Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 26. pro 2017 23:38 #181403

• bobr
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Proveril si vsechny pojistky ?
Nevim konkretne u T4, tam jsem s ABS jednotkou jeste nic neresil, ale princip je na vetsine aut stejny.
Abs vetsinou miva vic okruhu napajeni jeden slabsi , kde vysi ridici jednotka a pak jeden silnejsi , pres ktery jsou spinany ventily pro jednotliva kola a dle podle te tvoji chyby bych prave usuzoval ze to hlavni napajeni je prerusene.
Nejlepsi je si najit presne schema rozpinovani konektoru na ABS jednotce, odpojit konektor a merit primo na nem.
Napajeni, zeme , jednotlive cidla od kol atd.
Tim bych v tvem pripade pokud to neni jen pojistkou zacal.
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 27. pro 2017 22:10 #181413

Poistky by mali byť ok, ale aj tak ich ešte radšej prezrem. A díky za radu, skúsim to ako píšeš.

T4 - BRZDY 03. kvě 2018 11:49 #184420

Zdravim, mam na T4 Multivan (313mm) komplet udelany kotouce a desky ATE a i vymenenou jistici pruzinu. Zprvu mi pri dojizdeni na parkovisti kleply desky pri seslapnuti brzdoveho pedalu, nyni pri prejezdu nerovnosti zacli rachtat a cinkat-pokud zacnu brzdit tak je na nerovnostech ticho. Pred vymenou vse v pohode. Nema nekdo podobnou zkusenost? Dekuji
VW T4 Multivan (Generation) 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

T4 - BRZDY 10. kvě 2019 18:08 #192145

• ST
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj.
Dnes při jízdě mě zničehonic ztuhl brzdový pedál a auto nebrzdí. Je pátek večer a v neděli odjíždím na dovolenou. Co by to mohlo být? Je nějaká šance opravit to doma? Dočetl jsem se, že destičky (byly měněny loni v září a auto moc nejezdí), třmen, nebo posilovač brzd, nebo nějaká hadička vedoucí od posilovače. Díky za rady.

T4 - BRZDY 10. kvě 2019 21:16 #192150

pokud ztuhl, tak nejmenší zlo by byla vypadlá (děravá) hadice podtlaku do hlavního brzdového válce.
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

T4 - BRZDY 10. kvě 2019 23:27 #192154

• Duke
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Keď stuhol, mohol odísť posilovač (to čierne okrúhle čudo). To by bolo na výmenu. Ale skontroluj hadicu od vákuovej pumpy do posilovača. Len tam môže byť problém.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,5TDI 1997 75kW Caravelle

T4 - BRZDY 06. úno 2020 21:43 #196437

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
[ komplet udelany kotouce a desky... nyni pri prejezdu nerovnosti zacli rachtat a cinkat-pokud zacnu brzdit tak je na nerovnostech ticho. Pred vymenou vse v pohode. Nema nekdo podobnou zkusenost? Dekuji]

Ahoj, mam uplne stejny problem...resil jste to nekdo a pokud ano, jak prosim? Diky.
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

T4 - BRZDY 08. úno 2020 13:22 #196454

Problém stále nevyřešen, od té doby jsem zprvu vyzkoušel udělat distanční nerezové plíšky jako i jiných brzdových systému - zlepšilo se to pouze trochu a po cca 600km jeden vypadl, poté jsem koupil ve VW originální nové držáky třmenu s vodítky a oem destičky - ( po konzultaci s automechaniky by to nic jiného být nemělo) po montáži a první projíždce jsem byl spokojen a nic neslyšel, ovšem po ujetí cca 20km a stažení okna znovu stejný zvuk. Dále proběhla opět komplet rozborka předních brzd, promazání, složení a řádné utažení (před demontáží kontrola a všechno utaženo) - opět bez výsledku. Nezávazně na mě si otec loni koupil také T4 2.5TDi 111Kw Atlantis (najeto 230000km), po mé první zkušební jízdě stejný problém. K vozu byla servisní kniha a v ní lonská faktura od kompletní výměny pravého předního třmenu ve VW servisu - dle bývalého majitele z důvodu zahřívání kola. Takže stále nevím co s tím, nejspíš to bude problém všech 111kw T4 s většími brzdami a 313mm brzdovým kotoučem - taky bych byl opravdu moc rád za nějakou radu...
VW T4 Multivan (Generation) 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

T4 - BRZDY 08. úno 2020 18:17 #196458

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Me to zacalo delat, to kovovy rachtani, kdyz jsem si ted nechal vyměnit desticky, zbrousit kotouce, vycistit brzdy... Mechanik říkal, ze tim jak se to vsechno vycistilo, odstranila se rez a bordel, tak ze tam vznikly vule a ze se s tim neda nic delat ( tomu samozřejmě neverim!) Nejdriv taky vlastne jeste rikal, ze je to unavenou pruzinou, ktera je z boku nasazena na trmenu, ale i kdyz se tam dala nova tak se to rachtani nezmenilo...porad to dela. Jeste mi jeden znamy rikal, ze ta pruzina se tam musi dat pouze jednim smerem, ze na tom záleží, tak se na to v pondělí podivam a dam vedet jestli se neco změnilo...

T4 - BRZDY 11. úno 2020 13:17 #196492

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Drncani brzd...tak ja mam teoreticky vyreseno (prakticky jsem to jeste nezkusil :)
...nejdriv jsem si myslel, ze to bude tou pritlacnou pruzinou, ktera drzi vnejsi desticku, ze jsem ji tam spatne dal nebo otocil...tim to neni (ta pruzina se tam da nasadit jenom jednim (spravnym) zpusobem
...pak jsem si myslel, ze to bude delat to vodici gumovy pouzdro a vodici kolik, ze v nem neni tesne a ma vuli a tim padem, ze drnca cely trmen a chtel jsem koupit originaly, ale potom co jsi napsal "CGravity", ze jsi to koupil a i s novyma destickama tak...asi to tim nebude
No a tak jsem se kouknul na desticky a...===> u me to (doufam, na 100%) delaji vnejsi desticky, ktery nedolehaji presne v pouzdru trmenu takze maji svislou vuli (jde s nima hybat nahoru dolu o cca 1,5mm) a kdyz jsem s nima rukou takhle zakvedlal, nahoru dolu, delaji presne ten strasidelnej kovovej zvuk. Bud mam spatny desticky nebo vymackany tou pouzdro ve kterem jsou ulozeny. Resenim bude bud, ze si zkusim pujcit nejake jine desticky jestli nebudou pasovat lip no a nebo a to je jistota: bodnout je svareckou treba na jejich hornim okraji lehce o 2mm, potom pomalicku brousit az do te doby nez pujdou pekne do toho pouzdra bez vule...
No a nebo se na to vykaslat a pockat az to zrezne a obali se to bordelem a pak by to asi taky prestalo :)
CGravity, dej vedet...koukni prosim na to...jestli to bude stejne i u tebe tak ...bude to ono.

T4 - BRZDY 12. úno 2020 06:11 #196494

Podle mého názoru, máš špatné destičky - jiný rozměr - musíš vybírat destičky podle toho, jaké máš kotouče a třmeny.
Kotouče chlazené , nechlazené apod, třmen takový či onaký adt. Nejlepší je starou destičku změřit šuplérou neboli posuvným měřítkem a podle toho vybírat

T4 - BRZDY 12. úno 2020 07:02 #196495

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
...kez by to tim bylo, ze tam jsou mensi desticky. Samozrejme, ty stary uz nemam, ale zmerim ty co tam jsou ted a kouknu jestli existuji a delaji vetsi, ale ten rozdil mezi nimi by musel byt tak cca 1-2 mm a to nevim nevim... No uvidime.

T4 - BRZDY 12. úno 2020 19:27 #196501

Jen koukni třeba na autokelly nebo na mroauto , třeba taky na motora a uvidíš kolik je různých alternativ destiček nebo kotoučů a jiných sraček na t4. Jen je třeba hledat a hledat.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - BRZDY 13. úno 2020 15:37 #196505

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
no to ja vim, ze na t4 je toho spousty, ruzny typy a druhy...ale to jsem neresil...ja resil moje predni trmeny a moje vnejsi desticky, ktery meli v sedle toho trmenu vuli a tim padem byly hodne a neprijemne slyset...

T4 - BRZDY 14. úno 2020 09:39 #196512

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 43
na 111kw
BRZDY
Brzdy 313 pro motorizaci AHY a AXG
Brzdove Desticky Pro 313mm kotouce ATE 13.0460-7153 (AT 607153) 7M3 698 647
Brzdový kotouč ATE 24.0326-0119 (AT 526119) PREDNI 7M3 615 301
Brzdový kotouč ATE 24.0113-0194 (AT 413194) - SEAT, VW kotouceZADNI 7D0 615 601 C
Sada brzdových destiček ATE 13.0460-2872 (AT 602872) - SEAT, VW Desticky ZADNI 7M3 698 451 F
Sada Brzdovych tesneni na ATE brzdice ramove Autofren D4748; topran 110541 7M3698471
Pruzina 11.8116-0272.1 390598 7M3 615 269
Vodici pouzdro horni 11.8171-0065.2 AT 822111 7M3 698 647
Vodici pouzdro spodni 11.8171-0066.1 AT 822112 7M3 698 647
Vodicí čep, brzdový třmen ATE AT 250153 7D0 615 143
Sada vodicích pouzder, brzdový třmen FRENKIT FK 812013
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136
Poděkovali: Kumi4

Naposledy změněno: od dins..
Vygenerováno za 0.232 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/