Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 15. úno 2020 19:16 #196526

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
dins. DIKY.... Velky diky!!!

Ja jsem mezitim uz stihnul navarit a zbrousit trochu ty desticky takze uz v pouzdru trmenu nemaji zadnou svislou vuli...
To drncani se tim zlepsilo o 70%... Tech zbylych 30% je porad slyset :( Takze ted diky Dins.ovi jeste vymenim vodici pouzdra a cepy, ty cepy v tech pouzdrech maji totiz taky trochu vuli, ale myslel jsem si, ze na to drncani nemaji vliv....zrejme maji :)
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 16. úno 2020 17:27 #196528

O navaření desky a zbroušení jsem také přemýšlel, asi je to poslední možnost kterou mohu vyzkoušet - jinak mě už nic nenapada.
VW T4 Multivan 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 21. úno 2020 19:21 #196611

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Tak ja mam vyreseno...a ticho. Delaly to vsechno jenom desticky. Nejdriv jsem je navaril a zbrousil jenom na hornim a spodnim okraji, aby nemely vůli ve svislem smeru, drncani se ztisilo...ale porad tam bylo...a pak jsem zjistil, ze desticky mely vuli jeste v podelnem smeru, horizontalnim, no a tak jsem je jeste navaril a zbrousil na jejich nejdelsim okraji...takze ted jsou absolutne bez vule a po projeti: NIC, ZADNE DRNCANI.
Mozna by bylo reseni objednat vice druhu desticek a zkusit jestli by tam nejake nesedely hned lepe, bez vule a nemuset varit a brousit tyhle co tam mam ted. Tak priste...ted uz sjedu tyhle :) Jo a navareni a zbrouseni na te nejdelsi strane se tykalo jenom tech 2. vnejsich desticek, vnitrnich ne. ( navareni a zbrouseni na hornim a spodnim okraji se tykalo vsech 4. desticek)
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

T4 - BRZDY 14. bře 2020 08:58 #196858

  • siki89
  • Avatar uživatele siki89
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 1
Mám malý dotaz ohledně brzdových hadic. Mám na autě ještě origo (tzn. dnes již 17 let staré). Neměl bych je raději vyměnit? Zvenku samozřejmě vlasové povrchové trhlinky jsou vidět, ale nevím zda to řešit či ne. Co myslíte? Díky za názory.
Modrý dříč a vyladěný mazel T4 Long 2003 2,5 TDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od siki89.

T4 - BRZDY 19. bře 2020 17:38 #196884

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
...tak je to v pytli :blink: Porad drnca, porad drnca, porad drnca... Asi je to tim, ze...nemazete, klepe to :)
A ted vazne...zacalo to zase protivne drncat...uz nevim co s tim a cim to muze byt... Dokonce jsem jeste vymenil desky za ATE, ktery tam mely byt...a nic. Jeste zkusim koupit nova vodici pouzdra... No a pak uz jedine novy tehlice, trmeny...? :(
Neprisel jste mezitim nekdo na neco jinyho...novyho ?
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

T4 - BRZDY 20. bře 2020 11:23 #196891

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Kumi - přijde mi to po přinejmenším podivné, celá ta anabáze a tolik práce při úpravě destiček, zkoušel jsi s někým aby poslouchal venku? Třeba to nejde od destiček a zvuk se může rozléhat po karoserii, destičky mi nikdy nedělali takovýhle problém u žádného auta. Jen taková blbost,nedělá to ten štít za kotoučem?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 20. bře 2020 20:14 #196895

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Me2d..dekuju za reakci...ja vim, ja sam uz jsem z toho otravenej a nastvanej, na sebe a na vsechny :(
Zrovna dneska jsem mel sundany obe predni kola, znovu jsem kvedlal vsim moznym a castecne mas pravdu, ze ten zvuk jeste zesiluji ty ochrane sustplechy za kotoucema, jak repraky :) ...tak jsem je jeste flexou upravil a naohybal tak, aby jsem je mohl vyloucit. Znovu jsem kouknul na tu pruzinu, ktera tlaci na tu vnejsi desticku jestli je tam dobre, znovu jsem sundal trmeny, znovu prosel desticky...nevim :( Zda se mi, ze se proste hybe ten cely trmen nejak vic nez by asi (mozna) mel. Objednal jsem ty ATE pouzdra pro vodici cepy, zjistil jsem, ze horni pouzdro by melo byt jine nez spodni (ja tam ted mam obe pouzdra shodna)...prijdou mi v utery tak je tam dam a uvidim...Pak jedine sjedu na stk, aby mi to dali na ty valce a cukani a zkusim z venku prijit na to co by to kurva mohlo byt :) Ale na 99% to dela ten drzak vnejsich desticek...je tam vule a deska v nem lita, protoze kdyz brzdim tak neni slyset vubec nic...si myslim, asi :) Ja uz vlastne nevim...:(
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 30. bře 2020 18:05 #197036

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Tak dalsi anabaze tykajici se mych drncajicich pazvuku... Koupil jsem a vymenil brzd. desticky za ATE, koupil jsem a vymenil (diky dins.) vodici pouzdra ATE (to horni pouzdro je opravdu jine nez spodni= ma uvnitr jeste navic umelohmotnou vlozku) Tim jsem si myslel, ze je vyreseno...ale porad neni :( Dnes jsem byl na STK at to tam proklepnou na tech jejich deskach, ale na nic neprisli...jen malinka vule ve spodnim cepu tak zkusim jeste ten vymenit... vazne uz nevim... jestli se ta vule z nej prenasi do tech trmenu a ty potom klepou destickama :( Neni nekdo kdo by si to se mnou poslechnul a mohl by vedet, prosim...prijedu kamkoliv :)
Asi to v dnesni dobe jeste neni zatim tak hrozny kdyz muzu resit porat takovouhle ptakovinu...:)
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 30. bře 2020 18:32 #197039

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Předpokládám, že jste na té stk byli i ze spodu a pozorovali :whistle: někdy stačí lehkým poklepem ze spodu taky leccos zjistit, těžko radit, máš vše nové a již od několika výrobců a stále ti to klepe, jestli ty taky třeba nebudeš hudebník a máš vyvinutý hudební sluch a pak pomůže jen nahlas radio. :woohoo: (blbej ftip)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 30. bře 2020 19:03 #197041

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Jasneeeee...srandicky, to jsem potreboval :) Ja to radio nahlas mam, vole, to je jasny :) Jenze, ted budu obcas muset taky otevrit okno, az zacne bejt teplo a...bude to v pytli...uslysim to, to je jasny. Ne, vazne, je to v haji. Na STK jsem cekal venku, protoze ted: zakaz vstupu do kanclu i dovnitr...takze vlastne nevim jestli si tam chvilku neroztahli sedacky a nezdrimli :) No, zkusim jeste ten spodni cep a pak nekoho se zvedakem...
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 03. dub 2020 16:33 #197098

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Odkud jsi popripade si to dopln?
Uz jsi kouknul na vuli v nabojich ci homokinetakach?

Dins.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N
Poděkovali: Kumi4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 28. dub 2020 21:31 #197354

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
dins. ...uz jsem ti dekoval, ale musim jeste jednou a naposledy :) DÍKY!!!
Podle tech typovych oznaceni, ktere jsi sem daval na jednotlive dily tykajici se brzd na 111kw, jsem jeste, ted, jako posledni objednal taky tu jistici pruzinu, ktera tlaci a vymezuje desticku a trmen...rikal jsem si, ze to je to nejmensi co jeste zkusim objednat, pro jistotu...takze jsem to objednal===> Pruzina, brzdovy trmen ATE 11.8116-0272.1 390598 (je to primo vyrobce ATE)
No a dneska jsem je tam prendal a...ticho, ale uplny, vubec nic... Takova malickost, o trochu jinak naohybany drat, s malinko rozdilnymi rozmery, nez ten, ktery mi tam dal automechanik a ktery byl na prvni pohled stejny...ale nebyl!!! Proste, kdyz jsem je dal vedle sebe tak...trochu jinak naohybany do stran a trochu mensi ohnuti toho ocka a o trochu uzsi celkove....clovek by rekl, ze to nebude hrat takovou roli....
Tohle me pekne vyskolilo...to je ta pitoma druhovyroba, ktera se tvari jako ze je stejna, ale je uplne na hovno.
Hlavne, tyhle jak jsem presne objednal, tak cena asi 60,-kc za kus takze kvuli 120,- korunam jsem s tim travil dny a byl jsem z toho pekne nestastnej...
CGravity...zkus to, je to 120,-kc, to je to nejmensi...a treba to bude u tebe taky tim.
Tak i kdyz jsem ted za uplnyho blbce tak treba to nekomu pomuze, nekdy, pro priste...
dins...diky!!!
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG
Poděkovali: Me2d

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 03. kvě 2020 18:30 #197430

Děkuji za TIP, už jsou objednány, měnili mi je v servisu za nové ale značku nevím. V týdnu je vyměním a dám vědět :)
VW T4 Multivan 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 06. kvě 2020 22:32 #197514

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
CGravity...to nemas vubec za co, dekovat. Hlavne aby to u tebe bylo taky temi pruzinami...kez by. Taky si dej pozor jak jsou nasazene, tyhle originaly tam jdou docela slozite nasazovat. Jestli se k tomu dostanu tak ti to o vikendu nafotim jak je tam mam ja, jen tak pro jistotu...
Jinak u me, porad ticho, balzam na usi po tom silenym drncani...ted uz jezdim po meste, po kostkach, s otevrenym oknem a vypnutym radiem :)
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

T4 - BRZDY 07. kvě 2020 22:47 #197531

Tak dnes proběhla výměna pružinek, nasadit šly ztuha, ale mám pocit že to jde u tohoto systému vždycky. Zkoušel jsem jak by tam mohly jít jinak nasadit - našel jsem pouze 1 variantu a to jak tam byly předtím. Máš pravdu že tyhle od ATE jsou opravdu trošku jinak naohybané a po první jízdě mám pocit že je to O.K. :) Ale pořádně to proveřím zítra při cestě na Šumavu ;) Za foto budu rád, ješte jednou děkuji, po víkendu napíšu Resumé B)
VW T4 Multivan 2001 - 2.5 TDi 111KW AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.192 sekund

Login