Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ZÁMKY DVEŘÍ

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 10. led 2020 11:21 #195967

  • PavelD
  • Avatar uživatele PavelD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
Tak jsem projel celé vlákno a nenašel jsem co hledám. Tak poprosím o radu. Ulomil se mi kolíček na klice. Ten na otevírání dveří, co zatáhne za táhlo. Koupil jsem novou kliku, ale bez zámku. Takže potřebuji přehodit zámek ze staré kliky na novou, ale nepřišel jsem na to jak to udělat. Navíc jsem si zlomil ten hliníkovej "bezmek" co je z druhé strany zámku. Tzn. že teď potřebuji dát zámek od dveří spolujezdce na novou kliku řidiče a mnou zlomený zámeček dát ze staré kliky u řidiče na starou kliku u spolujezdce. Trochu peklo, no v každém případě otázka je : jak vyndat zámek z kliky.

Díky za radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 11. led 2020 09:26 #195981

musí se vytáhnout ten količek není to nic složitého ale pozor at ti nevystřelí ta skrutná pružinka
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 12. led 2020 16:31 #196007

  • PavelD
  • Avatar uživatele PavelD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
Už jsem na to přišel. Jenže mi prasknul při sundávání ten hliníkovej odlitek, ulomil se mi ten kolíček co zamyká dveře, takže jsem stejně v řiti. Budu muset shánět někde jinej, jen nevím kde. Zámek se prodává bez toho, nová klika také bez toho a samotnej ten hliník jsem nikde nenašel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 12. led 2020 18:24 #196011

Mohl bys to nafotit ? co konkrétně se ti ulomilo a nebo odkaz přeš Wiki - číslo dílu apod.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 12. led 2020 18:37 #196012

  • PavelD
  • Avatar uživatele PavelD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0


Tohle to, to co jsem potřeboval sundat, je to z druhé strany zámku. Dneska to nevyfotim, já to mám hliníkový, ale na netu jsem našel tenhle obrázek. A ulomil se mi ten kolíček co z toho čumí ven, ten vlastně ovládá zamykání dveří. Číslo dílu nevím, nikde jsem to nenašel, ani nevím jak se to jmenuje. Asi se nevyjadřuju nějak srozumitelně, ale snad to pochopíš.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 14. led 2020 07:49 #196029

  • Vincek
  • Avatar uživatele Vincek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, mam velkej problem s centralem a hlavne zadnima vratama. Kdyz zamknu normalne klicem z ridocovych dveri, slysim zvuk serva motorku u zadnich vrat a tahlo se hybe. Nicmene jakmile zamknu tak si pak servo zije vladstnim zivotem. Proste se zavira a otvira(slysim zvuk motorku) a kolikrat zustane nejak zaseklej a jen slysim motorek. Obcas zamknu 5 minut v pohode a pak samo od sebe zacne servo motorek opet zavirar, otvirat az vymlaskne materku...:(

Myslite ze to muze byt spis tim motorkem, nebo kabelazi?

Problem je ze mam zadni vrata zaizolovany, pac je to chladak..takze se dostanu jem k zamku a nevim kde je umistene servo...musel bych to cely rozrezat a udelat dalsi servisni otvor pro servo...

T4, 1999, long 2,5 tdi
..

Diky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vincek.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 14. led 2020 14:00 #196032

Vincek napsal: Ahoj, mam velkej problem s centralem a hlavne zadnima vratama. Kdyz zamknu normalne klicem z ridocovych dveri, slysim zvuk serva motorku u zadnich vrat a tahlo se hybe. Nicmene jakmile zamknu tak si pak servo zije vladstnim zivotem. Proste se zavira a otvira(slysim zvuk motorku) a kolikrat zustane nejak zaseklej a jen slysim motorek. Obcas zamknu 5 minut v pohode a pak samo od sebe zacne servo motorek opet zavirar, otvirat az vymlaskne materku...:(

Myslite ze to muze byt spis tim motorkem, nebo kabelazi?

Problem je ze mam zadni vrata zaizolovany, pac je to chladak..takze se dostanu jem k zamku a nevim kde je umistene servo...musel bych to cely rozrezat a udelat dalsi servisni otvor pro servo...

T4, 1999, long 2,5 tdi

Vypadá to na na ten motorek - možná bude jen uvolněný a nebo to táhlo něco nadzvedává - těžko říct.
V každém případě rozdělat.
..

Diky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 15. led 2020 13:17 #196051

Mě centrál dělal to, že jsem mohl odemknout, ale zase se zamykal. V opačném případě jsme přijeli např. do krámu a auto jsem chtěl zamknout dálkou, ale centrál zamkl a zase odemkl. Blbě to šlo i klíčkem manipulovat a zamykat i odemykat, až jsem se bál, že ho zalomím. Následně jsem usoudil, že ovládací motorek u řidiče má problém, ale vzhledem k mechanickému problému manuálně zamykat a odemykat, jsem to tipoval na zámek jako takový. Nastala nechtěná rozborka a mechanismus šel ven, motorek chodil dobře a tak jsem jen vyčistil mechanismus, namazal a zase vrátil zpět, složil a od té doby to funguje snadno a lehce. Promazal jsem pro jistotu všechny zámky a zatím je klid. Spíše bych potřeboval přidělat ještě jednu náhradní dálku, ale to právě nevím jak. Kdyby náhodou někdo věděl, šup sem s tím. :)
Zdar a sílu!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMKY DVEŘÍ 15. led 2020 13:23 #196052

  • PavelD
  • Avatar uživatele PavelD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0

PavelD napsal:



Tohle to, to co jsem potřeboval sundat, je to z druhé strany zámku. Dneska to nevyfotim, já to mám hliníkový, ale na netu jsem našel tenhle obrázek. A ulomil se mi ten kolíček co z toho čumí ven, ten vlastně ovládá zamykání dveří. Číslo dílu nevím, nikde jsem to nenašel, ani nevím jak se to jmenuje. Asi se nevyjadřuju nějak srozumitelně, ale snad to pochopíš.


Tak jsem to dnes sehnal. V jednom servisu kde mají i dost použitých ND to měli. Divil jsem se, že kvůli mě rozdělali kompletní kliku se zámkem a ochotně mi prodali jen ten díl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.157 sekund

Login