Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - BRZDY

T4 - BRZDY 04. lis 2021 09:36 #204093

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Tak to nemám, tlakem sem myslel že natlakuju nádobku brzdové kapaliny, teť otázka jak dlouho je potřeba toto udělat,respektive, kolík kapaliny musí odtéct.Dik za typ,du si to pořídit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 10:44 #204094

Já nevím jak je tahle kvalitní, ber to jen jako ukázku. A nejlepší je to vypůjčit. Je v tom gumová membrána a jestli je to šunt, tak dlouho nevydrží. Ono zároveň doplňuje brzdovou kapalinu. A tak to nekdy nesedí na nádobce a když to natlkujes , to rádo ulitne a máš vše poblity brzdovkou. Tak doporučuji ověřené plnicky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 04. lis 2021 21:37 #204102

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Tak já nevím,co ten podtlak!?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 05. lis 2021 18:47 #204105

Já T4 nerozumím, ale řekl bych že podtlak nic. ABS bych taky vynechal. Řekl bych netěsnost, zátěžák.
Ještě zjistit na kolik je rozdíl teď propadlý pedál a kolik je když je při odvzdusneni pedál úplně dole. Jestli tam je rozdíl nebo ne. Pak víš že něco brzdí.Ale to je jen pro info.
Někdy se stane že předek brzdí a zadek je měkký. Třeba velkým chodem prasátek, když je bubnová brzda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 06. lis 2021 13:28 #204117

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Dobře,když by to teda jen někde malinko rosilo,což je blbě poznat když auto stojí venku,a jak někdo psal že to doženu tím,že vícekrát zešlápnu pedál,a pomůže to,tak tady to tak nefunguje,pedál se pořád propadá,a víc to nebrzdí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 09. lis 2021 18:05 #204137

Milík napsal: Zdravím všechny,potřeboval bych poradit.Nejde mi odvzdušnit asi ABS,kotouče nový desky nový,brzdový válec nový,zátěžák nový,všechny hadice a trubky nový,nikde to neteče,ale auto pořád nebrzdí,propadá se pedál.Čím by to mohlo být?Díky za rady.


Nechci do toho moc kecat , ale myslím si , že při abs by neměl být zátěžák . Ten právě reguluje brdný poměr , pokud auto abs nemá ....
Každopádně na odvzdušnění by neměl mít vliv.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 09. lis 2021 20:29 #204139

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Už z výroby tam je ABS i zátěžák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Milík.

T4 - BRZDY 09. lis 2021 20:54 #204141

Nevim, jestli to pomůže, ale já kdysi na jednom autě musel vyheverovat to kolo, který jsem odvzdušňoval, až do půl metru nad zemí, pak už to šlo... ale je to divný, teoreticky ještě zapnutej klíček při odvzdušňování, kvůli ABS, nebo to zkusit přes VAGa...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 13. čen 2022 09:33 #206670

  • Ujo
  • Avatar uživatele Ujo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim mam problem s brzdami. Na T4 multivan2 … blokuje mi zaroven kolesa na oboch napravach… vymenil som hadicky aj ventil na posilovaci ale furt nic… nema nahodou niekto skusenost s tym? Uz mi to vyvhadza len na posilovac alebo válec.. dik za radu. Maros

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 13. čen 2022 10:38 #206671

Blokuje jakože při brždění? Nebo samovolně? Máš tam ABS?
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 13. čen 2022 13:28 #206680

  • Ujo
  • Avatar uživatele Ujo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Ano abs tam mam… pri brzdenii blokuje kolesa… potom povoli…alebo ked auto postoji uvolni to,,,ked zastanem a su bloknute a stlacim pedal na podlahu a podrzim tak to odblokuje.. pedal neni tvrdy…

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 13. čen 2022 14:59 #206686

Podle toho co píšeš bych to tipnul právě na tu kostku ABS, nevím, jestli jsi tohle téma pročetl, nebo dal hned příspěvek, ale už to tu někdo řešil. Ta potvora umí udělat v brzdách pěknej bordel, když si začne žít vlastním životem . ;-)
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 12. čec 2022 18:13 #206865

Zdravím. Nevíte někdo z vás, které trubky vedou z brzdového válce k zadním a které k předním brzdám? Když se podívám zepředu pod otevřenou
kapotu, vidím hlavní válec a z něj dvě trubky vpředu a dvě vzadu. Které z nich jdou k zadním brzdám? Jedná se o VW T4 karoserie, 1,9 TD, r. v. 1998.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Transporter IV..

T4 - BRZDY 12. čec 2022 23:41 #206870

  • Duke
  • Avatar uživatele Duke
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 113
  • Obdržená poděkování 4
Keď sa pozrieš nižšie, kde sú trubky pripevnené v držiaku o kasňu, pekne 4 vedľa seba, tak stredné idú dozadu a krajné k predným kolesám. Zapojenie je väčšinou do kríža, ale mal som r.1995 a boli zapojené predné ako jeden okruh a zadné druhý. Zapojenie do kríža je asi lepšie riešenie.
Dobre si rozmysli, čo si želáš, lebo sa Ti to môže splniť

VW T4 1,9TD 1995, 50kW
VW T4 2,4D 2000, 55kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - BRZDY 13. čec 2022 14:40 #206874

Děkuji. Je to přesně logicky. Přední kola pravé a levé vpředu na válci, zadní kola levé pravé vzadu na válci. Myslel jsem si to, aloe nebyl jsem si jistý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.265 sekund

Login