic úplně v poho jen kontr. svítí. Po příjezdu domů zhasnu motor jdu pro syna do plavání pak domů, startuji, rozjezd a zase brzdíme, počkám a zase v klidu jedem domů, na diagnostiku to dám už jsem kamarádovi volal ale stejně, nesetkal se s tím někdo, napadla nás snad jen vlhkost. Pročetl sem celé brzdy ale tohle nenašel. Včera jsem byl na cestě šťastný, přemýšlel jak dám zase fotky na moje auto ale teď jsem v koncích, díky za rady!! Jo a samozřejmě caravelle t4 syncro 2.5 tdi r.v.00
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Naposledy změněno: od barbořina.

T4 - BRZDY 11. led 2016 23:28 #161937

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
čidla, kabely, polové kroužky, ložiska... nejdříve načíst, a pak se uvidí

T4 - BRZDY 12. led 2016 05:29 #161938

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
Odpoj ABS vyndanim pojistky nez to opravis. Takove pomatene brzdeni kdyz se ti stane za jizdy tak bude maler.
Skoda M Rapid 136

T4 - BRZDY 12. led 2016 09:21 #161941

Díky chlapi, to Jirka S - jo, to vše chci určitě projít, auto teď půjde na dlouho do garáže a sušit a sušit a pak diagnostika, čištění kontaktů, kroužků atd. to dins - teď auto nebudu potřebovat ale na pojistku se mrknu páč stejně nevím kde je, tuším že ale v pojistkové skříni nebude, dneska budu hledat.

Re:T4 - BRZDY 12. led 2016 09:30 #161942

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Ma to esp?
Me tohle udelalo dvakrat na caravelle a malem jsem to rozbil. Vzdy jen v zime.

Odesláno z Mé databanky S4 Galaxy pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - BRZDY 12. led 2016 10:33 #161948

No na 99% to esp nemá,protože vůbec nevím kde by se zapínalo,žádný vypínač na palubce nemám.

T4 - BRZDY 12. led 2016 10:46 #161949

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
Cisla pojistek jsou v sekci manual ja si je vytiskl a nalepil zezadu na ten kastlik :) ABS spodni rada cislo 5 tusim
Skoda M Rapid 136

T4 - BRZDY 17. led 2016 19:13 #162127

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, mám také problém s přibrzďováním auta. Dělal jsem zadní brzdy, repas třmeny, nové desky, nové hadice, vodící čepy očištěny namazány, zkušební jízda prvních 10km v pohodě, pak jsem to nemohl utáhnout skoro ani na dvojku....pak to povolilo, dalších 10km v pohodě, pak zase začalo přibrzďovat. Myslel jsem, že se sekají předky, rozházel jsem to, nové gumičky, hadice, válečky, čepy promazány, brzdovka byla jak hnůj, tak jsem ji vyměnil, odvzdušnění ok, zkušební jízda se stejným výsledkem. Ruční brzda je povolená, než jsem se pustil do těch zadků bylo vše ok. Napadá mě jen brzdový válec, když se opřu fest do pedálu tak se pomalounku propadá. Mám tam funkční abs. Díky za radu.
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

T4 - BRZDY 17. led 2016 21:38 #162135

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
Mám pocit že už tady někdo něco podobného řešil a bylo to snad nakonec posilovačem...................................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Vygenerováno za 0.240 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/