Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KOLA

T4 - KOLA 01. dub 2016 14:13 #165655

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
To by ti měly udělat. Někde chtěly i orig TUV.
Tak si ho vytiskni, v sz máš odkaz.
A zkus to.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - KOLA 01. dub 2016 14:41 #165656

• Propos
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Děkuju moc! Určitě to zkusím. Technik se odkazoval na to, že nebude podepisovat něco, co není originál. Prý podle čeho má zjistit, že odpovídá zátěž atd. Další, že tam není napsáno VIN, takže nemůže vědět, zda to opravdu na toto auto vyhovuje.
Bohužel ale ani na vzorech mdcr.cz není VIN, tak nevím. Asi zkusit jinou STK. Ale TÜV si vytisknu! :)

T4 - KOLA 01. dub 2016 15:32 #165657

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
tak to jed jinam, ten je naprosto mimo mísu.
nebo at ti dá písemné vyjádření aby jsi se mohl informovat u MDCR.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T4 - KOLA 05. čen 2016 21:21 #167789

• celer
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Mam moznost koupit kola Projektzwo 8,5 x 18 na t4 111 kw. Vite nekdo jake tam ma byt ET aby to fungovalo spravne? Diky. J
Multivan Atlantis 2,5 TDI 111 kW 2001
Opel Zafira 2,21 A/T,
Gilera Fuoco 500 ie

T4 - KOLA 15. čen 2016 06:51 #168085

• Pavel 5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj.
Mám T4 Multivan 75kW a jsem první majitel v ČR.
STK byla tedy přímo na mě. Na autě byly namontovaný kola 7Jx15 H2 ET 46 a pneu 205/65 R 15C 100T.
Chtěl jsem, aby mě technik napsal do protokolu všechny alternativní montáže.
Měl na to asi nějaký tabulky od výrobce a nebyl s tím problém.
Ofiko tedy 6Jx15 H2 ET 55 a pneu 195/70 R15 C 104/102R
7Jx15 H2 ET 46 a pneu 205/65 R15 C 100T a
7Jx16 H2 ET 46 a pneu 205/60 R16 C 100T.
No a rovnou mě řekli, že jiná varianta není možná.
Použití "C" gumy je bez diskuze.
Jezdím tedy na 15" a až sjedu gumy, koupím 16". Nějak se mě ani nechce to s úředníkama dál řešit.
Tak jestli tahle informace někomu pomůže v rozhodování......
:dry:
VW T4 Multivan 2,5TDi 75kW
VW T3 Bus 1,9 boxer, vodník
VW Golf III 1,8L GTi
Přílohy:

T4 - KOLA 11. čec 2016 22:34 #168723

Zdravím kolegové,
prosím o Vaše rady.
Mám T4 ročník 2000 myslím s tím nejslabším motorem 50 kW a zvažuju záměnu kol za standardní 15ctky 195/70.
No a teď to hlavní, mám možnost koupit pěkné VW disky v 17" průměru a rozteč 5x112 - ET 35. Dal bych na ně pneumatiky 225/50 R17 98V XL.
Je mi jasný, že to bude tvrdší, že pokud to nemám zapsané v TP vystavuji se riziku neplnění ze strany pojišťovny atd a že mne policajti asi zavřou a navrch mi vezmou rodný list. ;)
Zajímalo by mne zda nemáte zkušenost s tím, jestli se tam pak kola vůbec vejdou, tak aby neškrtala kvůli ET o blatníky?
No a pak jestli s těma kolama auto vůbec pojede, žádný trhač asfaltu to není a jestli nebudu jediný blázen s touhle variantou obutí a výkonu co křižuje silnice české republiky :) ...............pokud máte někdo zkušenost.
díky za případné rady
Petr

T4 - KOLA 12. čec 2016 07:43 #168729

• Pavel 5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Všeobecně známá věc je, že čím nižší guma, tím horší komfort a čím širší guma, tím větší valivý odpor.
VW T4 Multivan 2,5TDi 75kW
VW T3 Bus 1,9 boxer, vodník
VW Golf III 1,8L GTi

T4 - KOLA 12. čec 2016 09:30 #168734

• Mek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 12
jak jsem pochopil tak jsou kola obutý. Není tedy nic jednoduššího než kolo na uto nazout a posadit na zem. Co se týká rozměrů tak bude auto tvrdší, možná i s větším odporem při rozjezdu ale zase bude líp sedět

To je na zvážení co preferuješ
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128kW

T4 - KOLA 12. čec 2016 22:24 #168752

díky kolegové, je mi to jasný.
Právě že kola nejsou obutá, prodávají se pouze disky a navíc jsou z města asi 100 km daleko.
No, ještě to budu muset pořádně rozmyslet, fakt se bojím toho, že to už potom naložený skoro nepojede.
Na nynějších 195/70 R 15 jsem s ženskou, dětma, psem a naloženou motorkou řadil v dlouhých kopcích skoro za 3 :)
No a s šíří 225 to asi raději ani nebudu pokoušet - nutno dodat, že dodávku jsme kupovali hlavně kvůli převozu motorky na závody a s tím spojené přespání.
Každopádně díky
P.

T4 - KOLA 13. čec 2016 15:38 #168778

Ten rozměr 225/50 R17 XL je na T4 v pohodě, mám je taky na discích audi 7x17 ET20, nic neštrejchá, všecko vychází. Motor je 1,9mTDI s převodovkou z 2,5 65kW a zvládá to.

Přílohy:

Naposledy změněno: od RostaT4.

T4 - KOLA 19. říj 2016 14:29 #171095

• TReo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim Borci mam problem a otazocku . Chcel by som namontovat na transporterika 2002 235/45/R17 8J ET41 z passat CC.
Skusal som ich nahodit je to ok pasuju a vyzeraju super. Ale legalizacia je problem :( .VW pre tento rozmer nema alternativu a ja nemam ani TUV certifikat nakolko su to originalne kolesa a k tomu TUV neni lebo sa schvaluju ako celok auta .Otazka znie : ako ich mozem zapisat do TP? Podarilo sa to niekomu uz zapisat? Dakujem vam vsetkym za rady.

T4 - KOLA 19. říj 2016 19:47 #171107

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
Zkus u nějakého dodavatele kol(třeba alcar....) sehnat typový list na nějaká kola v tomto rozměru. Pokud ti ho nedají, tak si budeš muset koupit nová kola, a k nim ti typák dají. Přihlásíš, a kola můžeš zase prodat.

T4 - KOLA 31. říj 2016 20:11 #171437

• TReo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Jirka S napsal: Zkus u nějakého dodavatele kol(třeba alcar....) sehnat typový list na nějaká kola v tomto rozměru. Pokud ti ho nedají, tak si budeš muset koupit nová kola, a k nim ti typák dají. Přihlásíš, a kola můžeš zase prodat.

Dakujem za radu.
Kolesa sa my nepodarilo prihlasit.Tak som ich posunul k inemu majitelovi.

T4 - KOLA 03. úno 2017 19:40 #173586

• celer
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Zdar kolegove. Mam moznost koupit kola projektzwo na t4 111 kw, jsou to 8,5x17. Co na to, prosim, spravne patri za pneu rozmer. Nema tu nekdo typovy list k temhle kolum. Rad zaplatim. Dik pradem. J.
Multivan Atlantis 2,5 TDI 111 kW 2001
Opel Zafira 2,21 A/T,
Gilera Fuoco 500 ie

T4 - KOLA 03. úno 2017 20:58 #173591

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 36
Mám je na autě. V TP mám zapsány pneu 225/45-17, ale mám tam 225/55-17. Jsou vyšší a tedy i "pohodlnější" a
rychlejší. Asi by ale bylo dobré dodržet co máš v TP.

Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(
Přílohy:

Vygenerováno za 0.379 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/