Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 24. pro 2020 10:46 #200427

To mi s naloženým autem jde taky... a nebrzdí mi nic, autem dost často šoupu ručně po garáži...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 31. pro 2020 20:12 #200513

Tak progress, i když to asi nikomu nepomůže, kdyby náhodou, ale: samo se rozbilo, samo se spravilo :-D :-D po každé jízdě kolo kontroluju, a buď shořely destičky, nebo gumičky, ale kolo už se nehřeje ani když to zakápnu a pak jedu dál... tak nevim, asi je ta krabička kouzelná :-D :-D
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 02. led 2021 20:32 #200523

americká oprava? Nedrží to a má to držet? Duct tape!! Drží to a nemá to držet? WD40!! :-))
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 21. bře 2021 18:38 #201652

Zdravím, mám problém se zadním brzdovým třmenem na T4. Byl jsem teď 14 dní v karanténě a před tím, asi 2 měsíce zpátky, jsem dělal repas a přegumičkování třmenu, protože při koupi mi majitel řekl, že nejde ruční brzda. A včera, když jsem chtěl vyjet, tak jsem zjistil, že pedál padá až na podlahu. Všechno vyteklo přes zadní kolo. Dnes jsem to znovu celé rozebral a usoudil, že když z toho středu odrezlo asi 0,5 mm, tak to zachránit nepůjde. Předtím tam totiž těsnil písek a bahno, chyběla tam prachovka. Mám jeden malý dotaz, chci pořídit asi nový třmen, jelikož jsem nikde nenašel na prodej ten vnitřek a podle VIN tam jsou 2 možné verze: 701615423 nebo 7D0615423B. Moje VIN je WV1ZZZ70ZVH029052. Jaký třmen mám vybrat? Chtěl bych ideálně BOSCH a pro každé číslo mi vyhledává jiný a nevidím, čím se liší. Díky za pomoc a rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 21. bře 2021 20:28 #201654

Soudě dle číslování se liší evidentně číslováním, druhý díl je podle VAG, první má označení od prodejce.. asi bych zainvestoval, abys měl klid, a koupil ty brzdičeoba, máš jistotu, že jsou shodný, budou brzdit stejnou silo, a hlavně máš na x-let pokoj...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 21. bře 2021 21:42 #201658

Děkuji za odpověď. Nicméně právě se mi podařilo dekódovat informaci, který třmen tam patří. Provedl jsem následující postup:
  1. Otevřel jsem eshop.elit.cz a tam jsem našel podle VIN rozpis dílů na brzdu, viz. obrázek
  2. Narozdíl od aci je zde i sloupec s poznámkami (v nich se skrývalo řešení mého problému)
  3. V poznámce u prvního je napsáno cituji: trmen kotoucove brzdy;vlevo; F >> 70-V-120 000*;
  4. V poznámce u druhého je napsáno cituji: trmen kotoucove brzdy;vlevo; F 70-V-120 001>>*;; zaroven pouzijte:;7D0 698 451 J;
  5. Podle dekódování VIN: WV1ZZZ70ZVH029052 jsem usoudil, že se jedná o první model
  6. Čili: 701615423

Snad to někomu pomůže při řešení stejného problému.

to espaňol: O té investici uvažuji, nicméně ten druhý funguje perfektně, neteče, ruční brzda se vrací a nejeví žádné známky poškození, tak nevím. Průměr pístku je stejný, takže by měl i stejně brzdit, ne?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 22. bře 2021 00:34 #201659

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
Na Transportéroch boli tuším len brzdy Lucas alebo TRW. Podľa modelu a výkonu motora je aj rôzny priemer kotúčov. Treba obrúsiť brzdič od hrdze a nájdeš niekde v strede výrobcu aj číslo dielu

Brzdiče sa dajú kúpiť aj repasované ( opieskované, nová hriadeľka, gumičky piestik). Po odovzdaní starého, vrátia asi 30-40€. AutoKelly sa koncom roku spojil s Elitom. Tam by to mali mať.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Duke.

T4 - BRZDY 31. říj 2021 11:21 #204061

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím všechny,potřeboval bych poradit.Nejde mi odvzdušnit asi ABS,kotouče nový desky nový,brzdový válec nový,zátěžák nový,všechny hadice a trubky nový,nikde to neteče,ale auto pořád nebrzdí,propadá se pedál.Čím by to mohlo být?Díky za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Milík.

T4 - BRZDY 31. říj 2021 15:21 #204063

Měl jsem to samé, odvzdušnit přes Vag, nebo to vezmi na mokrou louku, ať se sepne pumpa ABS a potom klasicky doodvzdusnit, je to na prasáka, ale mě to funguje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 31. říj 2021 18:31 #204064

Důležité je i nemackat pístky zpátky na základní místo při zavřeném odvzdušňovacím šroubku. Hrozí ucpání ABS jednotky nečistotou. Ze strany nádobky jsou u každého pístku v jednotce ABS sítka. Od strany třmenu není nic.
Poděkovali: Duke

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 03. lis 2021 22:04 #204088

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Tak louku sem vyzkoušel,znovu odvzdušnil,ale pedál pořád měké a propadá se.
Diagnostika mě ABS načte,chyby žádný nehlásí ale přes to nejde ta položka na to odvzdušnění,tak já fakt už nevím co dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 06:36 #204089

Ještě když máš všechno nový, tak trubky můžou být někde netěsné. Nebudeto kapat ,ale když to ošáhneš rukou, tak to bude mokrý, takový pocení už stačí, aby to zlobilo. Když to dělá jen neznatelně, tak to jde třeba když brzdis,tak to dozenes tím že víckrát šlapnes.
Taky mě napadlo že ten zátěžák, jak to tam je? Jestli ho při odvzdusneni nestisknout, aby dal víc kapaliny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 07:26 #204090

Ono po výměně si taky musí vše sednout - pístky mají delší chod a pak ten vzduch. Ještě mě napadá, tvrdíš, že máš zátěžák a zároveň ABS, třeba se pletu, ale co když ten zátěžák nepustí vše do zadních třmenů. Jenom se snažím pomoc. Jinak to dát do servisu a kapalinu tlačit pod tlakem. Drž se.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 09:20 #204091

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Pod tlakem sem to taky zkoušel.Nemohl by to dělat podtlak?Ten sem ještě neměnil,ale u pedálu nic neuchází.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 09:30 #204092

Tlakem znamená toto
www.mojedilna.cz/sada-na-odvzdusneni-brz...7JNrLcRoC7lkQAvD_BwE

Takový druh přístroje.Nevim jestli znáš někoho kdo ho má,aby jsi tým zajel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.204 sekund

Login