Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 18. led 2016 17:03 #162159

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
jj, já to jednou řešíl, a byl to posilovač

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 19. led 2016 07:56 #162183

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
udělám brzdový válec, když už jsem v tom a uvidím...je za menší peníz, posilovač si nechám nakonec. Krtek to řešil...forum "téčko přibržďuje" a závada byla na brzdovém válci. včera jsem jel cca 60 km a bylo to celou dobu v pohodě, v cíli kontrola teploty kol, byly vlažné...miluji závady co se projevují jednou za týden :)
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

Naposledy změněno: od wacker.

T4 - BRZDY 20. led 2016 15:26 #162261

• grobi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
cau, upadlo mi oblozeni zadni celisti, tak sem se rozhodl ze se pustim do brzd, koupil sem celisti, prasatka, pruzinky, lanovody k rucce.. ty byli zadreny, a asi bych vymenil i trubky, protoze nevim jestli vydrzej montaz prasatek. jen sem si zapomel zmerit prumer, nevite jakej prumer tam je? jestli je to 4, nebo 6mm? dylku jsem zmeril ta je 110. auto opravuji jinde, potreboval bych proto vedet co mam koupit nez tam pojedu. mam 2,4 aab 92rv.
jeste jsem koukal ze delaj i ruzny ty prevlecny matky.
dik

T4 - BRZDY 20. led 2016 20:41 #162272

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
průměrově tam pasujou trubky z feldy, jen musíš upravit délku a ohyby. vyjde to na pár kaček, oproti origo.
Poděkovali: grobi

T4 - BRZDY 21. led 2016 10:24 #162283

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
Ahoj,
mam na aute ABS a neskutecne mi prodluzuje brzdnou drahu na snehu i ledu. Pochopim, ze kdyz jedu vsema 4 kolama po ledu tak mi moc brzda fungovat nebude a ABS se muze zblaznit.
Ale me to ze mi ABS neskutecne prodlouzi brzdnou drahu i kdyz jen jedna strana auta jede po ledu jsem netusil.
Je mozne ze je jednotka ABS nejak vadna ? Nebo si mam udelat vypinac ABS na tyto specificke podminky?
Zajimalo by mne jestli je to vlastnost aby to nestrhlo volant , coz bych mozna i pochopil ze by byl zamer, kdyz by se jedno kolo zakouslo do asvaltu a druhy bylo na ledu. Ale preci neni normali aby to prodluzovalo brzdeni o nekolik metru 5-20 jen kvuli tomu aby to netahalo za volant.
Kdyz dam speru tak to brzdi o poznani rychleji, ale porad malo (hold zadek).
Co si myslite dela vam to taky?
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

T4 - BRZDY 21. led 2016 10:26 #162285

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
já teď nějaké trubky měnil, mám 4,75mm, použil jsem měď z návinu, pertlovačku a nové převlečné matky
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

T4 - BRZDY 21. led 2016 11:34 #162289

• grobi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
diky, zajdu mrknout do skodovky

T4 - BRZDY 25. led 2016 18:55 #162408

Ahoj všici, mám problém s brzdama respektive s ABS, včera jsme se vraceli s dovolené na horách cca 250 km a 15 km před domem se mi při jízdě rosvítila žlutá kontr. ABS, říkám si že to v průběhu týdnu dám kámošovi na VAS a uvidím, ale dnes jsem musel autem do práce 35 km a tam nic, v pohodě, ale po práci sednu do auta (kontr. furt svítí, teď už i při zapnutém klíčku) dám 1 rozjedu 2 a auto SAMO cukaně zabrzdí-zřejmě pomocí ABS, tak znovu rozjezd a znovu samo brzdí, jsem zoufalý sedím v autě a nevím co s tím, po cca 2 min to znovu zkouším a nic úplně v poho jen kontr. svítí. Po příjezdu domů zhasnu motor jdu pro syna do plavání pak domů, startuji, rozjezd a zase brzdíme, počkám a zase v klidu jedem domů, na diagnostiku to dám už jsem kamarádovi volal ale stejně, nesetkal se s tím někdo, napadla nás snad jen vlhkost. Pročetl sem celé brzdy ale tohle nenašel. Včera jsem byl na cestě šťastný, přemýšlel jak dám zase fotky na moje auto ale teď jsem v koncích, díky za rady!! Jo a samozřejmě caravelle t4 syncro 2.5 tdi r.v.00 ....................................................................................................................................Tak oprava vyřešena, dneska jsem se na to konečně dostal, na diagnostice chyba čidla kola ABS, a zjištěno : prodřená (úplně) kabeláž na pravém kole - na horách jsem "trénoval" syncro a jezdil ve sněhu a tam se mi uvolnila kabeláž vedoucí ke kolu a jak jsme poté jeli domů tak se to postupně dřelo a dřelo o kolo až se to pos...lo úplně, no a drátky se vlhkem spojovali a asi proto to náhlé brzdění, takže zapájeno opraveno!!
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Naposledy změněno: od barbořina.

T4 - BRZDY 26. led 2016 06:57 #162424

• aaamilan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 18
Hlavně, že jsi na to přišel. Já měl taky narušený drát, ale mě to jelo normálně (žádné přibrždování) jen mi svítíla kontrolka.
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

T4 - BRZDY 26. led 2016 12:23 #162445

No jo no Milane ale mě to kolo to prodřelo úplně a kabel byl na dvě půlky, a v tom místě se vlhkostí ty drátky propojily a ostatní kola se normál točila jen jedno bylo tou vlhkostí "propojený natvrdo" tak to hlásilo chybu a řj to vyhodnotila a brzdila sama což se mi zdá taky dívný ale chlapi na dílně mi tvrdí že už se s tím taky setkaly, mno hlavně že to už mám v cajku, nikde nic nesvítí ani nebliká a brzdí normálně.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Re:T4 - BRZDY 16. úno 2016 22:10 #163512

• Boner
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Multivan 1999 75 kw 2.5 TDI automat
  • Obdržená poděkování 19

Ales-X napsal: Tak nově objevená a rovnou odstraněná závada.
Příznaky: brzdový pedál při sešlápnutí znatelně pulsuje a brzdný účinek je proměnlivý
Závada: netěsný podtlakový systém pro brzdový posilovač
Odstranění: dát nové gumové koleno na vývodu z vývěvy
\:D/

Zdravím asi mám podobný problém . Nestává se to vždycky ale pedál občas pulzuje jako ABS ale kola neprokluzují. Je to to samé? Jak rychle tuto závadu odstranit?

Odesláno z mého SM-G355HN pomocí Tapatalk

T4 - BRZDY 17. úno 2016 08:37 #163516

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 46
nemyslim si ze je to stejna zavada
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Re:T4 - BRZDY 17. úno 2016 10:36 #163519

• Boner
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 19
A napadá někoho co by to mohlo být? Kontrolka ABS se nikdy nerozsvítila. Ale cuká to s pedálem jako ABS.

T4 - BRZDY 17. úno 2016 13:26 #163531

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 109
Nemáš zvlněné kotouče?
Ride to live, live to ride
VW T4 1,9 TD 2001 - bohužel, už neaktivní :(
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
a další :-o

Re:T4 - BRZDY 17. úno 2016 13:47 #163536

• Boner
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 19
Nedělá to vždycky teď jsem ujel cca 30 km a nic. Koukal jsem jen přes kola a ničeho jsem si nevšiml. Je potřeba kola sundat abych to poznal?

Vygenerováno za 0.238 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/