Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR"

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 30. bře 2020 13:21 #197031

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Pokud máš ten šíbr origo, tak jedině vyndat, vše zkontrolovat a zřejmě ti nezbyde nic než vyměnit těsnění celou takovou tu jakoby sametku a hlavně vyčistit odtokové kanálky a systém posuvu, je to práce, ale jde to :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 30. bře 2020 21:20 #197044

Problem je ze tento typ okna nema odtokove kanalky. O jakou sametku se jedna? Da se koupit nahradni tesneni?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 06. dub 2020 08:25 #197125

sametka ani odtokové kanálky u tohoto typu okna nejsou.
Jak jsem psal,náhradní těsnění je součástí rámu. Nechá se sehnat, ale za nesmyslné peníze. Díl č. 703 877 611 A.
Kdysi jsem někde viděl postup na renovaci starých těsnění tím způsobem,že pod ten těsnící břit po celém obvodu podstrčili provázek nebo slabší drát a nechali být .
V mém případě ten glycerin funguje nějakou dobu,ale obnovuji ho a čistím těsnění vždycky až když znova zateče. Stává se tak dvakrát do roka. Ale je to opruz práce protože to jak naschvál vychází na období dešťů a nebo krutou zimu:-D
A jelikož to okno používám naprosto minimálně chystám se vyřešit trvale silikonem.
Otevřu okno po celém obvodu dám silikon na těsnění a zavřu. silikon se krásně vymáčkne. pomocí jarovky přebytečný setřu a pro jistotu odpojím konektor od motorku okna pod krytkou vedle osvětlení kabiny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 10. dub 2020 11:32 #197163

Uvažoval jsem že na okno nalepím gumové těsnění které bude dosedat proti původnímu těsnění. Já bych okno chtěl zachovat funkční. Uvažuju že zajedu tam kde vyměnují okna zda nemají nějaký nápad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 07:32 #198293

Ahoj, potreboval by som radu. Kúpil som origo veľký šiber panoramadach na moju T4, mám to komlet okno, elekrika, tapacír, odtoky, výstuhy, ovládanie. Okno má cca 100x80cm a ja mám T4 s dvoma posuvnými dverami. Tak mám obavy o tuhosť karosérie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 07:37 #198294

Šíber, mám to aj s kusom strechy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Syncrotdi.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 10:25 #198296

Ahoj, z těch fotek to nejde moc vidět, ale pokud to vychází mezi ty zesílené příčky střechy, asi bych neměl strach. Ale jasně, dvoje šoupačky a syncro = předpoklad jízdy mimo cesty a větší zkrut karoserie, to už si asi musíš odůvodnit sám...
Já bych si přál origo šíbr nad řidiče a spolujezdce, ale zatim pro mě datum hvězdných válek...
PS: ty nemáš klimu, nebo kde tam jsou výdechy klimy..?
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 13:40 #198298

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
No po zkusenosti na brachovo T4.... bych origo sibr zaradil spis mezi nocni mury nez sny. Dobre si rozmyslete po cem touzite.
Samo syncro a dvoje soupacky se sibrem .... tuhost kastle snizi .
Ozvlaste si zjistete cenu nahradnich dilu na sibry. A jestli jsou k dostani. Pocitejte ze pokud se vam neco rozbije u sebehloupejsi plastovej cudlik
tak nakonec i kdyz zaplatite nasobek ceny originalu budete happy protoze nepotece do auta.
Jo a pripravte si nekolik flasek glicerinu a tesneni mazat mazat a mazat.

Dins.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 17:13 #198301

No práveže, priečky v streche sa vypilia a vloží sa tam origo ocelový rám. Po preskúmaní toho okna by som nemal obavy o zatekanie, má to v každom rohu odtok a hadice sú vedené v stlpikoch az pod auto. Dokonca je ziaduca urcitá malá medzera medzi tesnením a sklom, aby voda mohla v určenom množstve odtekať hadicami. Obavy mám, len o tuhosť kasne. Takže už som sa rozhodol a okno je na Bazoši.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 26. čen 2020 17:31 #198302

Příloha nebyla nalezena.

Příloha nebyla nalezena.

Klimu mám manuánu vpredu. Výduchy v strope mám, len na vetranie. K tomu veľkému strešnému oknu je aj origo tapacír, ale tam už výduchy nie sú. Plánoval som výduch urobiť v poslednom stlpiku vpravo. Ten šiber som chcel aj preto, že je tak véľký, že po otvorení sa môžeš v aute postaviť.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Syncrotdi.

T4 - STŘEŠNÍ OKNO - "ŠÍBR" 31. říj 2020 22:04 #199765

Ahoj Téčkaři,

také jsem řešil zachování elektrického šíbru viz. foto. Výrobce Webasto. Těsnění mezi sklem a rámem jsem měl potrhané. Tohle těsnění se samotné koupit nedá,
je součástí rámu, který jsem už také nikde nesehnal (český web, ebay, alegro, amazon, VW......) a dle rozhovoru s pánem přímo z Webasta se na tento typ šíbru už nic
sehnat nedá, leda vyměnit šíbr za jiný, nový - drahý :( . Při demontáži jsem zjisti, že zatéká i mezi střechou (kastlí) a rámem šíbru - zde bylo takové hodně porézní
gumové těsnění, nevím, zda bylo origo. Vyzkoušel jsem několik druhů těsnění, silikonové (to se nedá spojit aby byl spoj transparentní), různé druhy gumových, ale marně,
až na jedno :). Těsnění jsem vyměnil obě dvě, jak mezi střechou a rámem, tak i mezi rámem a sklem. To mezi rámem a sklem je zasazeno v rámu do drážky a v přední
části rámu přilepené. Těsnění, které jsem tam dal jsem koupil v Okentěsu v Praze a stálo cca 8,- Kč 1m. mám to takhle půl roku, během teplých dní šíbr používán a zatím
ani kapka. Těsnění je samolepící pěnová guma viz foto. Mezi rám a sklo jsem ho nalepil ve dvou vrstvách a spoj střihl šikmo. Výška těsnění je 3mm a u šířky si nejsem jistý,
kupoval jsem dvě, jedno se šířkou 9mm a jedno 12mm - hezky se vymáčkalo tak nejde přesně změřit šířka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kočičák.
Vygenerováno za 0.457 sekund

Login